Stále nevyriešené cukanie 1.8T AEB

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Stále nevyriešené cukanie 1.8T AEB

Příspěvek od SupermanXXX »

neni to WAG ale VAG :) špatnou cívku určitě nepozná stačí si jednu od někoho pujčit u nás jezdí 1.8ček spousta a postupně jí zkusit prohazovat na jednotlivých válcích jestli to přestane škubat..

Uživatelský avatar
Jromis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 14.12.2009 18:02
Bydliště: Co kamenem dohodíš z Karlových Varů

Re: Stále nevyriešené cukanie 1.8T AEB

Příspěvek od Jromis »

Zdar lidi zkoušeli jste odpojit váhu a vyzkoušet jet, nejlepší zkouška váhy vzduchu.

jangeltner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 22.11.2007 09:36
Bydliště: KARVWINÁ

Re: Stále nevyriešené cukanie 1.8T AEB

Příspěvek od jangeltner »

SupermanXXX:sorry no clovek se muze splést ...... jo vahu vzduchu mam novou asi mesic takze tim to asi nebude.

markuspassatus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 262
Registrován: 29.11.2009 09:21

Re: Stále nevyriešené cukanie 1.8T AEB

Příspěvek od markuspassatus »

jangeltner píše:SupermanXXX:sorry no clovek se muze splést ...... jo vahu vzduchu mam novou asi mesic takze tim to asi nebude.
turbo bud tlači nebo netlačí pokud by prasklo to by bylo slyšet a auto by jelo jak trabant ...tohle souvysí spíš s elekrikou protožo to dělá nepravidelně

midnight_man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 23:41
Bydliště: Ružomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále nevyriešené cukanie 1.8T AEB

Příspěvek od midnight_man »

s odpojenou vahou toho vela nenajazdis.mne auto ani neslo poriadne sa pohnut bez nej :) tu je pricina preco to cukalo....auto ide teraz OK, vykon ma..len spotreba 16L a to nie je dobre...
Přílohy
2577_vaha3_1.jpg
Octavia, ASZ
Bora 4motion, AGN

oota
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 21.11.2009 12:36

Re: Stále nevyriešené cukanie 1.8T AEB

Příspěvek od oota »

No,...vag špatnou cívku pozná, záleží na obsluze PC :-)


Co takhle jedno z hyder, nevykazuje ti chybu lambda ?

midnight_man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 23:41
Bydliště: Ružomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále nevyriešené cukanie 1.8T AEB

Příspěvek od midnight_man »

mozno vypise prerusenie obvodu ked to odpojis ale poskodenu ze obcas nehodi iskru nevypise, tento motor este nema missfire detection :) nie..lambda je čistá....ale chcem ju vymenit....
Octavia, ASZ
Bora 4motion, AGN

Uživatelský avatar
Lukynno
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.06.2008 18:41
Bydliště: Studanka
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále nevyriešené cukanie 1.8T AEB

Příspěvek od Lukynno »

midnight_man píše:mozno vypise prerusenie obvodu ked to odpojis ale poskodenu ze obcas nehodi iskru nevypise, tento motor este nema missfire detection :) nie..lambda je čistá....ale chcem ju vymenit....
Zlata nafticka!U benzina 1.8T sem vymenil turbinu a vse v pohode

sedivy01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 26.01.2010 18:28

Re: Stále nevyriešené cukanie 1.8T AEB

Příspěvek od sedivy01 »

Já mám taky passat B5 a nacpal jsem do něj už tolik peněz že bych už měl asi ještě jedno takové auto mám tam problém a potřeboval bych poradit jestli motor z B5 manual je stejnej jako z B5 tiptronik původní motor se K.O. a koupil jsem náhradní ale ten je z manualu a když jsem to konečně poskládal dohromady a náhodou se mi to podařilo nastartovat tak jsem zařadil stupen D a nic auto se nerozjelo,ani na jinej stupen,Jakto???jestly stím má někdo zkušenost at mo poradí protože to je rada tzv. nad zlato.Předem děkuji.

Uživatelský avatar
Lukynno
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.06.2008 18:41
Bydliště: Studanka
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále nevyriešené cukanie 1.8T AEB

Příspěvek od Lukynno »

sedivy01 píše:Já mám taky passat B5 a nacpal jsem do něj už tolik peněz že bych už měl asi ještě jedno takové auto mám tam problém a potřeboval bych poradit jestli motor z B5 manual je stejnej jako z B5 tiptronik původní motor se K.O. a koupil jsem náhradní ale ten je z manualu a když jsem to konečně poskládal dohromady a náhodou se mi to podařilo nastartovat tak jsem zařadil stupen D a nic auto se nerozjelo,ani na jinej stupen,Jakto???jestly stím má někdo zkušenost at mo poradí protože to je rada tzv. nad zlato.Předem děkuji.
Prehazoval si i setrvak z automata?????

midnight_man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 23:41
Bydliště: Ružomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále nevyriešené cukanie 1.8T AEB

Příspěvek od midnight_man »

chlapi este nikto neprisiel na to preco pri nizkych teplotach nastartuje a zhasne? občas....kua...sere ma to ráno na 2x startovat.
Octavia, ASZ
Bora 4motion, AGN

Mordor20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 31.01.2009 15:23
Bydliště: Poříčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále nevyriešené cukanie 1.8T AEB

Příspěvek od Mordor20 »

midnight_man píše:chlapi este nikto neprisiel na to preco pri nizkych teplotach nastartuje a zhasne? občas....kua...sere ma to ráno na 2x startovat.
Zkus vyndat zapalovací podul co je na vzduchovym filtru.. Dej na ten spoj teplovodivou pastu a snad to bude v pohodě... Mě tohle dělal, že sem musel 2x nastartovat a tenhle pokus mi pomohl a už je na tom najeto cca 10000km bez problemu

midnight_man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 23:41
Bydliště: Ružomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále nevyriešené cukanie 1.8T AEB

Příspěvek od midnight_man »

ale ráno je -20° pochybujem ze na tu chvilku čo to nasratuje a zhasne ze tam má vplyv prechod tepla...to sa ani nezohreje.
Octavia, ASZ
Bora 4motion, AGN

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: Stále nevyriešené cukanie 1.8T AEB

Příspěvek od aivos »

vyresene?
Obrázek

Uživatelský avatar
01jimmy10
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 12.10.2012 14:17
Bydliště: SK - západ

Re: Stále nevyriešené cukanie 1.8T AEB

Příspěvek od 01jimmy10 »

Už je to nejaká ta doba od posledného príspevku ale ak tu este niekto je a nasiel zacom pricinu bol by som vdačný.
Mam očividne viac špecifický problem (audi a4 b5 1,8t AEB 97):
1. motor zle štartuje aj za studena aj za tepla chyti do 5s asi
2. zavaznejsi problem motor trhá (strati narazovo vykon) a striela to výfuku. Toto sa zo zaciatku prejavovalo vzdy az po zosliapnuti plneho plynu a zhruba od 3000 otacok hore. Uz som to tu videl pisane ked som stlacil plyn malinko islo vsetko ok az do obmedzovaca no pri plnom plyne zhruba nad 3000 (cca. najvacsi vykon) tak trhanie strielanie do vyfuku a to riadne bomby.
Dnesnym dnom to uz tak ze aj na volnobehu nepravidelne "poprdkava do vyfuku" a nedá sa s autom uz ani rozbehnut a prejst co i len 5m. Diagnostika ukazala naposledy tieto chyby : 16885 - snimac rychlosti jizdy vozidla, 00544 - plnenie turbokompresoru je vne limitu
Doposial vymenené veci :
nove cerpadlo
novy palivovy filter
nove cievky
novy modul zapalovania
trubky skontrolovane
odvetranie kluky trubka nova
Zavada sa zacala postupne prejavovat z nicoho nic az do stavu ze auto nejde.
Pozn. este ked sa na aute dalo ist tak sa mi na dialnici (rychlost 120-130) zhruba na useku 100km asi 5x stalo ze pri konstatnej rychlosti auto z nicoho nic prestalo tahat - ked som zosliapol viac plyn zacalo strielat..stacilo vyradit alebo pustit plyn no vyradil som aby ma tak nespomalilo a asi po 10s som znova mohol pridat a ist normalne
Ďakujem za každú radu.
Golf MK1, 1,6GTD 60kW
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=83&t=43878" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“