Chlazení a termostat...kde je? 1.8 adr bez turba

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mirrra
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 10.11.2008 16:26
Bydliště: Ústí nad Labem

Chlazení a termostat...kde je? 1.8 adr bez turba

Příspěvek od Mirrra »

  • Vážení, kde je na motoru 1.8 bez turba umístěněj termostat ? Minulej tejden jsem v koloně přišel o vodu, teče nebo spíš tekla ze zadní části motoru a neni tam vidět :-( Nemůže tm bejt jen upadlá nějaká hadice? Vede tam někam trubka od chladiče,ale jak říkám, neni tam vidět a já jsem bohužel spíš jen uživatel...nebyl by někdo v Ústí nad Labem kdo by mi na to koukl ?

junáčik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 10.03.2008 20:09
Bydliště: Rožňava, Slovensko

Re: Chlazení a termostat...kde je? 1.8 adr bez turba

Příspěvek od junáčik »

Postav sa pred auto, otvor kapotu,predkloň sa mierne aby si videl remeňové rozvody, pričom jeden z tých remeňov poháňa vodné čerpadlo/ po tvojej pravej ruke / . Zo spodu čerpadla je plastová príruba s hadicou, ktorá je tam priskrutkovaná, odskrutkovať, vytiahnuť termostat z čerpadla, vymeniť, dať pozor aby si nové tesnenie presne založil, zaskrutkovať. Doplním chladiacu kvapalinu, jazdím. Podľa vlastnej skúsenosti to urob zo spodu motora, v montážnej jame je to pohodička. Budeš príjemne prekvapený smiešnou cenou termostatu. Inak keď ti chladiaca kvapalina unikla zo zadnej časti motoru, skontroluj si tam vzadu plastovú prírubu v ktorej je čidlo teploty chladiacej kvapaliny, myslím modrej farby, ktoré je zaistené len jednou veľkou závlačkou, samozrejme skontroluj všetky hadice, ktorými preteká chladiaca kvapalina.Čaf

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“