cudna emulzia v oleji

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

cudna emulzia v oleji

Příspěvek od Marshall007 »

Ahojte,

dnes som chcel skontrolovat hladinu oleja a ked som vytiahol kontrolnu palicku tak bola na nej cudna emulzia ako horcica, dost husta a zlta...
Moze to byt tym ze boli zmeny teploty a jazdilo sa z autom kratke trasi?
Alebo to je daco horsie? :(
Přílohy
DSC00033.jpg
DSC00034.jpg
DSC00031.jpg

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: cudna emulzia v oleji

Příspěvek od krbec »

to je hodne vody v oleji kamaráde
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: cudna emulzia v oleji

Příspěvek od Marshall007 »

a kadial sa tam dostala? lebo z expanznej nadrzi neubuda...(aspon sa mi nezda)

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: cudna emulzia v oleji

Příspěvek od krbec »

tak tipnul bych tesnení pod hlavou,,,,ale pokud ti neubyla voda, tak je to divný každopadně když jezdis kratky trasy tak se ti muze voda vysrážet,ale tohle je moc vody,vetsinou to bejva na víčku na vymenu oleje-nahore... pokud ses si jist ze voda neubejvá tak bych šmahem olej vyměnil..
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vw-parts
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 27.07.2010 08:21
Bydliště: West Bohemia

Re: cudna emulzia v oleji

Příspěvek od vw-parts »

Mám taky šlem na víčku, ale dole na měrce je to ok. Jezdím krátké trasy, motor se ani nestíhá ohřát. Olej je tam teď rok, najeto od výměny cca 2500km. Měnit ho budu až na jaře, teď to řeším tak, že jednou za čas víčko otřu a jelikož to tak dělám už po čtvrté během cca 4 měsíců tak pozoruju, že šlem znatelně ubývá. Auto dost stálo, teď budu jezdit zimu a na jaře se bude dělat taková menší opravička, musím vyměnit hydroštely, tak to vyměním při jednom. Voda mi neubyla za rok ani o decku, takže je to jen vysráženou vodou. Co jsem se tak bavil s lidma co se okolo aut hodně motaj, tak to je normální. Prostě motor nestíhá vypařit vodu, která se tam vysráží. Důležité je, aby neubývala voda z chladícího okruhu, to by pak bylo těsnění pod hlavou, eventuálně i třeba prasklý blok.

Uživatelský avatar
DonSalieri
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: cudna emulzia v oleji

Příspěvek od DonSalieri »

TO vw-parts: To vicko neotirej v tom slemu jsou aditiva z oleje...Je lepsi auto sem tam projed na delsi trasu a zmizne to..
VW Passat Variant 1.9TD
Pár BMW

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“