2.8 v6 amx zvuky od motoru po zahřátí

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
pravda401
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 30.03.2019 23:15

2.8 v6 amx zvuky od motoru po zahřátí

Příspěvek od pravda401 »

Zdravím, jsem novým majitelem passatu a poprvé tohoto motoru jedna se o motor 2.8 označení AMX. Od koupě mě tam štve tento zvuk nevím co by to mohlo dělat. Nemá to závislost na otáčkách. Dělá to pouze po zahřátí motoru na provozní teplotu za studena se to neozve. Při vyšlapnuti spojky to dělá stejně, při zapnutí - vypnutí klimy to dělá stejně. Při otevření víčka na olej to dělá stejně pouze se trochu zvýší otáčky. Nejde poznat jestli to jde zepředu nebo zezadu motoru. Auto má najeto reálných 134k kilometrů. Pokud by jste měli nějaké nápady ne jenom výměn to výměn to ale nejlépe i jak to vyloučit nebo potvrdit tak pište, děkuji za podněty.

měl sundany řemen a nedělalo to, pri tom jsem zjistil že napínací kladka je hlučná tak jsem ji vyměnil, pak ještě spojka na klime byla hlučnější tu jsem ale neřešil, to samé řemenice s uložením na saharu taky hlučnější - neřešil jsem, ale co mne nejvíce zaskočilo byla vůle na servu ale jak jsem s ním zatocil tak nic nechrastilo. Po nandani nového řemenu byl klid tak jsem myslel že jsem to vyřešil ale po zahřátí na provozní teplotu to opět začalo dělat stejné zvuky a mám podezření na to servo ale oleje je dost v nadobce.

Kód: Vybrat vše

https://youtu.be/r1zjNT0xLbU

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: 2.8 v6 amx zvuky od motoru po zahřátí

Příspěvek od majkl1 »

Zkus natočit volantem úplně do krajní polohy a podržet ho tam. Pokud se ozve podobný zvuk, bude to přepouštěcím ventilem v servu. Chyba pak ale může být kdekoli v okruhu, samotnou převodku řízení nevyjímaje (ucpané sítko apod.) :roll: Ten zvuk dělá ventilek, jak jezdí sem a tam a přepouští přebytečný tlak zpět do nádobky.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

pravda401
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 30.03.2019 23:15

Re: 2.8 v6 amx zvuky od motoru po zahřátí

Příspěvek od pravda401 »

Nakonec to je něco na rozvodech, tipuju že vodní pumpa protože to jde z místa jak je servo. Takže teď sháním někoho kdo mi udělá rozvody nejlépe Královéhradecký nebo Pardubický kraj není ale problém dojet dal. Sadu + přípravky mám nejlépe někoho kdo už má s AMX v6 zkušenosti díky

Uživatelský avatar
David Cupánek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 06.09.2017 12:26

Re: 2.8 v6 amx zvuky od motoru po zahřátí

Příspěvek od David Cupánek »

Jsem z Pardubic a na AMX jsem dělal rozvody několikrát. Vzhledem k datu příspěvku ale předpokládám, že už to máš asi vyřešené...
VW Golf III Variant 1.9 TDi | VW Golf III Cabrio 1.8i | Audi A8 D3 4.2 MPI | VW T4 2.5 TDI

pravda401
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 30.03.2019 23:15

Re: 2.8 v6 amx zvuky od motoru po zahřátí

Příspěvek od pravda401 »

Jojo už mám vyřešené, byla to pridrena vodní pumpa

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“