VW Passat 1.6 Variant

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
kulicitan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 17.11.2009 15:42

VW Passat 1.6 Variant

Příspěvek od kulicitan »

Zdravím, právě se rozhoduji zda koupit toto autíčko, má naježděno cca 180 tísíc, a právě tento motor 1.6 benzín je v něm. Jsem laik, v podstatě to bude moje první auto, tak se chci zeptat, zda je to pro mě jako začatečníka vhodná volba, a jaké máte zkušenosti s tímto autem a hlavně motorem. Zda moc nežere a zda není na auto moc slabý atd. Díky za odpovědi.

mira04
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 07.05.2009 20:45

Re: VW Passat 1.6 Variant

Příspěvek od mira04 »

Zdravím mám 1.6 čtyři roky v automatu ,spotřeba po městě cca 12.5 l mimo
město cca 10 l . Je línější ,záleží ,jak , kde a kolik budeš jezdit.Já už bych
nekupoval i když jsem spokojený . Podívej se na starší příspěvky.

kulicitan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 17.11.2009 15:42

Re: VW Passat 1.6 Variant

Příspěvek od kulicitan »

Hledal jsem starší příspěvky, něco málo mi řekli, ale tak chtěl jsem se zeptat eště přímo, zapoměl jsem napsat že je to manual a tok výroby 99

Uživatelský avatar
samurai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 18.08.2009 12:54
Bydliště: Praha

Re: VW Passat 1.6 Variant

Příspěvek od samurai »

Pro začátek proč ne. Já začínal na Favoritovi, pak jsem měl Fábii 1,4 44kw, byl to super skok oproti Favoritu. Postupem času mě začlo štvát (ale až tak rok), že auto žere a nejede, což mi ze začátku bylo jedno a aspoň jsem se někde nerozsekal ve dvoustovce.
Ten motor je na Passat proklatě málo, na Variant tuplem. Bude žrát a nepojede, což není nic moc kombinace, ale cokoliv koupíš potom, tak bude pozitivní skok. :-) Na tomhle autě moc velkej propad ceny nebude, koupíš ho levně a levně prodáš.
Jak je to s životností nevim, ale u 180 tisíc raději nakupovat opatrně, investice budou určitě potřeba. Myslím že na takto poddimenzovaný motor je to možná moc.
Tenhle motor v tomhle autě jsem neměl, ale asi tak - ve městě bude žrát a mimo město nepojede. Min. na předjíždění se občas výkon hodí no... Výběr je na tobě, jelikož se vyráběl, tak asi kupce měl, pro začátek asi stačí, ale nevydržíš na tom navěky...

Uživatelský avatar
tycon87
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1337
Registrován: 05.04.2008 18:25
Bydliště: Světlá nad Sázavou, okr.Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Passat 1.6 Variant

Příspěvek od tycon87 »

samurai píše:Pro začátek proč ne. Já začínal na Favoritovi, pak jsem měl Fábii 1,4 44kw, byl to super skok oproti Favoritu. Postupem času mě začlo štvát (ale až tak rok), že auto žere a nejede, což mi ze začátku bylo jedno a aspoň jsem se někde nerozsekal ve dvoustovce.
Ten motor je na Passat proklatě málo, na Variant tuplem. Bude žrát a nepojede, což není nic moc kombinace, ale cokoliv koupíš potom, tak bude pozitivní skok. :-) Na tomhle autě moc velkej propad ceny nebude, koupíš ho levně a levně prodáš.
Jak je to s životností nevim, ale u 180 tisíc raději nakupovat opatrně, investice budou určitě potřeba. Myslím že na takto poddimenzovaný motor je to možná moc.
Tenhle motor v tomhle autě jsem neměl, ale asi tak - ve městě bude žrát a mimo město nepojede. Min. na předjíždění se občas výkon hodí no... Výběr je na tobě, jelikož se vyráběl, tak asi kupce měl, pro začátek asi stačí, ale nevydržíš na tom navěky...
Přesně, jak se tady píše. Na passata slabé a vcelku žravé. Ale jsstli jseš začátečník, tak možná prozatím stačí. Spíš koukni po 1.8 20V bez turba. :wink:
Veškeré použité náhradní díly na vozy VW,Škoda,Seat, Audi!

Můj bývalý vůz: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123228" onclick="window.open(this.href);return false;
Bylo moje:http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=207158

nzpeto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 12.03.2008 19:00

Re: VW Passat 1.6 Variant

Příspěvek od nzpeto »

Zdravím,

Moje skúsenosti s 1,6 sú také, že s autom ako takým som veľmi spokojný, ale voľbu motora by som zvážil.
Niet nad TDI čo sa týka akcelerácie a spotreby TDI spotreba cca 6 litrov 1,6 benzín 10 a viac.
Ten benzínový motor je tak do golfa a nie do passata.
Samozrejme s 1,6 sa dá jazdiť aj razantnejšie 74 kW nieje tak málo ale potom s teba budú mať velkú radosť na benzínke.
Pri dnešnej cene benzínu čo ušetrís pri nákupe lacnejšieho benzínového motora preplatíš niekoľkokrát na spotrebe.
Ďalší argument pre TDI je dlhšia životnosť motora.
A čo sa týka výkonu 74 kW stačí ty potrebuješ výkon hlavne pri predbiehaní a ten výkon ti dá turbo ked mu poriadne stúpiš na krk.

Čiže môj názor je jednoznačne TDI POWER

Uživatelský avatar
marko2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 21.01.2008 10:04
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Passat 1.6 Variant

Příspěvek od marko2 »

Zdravím,no,na začátek možná,ale jen na začátek.Já ho měl 2,5 roku v sedanu.je pravda,že maximální spokojenost.Jen ta spotřeba.Pokud jezdíš po městě,budeš oblíbenec na benzínce,ale to už tu někdo řekl :-).Byl sem max.spokojenej,ale už se to nedalo vydržet.Po městě kolm 11-12 litrů.Při dnešních cenách ee.Vyměnil sem ho za Peugeot 407 SW 1.6HDi rv2007.Zatím najeto cca 1000km a to jen po městě.Jezdím normálně a spotřeba 5,8.A jednou České Budějovice při normální jízdě dle předpisů 4,5.Cestou z5 150-160km/hod a spotřčeba 5,1.Na tvék místě raději vol TDi a pokud možno 81kw.Když benzín tak bez turba,páč to tě taky sežere.Ale ta 1.6 je na takové auto opravdu slabá.Když chceš šlápnou t na krk,tak to točíš=velká spotřeba.Ale když se Ti líbí,na chvíli dobré.
Čas si vymysleli lidé,aby věděli od kdy do kdy a co za to.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“