trhanie motora 1,6 AHL

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
nzpeto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 12.03.2008 19:00

trhanie motora 1,6 AHL

Příspěvek od nzpeto »

Zdravím,

Mám passata B5 sedan 1,6 benzín 74kw AHL. Posledný pol rok mi robí motor divné veci. Keď pri nízkych otáčkach zrazu pridám plyn motor začne cukat až kým sa roztrase keď dosiahne vyššie otáčky vystrelí jak raketa. Robí to pri 1 2 3 ale hlavne pri tretom prevodovom stupni cca 2000 ot. VAG mi nič neukázal. Mám podozrenie na impulznú cievku, alebo akokeby nedostával vzduch. Nestretol sa niekto z vás s takýmto problémom? Trasenie motora je dosť všeobecný problém, ale budem vdačný za každú radu.

nzpeto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 12.03.2008 19:00

Re: trhanie motora 1,6 AHL

Příspěvek od nzpeto »

Teraz som čital na fore že to môže byt aj zvodmi už boli zvarane

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: trhanie motora 1,6 AHL

Příspěvek od sss601 »

Ahoj kolega ten motor ma v A3 a mel podobny problem ze kdyz tam mel 1 a pridal plyn auto jako poskakovalo a dusilo se..vymenila se lamda sonda a je ma po problemu ale jeste bude menit vahu vzduchu protoze uz je pomalu ko

nzpeto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 12.03.2008 19:00

Re: trhanie motora 1,6 AHL

Příspěvek od nzpeto »

dnes som kontroloval tie zvody a zo sopdu fuka su to zvody nalavo od hlavy. Kamoš mi však vravel, že to asi nebude tymi zvodmu. Samozrejme zvody vymenim ale asi to zvarat nebudem nakolko mi bolo povedané, že pri zvare sa materiál stiahne a pukne to vedľa. Viete mi poradiť, kde zohnať zvody. Prosím bližšie info ako "na vrakači" :-)) Ďakujem

Uživatelský avatar
miky1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sedliště,Plzen-jih
Kontaktovat uživatele:

Re: trhanie motora 1,6 AHL

Příspěvek od miky1 »

nzpeto píše:dnes som kontroloval tie zvody a zo sopdu fuka su to zvody nalavo od hlavy. Kamoš mi však vravel, že to asi nebude tymi zvodmu. Samozrejme zvody vymenim ale asi to zvarat nebudem nakolko mi bolo povedané, že pri zvare sa materiál stiahne a pukne to vedľa. Viete mi poradiť, kde zohnať zvody. Prosím bližšie info ako "na vrakači" :-)) Ďakujem
Mě taky auto na 3 stupen v nízkých otáčkách když přidám plyn občas škubne,ale na 100% to není svodama,protože auto sem kupoval před 3 rokama a svody už v tej době byly svařený ze spodu i ze zdola,a do ted nepraskli.
Jak zjistím špatnou lambdu a nebo váhu vzduchu? obojí sem odpojil jel project a žádný rozdíl sem nepozoroval.

Uživatelský avatar
dafi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: trhanie motora 1,6 AHL

Příspěvek od dafi »

ahojky zkontroluj sy vicko na nadrzi ,me to delalo neco podobneho ,udelal sem rozdelovac,filtry a spoustu dalsiho a pak sem zjistil ze na vicku mam ucpanej vyrovnavaci ventilek v tom vicku oprava ze 280 kc :D

nzpeto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 12.03.2008 19:00

Re: trhanie motora 1,6 AHL

Příspěvek od nzpeto »

Zdravim

Problem vyrieseny. Trhanie motora sôsobila narusena izolacia kabla pri sviecke. Toto spôsovovalo, ze iskra preskakovala na motor cize. Vymenil som zvody lamdu a nakoniec to bol v kabli. Pri podobnych problemoch odporucam vymenu kablov 25 eur. Parada auto slape zas jak hodinky. (ale do kedy :-))

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“