Uhlíky klimatizace

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
dvd73
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 24.06.2010 01:25

Uhlíky klimatizace

Příspěvek od dvd73 »

Ahoj lidi, jakou funkci mají uhlíky v klimatizaci? Ve faq někdo přeje po výměně uhlíků "13. hodně radosti s funkční klimou a nižší spotřebou, protože kompressor už má méně práce neb se médium stíhá ochlazovat" . Vysvětlí mi někdo co to je a k čemu to slouží? Klima bez toho nefunguje nebo funguje míň?
Právní rady a zastoupení
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=215552" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: Uhlíky klimatizace

Příspěvek od Marshall007 »

tak tato info by bomohla asi aj mne lebo mne z klimou ukazuje na budiku cca 10-11-12-13l a aj celkovo dako brzdi vykon motora ked ju zapnem, + sa mi zda ze strasne slabo chladi, ked stojim na mieste tak sa da povedat ze ani nechladi, iba za jazdy ide o trochu chladnejsi vzduch. Moze byt ze tam je malo zmesi? alebo? Ale VAG nepise ziadnu chybu, a ani samotny climatronic nehlasi ziadnu chybu.

Dakujem ;)

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Re: Uhlíky klimatizace

Příspěvek od prassat »

dvd73 píše:Ahoj lidi, jakou funkci mají uhlíky v klimatizaci? Ve faq někdo přeje po výměně uhlíků "13. hodně radosti s funkční klimou a nižší spotřebou, protože kompressor už má méně práce neb se médium stíhá ochlazovat" . Vysvětlí mi někdo co to je a k čemu to slouží? Klima bez toho nefunguje nebo funguje míň?
Uhlíky jsou ve větráku co chladí médium klimatizace, bez uhlíků se větrák netočí (uhlíky tedy přivádí proud do motoru ventilátoru) a kompresor se musí více námáhat, a protože médium nechladne muže ho nakonec ochrana před zničením odpojit (aby se nezničil). Zapnutá klima = sepnutý klima kompresor = větší odpor pro motor, proto je větší spotřeba (čás výkonu motoru sebere právě ten klima kompresor)

Klima bez funkčního větráku funguje pouze za jízdy, při volnoběhu na místě se nechladí! Po přehřátí (média) se kompresor sám vypíná (ochrana)
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: Uhlíky klimatizace

Příspěvek od Marshall007 »

a ked sa mi vetrak toci, ale aj tak sa mi zda ze ma auto velku spotrebu s klimou (cca 12l) + ked stojim na mieste tak sa mi zda ze chladi dost slabo, iba ked idem tak chladi asi dobre.
Moze byt chyba v chybajucom chladiacom mediu?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“