vyřazení EGR ventilu

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

sendis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 14.11.2009 11:44
Bydliště: Most

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od sendis »

Tak první problémy s vyřazením se objevili.
Dneska se mi při jízdě rosvítil počítač, závada : chyba sekundárního vzduchu.
Vymazali jsme to a uvidim dál co bude.
Ale tuhle závadu jsem už jednou řešil a nakonec to byli prodřený vzduchový hadičky a přímo i ta co vede k EGR ventilu.

sendis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 14.11.2009 11:44
Bydliště: Most

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od sendis »

Tak závada se znovu objevila. Ventil jsem zatim zprovoznil.
Přemejšlim že úplně vyrušim trubku kudy přicházejí výfukové plyny do ventilu, v praxi by to mělo bejt tak že ventil bude normálně fungovat ale nebudou přes něj procházet výfukové plyny.
Nebo jestli máte někdo jiný nápad???

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od johnns »

Tolik zvědavců na začátku tohoto tématu na praktickou ukázku vyřazení EGR z provozu a žádná reakce či slova díků? :))) Klobouk dolů a díky sendisovi za zdokumentování a popsání :)

Pokračoval jsi sendisi dále se snahou vyřadit EGR?

Osobně si myslím, že ať už je či není zpětné zasílání plynů dobré, je to tam z výroby a je tomu přizpůsoben i soft. Takže pravděpodobně při vyřazení HW je nutné upravit i SW (nastavení směsi, citlivost kdejakých čidel...nevím). Nejsem odborník, ale nebylo to tu zmíněno a přijde mi to logický.

I tak mě nadále zajímá, jestli to někdo řeší či bez problémů provozuje bez EGR. :D

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od Flico »

no dneska sem se o tom bavil s clovekem co servisuje zavodaky a ten mi rek ze spis nez vyradit hlidat aby fungoval jak ma, kdyz se vyradi pujde do motoru jen cistej vzduch tim padem lepsi horeni a vyssi teplota spalovani coz ma za nasledek vetsi tepelny zatezovani chlazeni hlavne oleje (turbo) a vody, vetsi teplota vyfukovych plynu takze turbo bude svitit a bude se v nem palit olej, takze prej si tim spis to auto oddelas nez ze mu pomuzes :?

Uživatelský avatar
jtoxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 22.07.2010 20:05
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od jtoxx »

To mi prijde jako hroznej nesmysl.

Uživatelský avatar
vencacik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 09.05.2010 17:59

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od vencacik »

Zní to celkem logicky. I fyzikální zákony tomu jsou nakloněny :)

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od Flico »

vencacik píše:Zní to celkem logicky. I fyzikální zákony tomu jsou nakloněny :)
asi tak nejak :mrgreen:

ale muzou bejt dva duvody proc mi rekl 8) za 1. neco o tom vi a ma pravdu
2. kecal pac nechtel aby sme jako normalni lidi prisli na to co dela zavodaka zavodakem a to je vyrazenej EGR :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
jtoxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 22.07.2010 20:05
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od jtoxx »

Ja bych rekl ze spis EGR nici motor. zasira ho sazema a olejem. Je to jen dalsi hovadina ktera se ti casem rozbije a ty budes nucenej si ji koupit protoze snizuje emise a je hodna k zivotnimu prostredi. :-) kolik lidi ji ma vyrazenou a auto se chova lepe a s turbem nemaji zadne problemy x let. Je to ale jen muj nazor, pravda muze byt vazne jina. Ovsem jsem presvedcen ze egr nema vliv na turbo (pokud EGR odpojis). Je sice fajn ze ohriva motor spalinama ale od toho mam webasto a v lete je motor ohratej po ujeti par km. Takze pro me je to jen dalsi zbytecna vec ktera pridelava starosti obycejnemu uivateli auta.

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od Flico »

jtoxx píše:Ja bych rekl ze spis EGR nici motor. zasira ho sazema a olejem. Je to jen dalsi hovadina ktera se ti casem rozbije a ty budes nucenej si ji koupit protoze snizuje emise a je hodna k zivotnimu prostredi. :-) kolik lidi ji ma vyrazenou a auto se chova lepe a s turbem nemaji zadne problemy x let. Je to ale jen muj nazor, pravda muze byt vazne jina. Ovsem jsem presvedcen ze egr nema vliv na turbo (pokud EGR odpojis). Je sice fajn ze ohriva motor spalinama ale od toho mam webasto a v lete je motor ohratej po ujeti par km. Takze pro me je to jen dalsi zbytecna vec ktera pridelava starosti obycejnemu uivateli auta.
to je sice mozny, ale u benzinaka ti to sazema opravdu nic zasrat nemuze, stejne tak olej se tam nema kde vzit krom toho kdyz ti sakne turbo a to se tam dostane i bez EGR :wink: navic vetsina lidi ho ma venku u naftaka tam to jde celkem pochopit ze nechtej mit zadelany sani a tady je tema na benzinovej motor nevic kdyz vezmes v uvahu ze na benzinu mas teplotu spalin co jdou do turba kdyz tomu nalozis kolem 900°C takze teplota spalin ma vliv na turbo pac ty spaliny jdou pres nej a rozpalujou ho, navic turba sou konstruovany do urcitejch teplot vetsinou je strop u benzinaku 950°C

sendis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 14.11.2009 11:44
Bydliště: Most

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od sendis »

no jak tady píšete že by měly vzniknout větší teploty, je to logický, ale zase si myslím že to nebude až o tolik stupňu, jde tam snad max. 10% spalin. Je to všechno o zkušenostech. Zatim tady neni nikdo kdo má u benziňáku vyřazen EGR, nebo je a nechce se podělit. Co jsem se bavil s několika machanikama tak každej mi doporučoval abych ho vyřadil.

Uživatelský avatar
kopulex
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 05.10.2010 13:00

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od kopulex »

o vyrazeni egru rika kazdy neco jineho :-D

osobne me to taky vrta hlavou a prvni krok jaky udelam bude, ze cely ten okruh rozeberu vycistim a slozim .. z pop-off ventilu jsem toho vysypal spoustu, tak myslim ze vycistenim nemuzu nic zkazit .. podle chovani motoru pak ventil bud necham nebo zkusim demontovat..
poprve je to vzdy hadanka.. podruhe uz jen puzzle @ 1.8T

Uživatelský avatar
K-1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 26.12.2009 01:56

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od K-1 »

spoustu ? ako bordelu ?? kde je ten pop off

Uživatelský avatar
kopulex
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 05.10.2010 13:00

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od kopulex »

pop off je na sani na turbo, cerny plastovy ventil, viz foto (1.8t vw golf)

Obrázek

"Pop off ventil existuje ve světě přeplňování také, ale funguje jako pojistný ventil, který vypustí sice ze sacího traktu stlačený vzduch, ale ne na základě impulsu z podtlakové hadičky (při sundání nohy z plynu), ale proto že tlak už přerostl přes maximální možnou nastavenou hranici a mohl by poškodit motor. Jedná se o pojistný ventil, který se používá u vysokotlakých aplikací přeplňování turbodmychadlem nad 20 PSI. Jakmile tlak klesne pod nastavenou hranici, tak se ventil opět zavře."
poprve je to vzdy hadanka.. podruhe uz jen puzzle @ 1.8T

Uživatelský avatar
K-1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 26.12.2009 01:56

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od K-1 »

http://musasabi.h4xful.net/misc/cars/pa ... olored.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; červené hej??

Uživatelský avatar
kopulex
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 05.10.2010 13:00

Re: vyřazení EGR ventilu

Příspěvek od kopulex »

jo, to je on. jen ja ho mam hned u turba
poprve je to vzdy hadanka.. podruhe uz jen puzzle @ 1.8T

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“