1.8 T ztrácí výkon

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

sendis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 14.11.2009 11:44
Bydliště: Most

1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od sendis »

ahoj klubáci.
při jízdě mi přijde ža se auto jakoby dusí, nemá ten správnej výkon jak by měl mít, a přijde mi že ten motor je i hlučnější, neměl jse někdo stejnej problém??? paliváč jsem měnil a nechával jsem vařit vlnovec.

miropele
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 20.06.2010 12:45
Bydliště: Petřvald u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od miropele »

co to mas za typ motoru? ja mam AEB a taky mi tam neco nehraje.vetšinou to jede jak nejaka 1.6tka a nekdy kdyz se tomu chce tak to i jede jak ma.na vagu 0 chyb.poslední dobou mi dost lidi tvrdí že by to mohla byt vaha vzduchu...vono to totiž pri razeni mirne skube a taky to lip jede na čtvrt plynu nez kdyz slapnu na plny nebo jak uberu z plneho plynu na čtvrt tak to spíš prida nez ubere ale to je jen sekunda...turbo je ok mozna jeste regulace turba ale jde na ni krasne videt a hybe se bez jakehokoliv zadrhavani.lambda sonda je nova.srtici klapka vycistena a nastavena.skusim koupit tu vahu a uvidi se totiz ta vaha je jeste original je tam napsano 98 a ten muj pasik je taky r.v.98

sendis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 14.11.2009 11:44
Bydliště: Most

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od sendis »

No já mám typ AWT. No přesně jak říkáš někdy to jede jak šlak a někdy je to mr...ka líná. No já mám novou váhu vzduchu, ale pokavať pujdeš na počítač tak je problém u benzinuváhu změřit, tady někde na foru jsem našel jak ji správně změřit. Teď jsem měnil paliváč a je to stejný, spíš mi příjde že asi bude zanesenej katík. No zejtra pujdu za kamošem do servisu a uvidim co vymyslíme.

Uživatelský avatar
B5 1,8t
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 13.01.2011 14:44
Bydliště: Liberec

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od B5 1,8t »

Já jsem měnil váhu vzduchu, ale protože mně odešla
totálně ani se auto nehlo :-) Mám tam teď novou a
zdá se mi, že to jede líp ( lepší chod motoru) a nic
necuká. dříve to občas cuklo a bylo to náladový teď
už je to v pohodě a zatím to vypadá, že je vše ok...

Lathy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 16.01.2011 22:43
Bydliště: BRNO

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od Lathy »

Zdravim. Chtěl bych se zeptat mam Passatka 1.8 T rok 1998 a zda se mi ze auto na to ze ma 150 koni nejak nejede. Nekouri se zamnou nic se nedeje, ale kdyz nekdy zeslapnu plnej plyn tak jakoby se nic nedelo. Auto me prijde takovy strasne lenosny. Zitra ho napichnu na VAG a uvidim snad to nic nevyhodi ale netusim cim by to mohlo byt .
Havana drinker

sendis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 14.11.2009 11:44
Bydliště: Most

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od sendis »

Hodně dělá i vejfukový potrubí. Já mám na svym nalítáno něco málo kolem 150 000 km. Mechanik mi řekl že se mají katalizátory měnit při každých snad 80 000 km. Ale nikdo to neděla pač je to ranec. Ato prej taky děla dost, Mě příjde jako by se dusil když přišlápnu plyn. No sice to rozjedu ale na 150 kobil je to liný, no ono tam možná je 150 kobil ale kyž nejsou mrtvý tak jsou chromý. No docela mě sere mít takový auto který nejede. Nejhorší je to že počítač nic neukazuje, takže jsem v servisu za pitomce že si vymejšlim a hledám mouchy.

luc20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 09.09.2008 23:01
Bydliště: Most, Plzeň

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od luc20 »

Mám taky AEB, přijde mi, že odspodu je to úplně mrtvé, na semaforech by mě dala snad i Fabia HTP :-D :-( Ne, že by mi na tom záleželo,ale... . No měnil jsem například ventil N75,dával jsem novou škrtící klapku(blbnulo servo), zkoušel VAG(nic...)... měnil všechny filtry atd., rozvody, svíčky... Nakonec mi to nedalo a zajel jsem do servisu, který byl doporučovaný v jedné diskuzi taky na fóru. Tlak turba, váha vzduchu... všechno o.k. . Svezl se v tom a prý, že to jede stejně jako každý jiný Passat 1.8T. Tak vám nevím... Jinak prý motory s elektronickým plynem(všechny kromě AEB) mají lepší odezvu, celkově jsou živější. Sám jsem to ale ještě neměl možnost vyzkoušet.

sendis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 14.11.2009 11:44
Bydliště: Most

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od sendis »

no mě už každej říká že jsem si zvykl a už mě to nestačí, prej závodnickej syndrom :-D no dneska jsem byl v servisu a prej možná klapka, možná cívka, 2 jsem dával nový a ty starý prej můžou dávat míň, nebo prej katík, Na kompu mi to ukázalo jen chybu odvětrávání palivový nádrže. :-(

Uživatelský avatar
B5 1,8t
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 13.01.2011 14:44
Bydliště: Liberec

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od B5 1,8t »

Já jsem se zase někde dočetl, že ten motor byl dělanej spíš na sílu, než na honičky :-) ve spodu má táhnout a ve vysokých točkách to má upalovat.
(to co váží Octavie kombi, tak Passat váží o 5kg víc v sedanu) ;-) To s tím
asi nemá nic společného, ale taky jsem pozoroval náladovost mého AEB. :-)
Teď co jsem vyměnil tu váhu, tak se mě zdá, že v pohodě.

Uživatelský avatar
B5 1,8t
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 13.01.2011 14:44
Bydliště: Liberec

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od B5 1,8t »

Já jsem se zase někde dočetl, že ten motor byl dělanej spíš na sílu, než na honičky :-) ve spod má táhnout a ve vysokých točkách to má upalovat.
(to co váží Octavie kombi, tak Passat váží o 5kg víc v sedanu) ;-) To s tím
asi nemá nic společného, ale taky jsem pozoroval náladovost mého AEB. :-)
Teď co jsem vyměnil tu váhu, tak se mě zdá, že v pohodě.

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od aivos »

No ja mam taky AEBcko a jak sem to koupil tak sem z toho byl hotovej a ted uz nic moc... ergo zavodnicky syndrom :D pac je fakt ze jak jedu s necim jinym tak je to line jak prase... takove 1.6 berlingo nebo 1.9 66kw oktavka, lenost sama... a dalsi vec je ze u meho AEBcka seslapavam plyn jen par centasku a u tech ostatnich to pekne proslapnu na rozjezdu aby to jelo :D ale stejne by to mohlo valit vic :-P ja si myslim ze mam zasrany vzduch filtr takze to musim vymenit :-)

A to ze elektronicky plyn ma lepsi odezvu je hloupost! Duvod nasazovani elektronickeho plynu do automobilu je pouze z duvodu emisnich jinak je lepsi manualni plyn, ten ma totiz odezvu okamzitou pac pedal je spojen primo lankem s klapkou... ;) To ze treba seslapnes a to az zachvili vyleti nahoru tak to uz je chyba jinde ale ne v odezve plynu... ;)
Obrázek

Lathy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 16.01.2011 22:43
Bydliště: BRNO

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od Lathy »

Zdravim. Mel sem podobnej problem. Passat me nechtel skoro jet proste jak kdyby nemel tech 150 koni. Auto mam asi 14 dni a nakonec se z toho ted vyklubalo turbo takze sem jezdil bez turba :) Turbo uz mam koupeny a dnes se bude montovat. Doufam ze to bdue zmena oproti tomu co bylo doted. S Turbem sem ho vlastne jeste nezazil :D
Havana drinker

Uživatelský avatar
B5 1,8t
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 13.01.2011 14:44
Bydliště: Liberec

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od B5 1,8t »

Tak pak dej vědět jestli to je znát a jaký to je rozdíl...

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od Jindra 1.8T »

Zar pánové mám také mot aeb ale pašík v benzínu a v turbu je prostě bomba nalítal sem s ním přes sedumdesát tis mam najeto 250 tis alítá jako čert a že ho taky pěkně vymetu , ale pokud mu dám čočku tak ho nechám při dojezdu pekně vychladit jinak běžná udržba a vyměna filtru nepřejiždím olej a podobně a pokud chce nejakej blázen nahodně závodit tak svuj život nedam lacino zdar asílu klubákumd

sendis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 14.11.2009 11:44
Bydliště: Most

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od sendis »

No tak já taky zbytečně neriskuju, jak život tak i penízky.
Ale když bych měl mít pod kapotou tolika kobil tak bych je chtěl taky někdy využít, a ne to skorem přemlouvat aby to jelo.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“