Jede jenom na 3 válce... POMOC

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Jede jenom na 3 válce... POMOC

Příspěvek od aivos »

Zdravím ,dneska sem jel a zacalo mi blbnout auto :( sem z toho zoufaly... Kdyz stojím na volnobeh tak se se klepe auto a kdyz pridavam taky taky az od nejakych 2000ot se neklepe ale pak zase zacne... a kdyz jedu tak mam pocit jakoby mi to strilelo do radicky... takove rany zni vychazeji... + kdyz seslapnu naplno plyn a hned pustim tak motor pomalu vyleti jen tak do 2000ot...

Jel sem stim naprosto normalne... nevite cim by to mohlo byt???

VAG nic neukazal... :( na autoscan :(:(
Naposledy upravil(a) aivos dne 04.12.2010 13:49, celkem upraveno 2 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: Klepe se motor v nizkych otackach

Příspěvek od aivos »

Tak mám nové poznatky + foto z VAGiny
VAG tedy nenasel zadnou chybu, jen potom co sem mel odpojenou baterku tak chybu 18010 ale po nastartovani zmizela...

Takze , auto ztratilo výkon, nechápu ale po seslapnutí plynu se nic nedeje pak se roztrepe a pak az zabírá :D no neni to smesne... :( + to porad klepe do radici paky :-/ Mám podezrení na LAMBDU , muze to byt tim? viz foto z VAGu
Motor proste jede, startuje dobre ale kdyz je volnobeh tak se klepe s celym autem, a v zaběru taky dycky...

prosím PROSíM jakoukoliv radu!!
VAG foto je na volnobeh...
Přílohy
1.png
2.png
3.png
4.png
5.png
6.png
7.png
Obrázek

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: Klepe se motor v nizkych otackach, + foto z VAGu

Příspěvek od aivos »

Tak sem dneska zjistil spolecne s pomicí klubaka Flico ze to asi nude zapalovani...

Protoze kdyz odpojim nejakou civku tak prestane zapalovat a motor ma tendenci scipnout... ale kdyz odpojim civku 2. valce (pohled celen na auto) tak se nestane nic a motor jede porad jako kdyby byla zapojena (tudiz nezapaluje...) Civkou to neni protoze sem je prohodil a porad to dela jenom ten jeden valec a svicku sem tam ted daval novou...

Kdyz sem meril napeti na tom 2. tak tam bylo 14V na jednom pinu, jinde 0...

Ja fakt nevim co by to mohlo byt... Prosím poradte :(:(
Obrázek

Uživatelský avatar
Petr Lim.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 27.05.2009 14:55

Re: Jede jenom na 3 válce... POMOC

Příspěvek od Petr Lim. »

No já bych se to snažil udělat jednodušše. Prohodil bych cívku mezi 2 a 3 válcem a pak zkusil odpojovat. Zjistíš jestli je chyba v cívce nebo v zapalovacím modulu. Co můžeš udělat pak je že proměříš jednotlivé piny od ŘJ k zapalovacímu modulu viz. foto (pro každý válec jeden pin + uzemnění.) Jinak lambda s tím nemá nic společné a ty rány do řadičky bych přikládal utrženýmu silenbloku.
Přílohy
Bez názvu.JPG

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: Jede jenom na 3 válce... POMOC

Příspěvek od aivos »

no prave ze kdyz prohodim civky tak to jede... civka je dobra... na kazdem ta civka jiskri ale at dam jakoukoliv civku na 2. valec tak tam ne... a napeti na pinec je stejne jako na 1. valci... resp podobne pac kolisa...

Ale at se snazim tak ten druhy valec proste nejiskri (jako svicka na nem...) , signal sem meril na pinech a byl stejny jako na valci 1 takze to taky nevim (ale jak rikam, kdyz to prohodim tak to taky nejde...) svicka tam je nova...

A silent blok to nebude, bude to tim ze se trepe ten motor jak jede na 3 valce... pac predtim to nedelalo, nebo to tam byt nemuze??

Plis poradte :(
Obrázek

Uživatelský avatar
Petr Lim.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 27.05.2009 14:55

Re: Jede jenom na 3 válce... POMOC

Příspěvek od Petr Lim. »

Měřil jsi odpor drátu od ŘJ do zapalovacího modulu? Ještě zkontrolu ukostření jak zap. modulu tak cívek-mělo by to být na společné.

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: Jede jenom na 3 válce... POMOC

Příspěvek od aivos »

ne to jsem nemeril, problem je vtom ze nevim kde ten zapalovaci modul hledat :( Jo na ukostrení se podívám ale to je myslím OK... Dík za rady... ale kde je ten zapalovaci modul? to je to na filtrboxu? Koncovy stav?
Obrázek

Uživatelský avatar
Petr Lim.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 27.05.2009 14:55

Re: Jede jenom na 3 válce... POMOC

Příspěvek od Petr Lim. »

Tak můžeš hledat :) Měli by do něj vést dráty od všech cívek..
Přílohy
modul.JPG

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: Jede jenom na 3 válce... POMOC

Příspěvek od aivos »

jo todle je koncovy stupen... je to na filtr boxu... :)

vedou z nej 4 draty, takze do kazde jeden co?:D je mozne ze by se to posralo jen pro jednu civku?:D
Obrázek

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: Jede jenom na 3 válce... POMOC

Příspěvek od aivos »

TAk to je snad záhada nad vsechny záhady :D

Dneska sem prozvonil kabely od ŘJ motoru k ŘJ zapalovani a vsecko vporadku... pak jednotlive kabely od ŘJ zapalovani k civkam a taky vporadku... pak sem nastartoval a ŘJ motoru davalo stejne signaly, i ŘJ zapalovani davala stejne signaly na vsechny kabely...


Ukostrene jsou taky vsechny cívky... a proste kabely na 1.3. a 4. valci davaji bomby ale na 2. valci nic, z zadnou civkou s zadnou svickou :D a pritom signal tam jde stejny jako na ostatni... :(

ja uz sem fakt bezradny... Nekdo nejaky tip?
Obrázek

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: Jede jenom na 3 válce... POMOC

Příspěvek od aivos »

tak uz jsem si celkem jist ze to je tim koncovym stupnem, kdyz sem propojil vystup tak pak civka na 2. valci hazela malicke jiskricky... ale valec to nezapalilo...

takze asi novy koncovy stupen :(
Obrázek

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: Jede jenom na 3 válce... POMOC

Příspěvek od aivos »

Tak záhada vyřešena!

Je to jednotkou zapalování neboli koncovým stupněm!

Velké díky patří klubákovi Frankeee , který mi poskytl svou jednotku k vyzkoušení! DíK!!! ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
frankeee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jede jenom na 3 válce... POMOC

Příspěvek od frankeee »

aivos píše:Tak záhada vyřešena!

Je to jednotkou zapalování neboli koncovým stupněm!

Velké díky patří klubákovi Frankeee , který mi poskytl svou jednotku k vyzkoušení! DíK!!! ;)
NZ :wink: hlavně že ti to pomohlo :D

Uživatelský avatar
Davidd
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2018
Registrován: 06.03.2008 13:45
Bydliště: Sewerní Čechy

Re: Jede jenom na 3 válce... POMOC

Příspěvek od Davidd »

Mě ta záhada čeká zítra. :( Ten samý problém.
VW Sharan 1.9 Tdi 85 kw
Audi A6 C4 2.5 TDi Avant

Uživatelský avatar
frostkanwulf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jede jenom na 3 válce... POMOC

Příspěvek od frostkanwulf »

zdravim,

mne sa to posralo prave teraz ked mam jet do brna :) ale jedno mi ostava zahadou a to toto: vzdy cez zimu ked je motor studeny a vytocim ho nad 3000 ot/min tak motor bezi na 3 valce..ked ho vytocim teply tak nic..a vzdy to robi len druhy vale :) vsetky kable su OK uz idem davat treti modul...
nemate niekto s tymto skusenost co by to mohli byt??

dikes

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“