Ulomené táhlo variabilního sání

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Banditasi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 14.12.2008 14:16

Ulomené táhlo variabilního sání

Příspěvek od Banditasi »

Zdravim všechny. Potřeboval bych poradit. Mam B5 1.8. Když přidam víc plynu v nízkejch otáčkách, tak se jakoby přidušuje - zahlcuje motor, až to přeleze tak nad 2500 - 3000 ot jede jak by měl. Po pátrání a zkoušení váhy vzduchu, filtrů všemožnych čidel atd. sem asi konečně našel závadu. V ovládacim mechanismu variabilního sání je ulomený plastový táhlo, a to v očku, který hejbá s tim udělátkem v sání, je prasklý. Potřeboval bych teda poradit, kde by se to dalo pořídit, cena a jesti je to nějak v celku, nebo jde sehnat jenom to táhlo, což pochybuju :? . Koukal sem do chytrý knížky, ale tam je sice zmíňka, že to pašík má, ale jako, jak to vypadá, nebo se to vyndavá to nic :( děkuju za rady :mrgreen:

junáčik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 10.03.2008 20:09
Bydliště: Rožňava, Slovensko

Re: Ulomené táhlo variabilního sání

Příspěvek od junáčik »

Mám to ulomené tiež presne v tom istom mieste, nerobí to zatiaľ nič, kód motora ADR a nikto mi nevie dať odpoveď. Naozaj sa nenájde macher na benzíny?

Uživatelský avatar
Raimmi
Člen klubu
Příspěvky: 410
Registrován: 09.08.2009 12:04
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Ulomené táhlo variabilního sání

Příspěvek od Raimmi »

tak mám samí problém , ale kdo nám poradí :?: :mrgreen:
Vw Sharan II 1.9Tdi 85kw
Audi A6 Avant Quatro 2.8 V6 142kw

oota
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 21.11.2009 12:36

Re: Ulomené táhlo variabilního sání

Příspěvek od oota »

Ahoj, koukněte na tento odkaz, já mám sice Audi, ale se stejným motorem a stejnou poruchou

http://www.passat3b.de/phpBB2/.....hp?t=53232" onclick="window.open(this.href);return false;

oota
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 21.11.2009 12:36

Re: Ulomené táhlo variabilního sání

Příspěvek od oota »

omlouvám se, odkaz nějak nefunguje, zkrátka, nové to lze koupit jen v celku asi za 300€, já to opravil tak, že jsem udělal plíšek z mědi, ten naohybal, a nakonci omotal zase měděným drátkem a oletoval cínem. Máká to už asi rok.
Foto
Přílohy
DSC00754.JPG

midnight_man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 23:41
Bydliště: Ružomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: Ulomené táhlo variabilního sání

Příspěvek od midnight_man »

chalani kde to tiahlo ma byt? nejde nahodou na skrtiacu klapku na taku gulku a je ovladane polohou plynu? mechanicky..pretoze sa mi zdalo ze tam nieco ma byť a nič tam nie je.... odkial kam to ide? pripadne nema niekto fotku? diky
Octavia, ASZ
Bora 4motion, AGN

junáčik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 10.03.2008 20:09
Bydliště: Rožňava, Slovensko

Re: Ulomené táhlo variabilního sání

Příspěvek od junáčik »

Urobil si to šikovne, na figu je to, že to tiahlo je plastové. Plasty a kovy sa nejak nemusia. Ktovie aké by to bolo zlepiť to kovové očko s tiahlom. Hádam sú na to nejaké špeciálne lepidlá na namáhané spoje. Veľmi by ma zaujímalo ako si to tiahlo vybral vonku.Inak by to celé malo byť ovládané podtlakom /hadičky, ktoré vedú do tej skrinky s tým čudným kruhovým uzáverom/Ak by si mohol napíš prosím postup demontáže tiahla. Ďakujem
P.S. Som rád, že sa tá téma rozhýbala a dám krk na to, že keď si to majitelia motorov ADR pozrú, tak to bude mať ulomené každý druhý.

Uživatelský avatar
Raimmi
Člen klubu
Příspěvky: 410
Registrován: 09.08.2009 12:04
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Ulomené táhlo variabilního sání

Příspěvek od Raimmi »

a nemáte fotku jak to vypadá neulomené ale jako trošku z dálky ne jen část tyčky a pak foto jak ulomené? a případně co to způsobuje když je to ulomené? díky.
Vw Sharan II 1.9Tdi 85kw
Audi A6 Avant Quatro 2.8 V6 142kw

oota
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 21.11.2009 12:36

Re: Ulomené táhlo variabilního sání

Příspěvek od oota »

Když je ulomené, hůř to jede v nízkých otáčkách, ulomené to mělo každé auto, co jsem viděl, ulomí se to když ti střelí do sání.
Rozebrat to můžete buď jako celé šoupě ( po sundání krytky zepředu jsou tam dva šrouby), nebo tak jako já. To kulaté nahoře jde odpáčit. Já si ohnul kus plocháče, abych působil na co největší plochu a otevřel jsem to jako zavařovačku. Pod tímto krytem je membrána nerozebyratelně spojená s tou páčkou co se láme.

Já samozřejmě neletoval měd s plastem, ale jen drátek a plíšek, aby to drželo. Lepit mi to ničím nešlo, on je to jako bakelit a plast zároveň. Taky jsem viděl, že to kluk provrtal, a dal tam M3 šroubek a matičku, to jsem ale nechtěl, abych to nezeslaboval

Jak píšeš o tom táhle ovládaném od plynu, tam by měl být tuším takový plynokapalinový tlumič, s tímto to nemá nic společného
Přílohy
DSC00052.JPG

oota
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 21.11.2009 12:36

Re: Ulomené táhlo variabilního sání

Příspěvek od oota »

ještě
Přílohy
Passat Forum __ Thema anzeigen - Aufruf! Gestänge Schaltsaugrohr prüfen bei ALLEN 1_8.jpg
Passat Forum __ Thema anzeigen - Aufruf! Gestänge Schaltsaugrohr prüfen bei ALLEN 1_8.jpg

oota
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 21.11.2009 12:36

Re: Ulomené táhlo variabilního sání

Příspěvek od oota »

nebo
Přílohy
rohr26xm.jpg

oota
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 21.11.2009 12:36

Re: Ulomené táhlo variabilního sání

Příspěvek od oota »

a ještě, a už dám pokoj..............
Přílohy
DSCN1029kl.jpg

Uživatelský avatar
Raimmi
Člen klubu
Příspěvky: 410
Registrován: 09.08.2009 12:04
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Ulomené táhlo variabilního sání

Příspěvek od Raimmi »

supr moc díky. :wink:
Vw Sharan II 1.9Tdi 85kw
Audi A6 Avant Quatro 2.8 V6 142kw

jangeltner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 22.11.2007 09:36
Bydliště: KARVWINÁ

Re: Ulomené táhlo variabilního sání

Příspěvek od jangeltner »

Zdar chlapi ma to variabilní sáni i 1.8T ? pise se tu o 1.8 ja mam uplne jinaci sání takze vubec nevim kde to hledat

Uživatelský avatar
ETC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 170
Registrován: 07.10.2008 00:40
Bydliště: -MaRtIn- SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Ulomené táhlo variabilního sání

Příspěvek od ETC »

majú toto tiahlo rovnaké aj motory s el. plynom?
DAS AUTO

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“