1.8 T ztrácí výkon

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Lathy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 16.01.2011 22:43
Bydliště: BRNO

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od Lathy »

Tak turbo novy je tam a auto jede o 100% lepe:) ma to silu jako svina:)
Havana drinker

Uživatelský avatar
B5 1,8t
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 13.01.2011 14:44
Bydliště: Liberec

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od B5 1,8t »

Já bych se asi potřeboval svést v jiném 1,8t protože mě se to zdá být nic moc a kdo se s tím
sveze, tak říká jak to upaluje a má sílu!

miropele
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 20.06.2010 12:45
Bydliště: Petřvald u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od miropele »

no kuci mam špatnou tu váhu !!! tak teď sháním novou origo do číny nemá smysl jít aspoň podle mého názoru...jak tu někdo psal stím katalyzatorem pred tydnem jsem byl na technicke a na emisich to bylo ok !!! že by byl ucpany se mi nezdá

mara20v
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 14.11.2009 13:19
Bydliště: Železné
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od mara20v »

taky mam aeb a taky se me jevy naky zdechly daval sem novej vlnovec svicky filtry olej odstraneny kat pop of ventil ale na to ze by to melo myt 150 koni to teda ani nahodou nejede nvm co stim docela me to s**e treba co sem jezdil v oktavii 1,8T tak jede daleko lip nez passat a na vagu 0 zavad

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od aivos »

Oktavka 1.8T (RS) má ovšem 136kW (větší turbo)
Obrázek

miropele
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 20.06.2010 12:45
Bydliště: Petřvald u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od miropele »

a nejlíp to jede když je motor studeny! vám taky ?

sendis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 14.11.2009 11:44
Bydliště: Most

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od sendis »

No je pravda že oktavky jsou výkonnější.
Já bych řekl že akcelarace by i možná ušla ale když jedu a náhle přidám plyn tak nic. A kolem 3tis ot. mi přijde že je to hlučnější.
Spojka mi zabírá až nahoře, ale neklouže. Tak jestli by to nebylo i tou spojkou??? nebo turbína

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od aivos »

Spojka u passatu zabírá nahoře... mě tam taky zabírá a je něco přes rok stará...
Jen nej vykon ma ten motor nekde u 4500ot a ja kdyz jezdim tak treba plyn jenom šimrám... a když fakt chcu vystřelit tak vystřelím do 5tis a letím :D

Pánové ZÁVODNICKÝ SYNDROM!

:D:D


PS: Studený motor bych moc netočil... at se nezadře ;) studený se má šetřit než se ohřeje ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Deepblue
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 30.11.2010 18:00
Bydliště: U Brna

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od Deepblue »

Taky nemám porovnání s jiným 1.8T. Pořád nevím, jestli ten výkon je v pořádku. Do vyšších otáček točím až po cca 20 km, když je už poznat, že se akcelerace "nažhavila". Včera jsem jel do táhlýho poměrně prudkýho kopce /kdo zná Brno - Slavkov u Brna po starý silnici/ a koukám, za mnou bílej Passat B5. Věděl jsem, že bude závod. Pod kopcem jsem podřadil za 3 a zkusil mačkat maximum. Bílej se mě tak do půlky kopce držel, pak začal ztrácet. Na vršku jsem měl asi 145km/h. Na druhým kopci jsem ho nechal předjet, bylo to TDI. Tak si říkám, zda to měl čipnutý /já ne/, nebo bych měl nafťákovi ujet, nebo jestli to tak odpovídá?? :roll:

mara20v
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 14.11.2009 13:19
Bydliště: Železné
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od mara20v »

ta oktavia byla klasika 110kw ne rs to ma 132 kw

sendis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 14.11.2009 11:44
Bydliště: Most

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od sendis »

aivos píše:Spojka u passatu zabírá nahoře... mě tam taky zabírá a je něco přes rok stará...
Jen nej vykon ma ten motor nekde u 4500ot a ja kdyz jezdim tak treba plyn jenom šimrám... a když fakt chcu vystřelit tak vystřelím do 5tis a letím :D

Pánové ZÁVODNICKÝ SYNDROM!

:D:D


PS: Studený motor bych moc netočil... at se nezadře ;) studený se má šetřit než se ohřeje ;)

Teď je otazka co je u tebe nahoře. Mě zabírá úplně nahoře možná 1cm před koncem.
A s tim syndromem mě to už snad taky přijde.

sendis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 14.11.2009 11:44
Bydliště: Most

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od sendis »

Lathy píše:Tak turbo novy je tam a auto jede o 100% lepe:) ma to silu jako svina:)

A prosim tě popiš mi jízdní vlastnosti před výměnou turba, taky mě napadlo jestli mi špatně neplní.

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od Hudy »

Zdravím já mám motor AWT a taky se mi zdálo poslední dobou že to nějak nejede,jinak na 180 km/hod to dostanu coby dup ale když si do toho sedne moje drahá polovička jinak jezdí s Renaultem 19 tak říká že je to raketa,ale pro jistotu měním spojku komplet protože když jsem tomu dal čočku tak už to proklouzlo a hoodně smrdělo tak uvidím,ve vagu 0 závad ale funkčnost váhy byla ve vyších procentech ale pořád v limitu.Teď otázka kde vůbec najdu tu váhu vzduchu na autě?Jem lama :oops: :oops: :oops: :oops:

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od aivos »

měla by byt u filtrboxu...
Obrázek

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od Marshall007 »

sendis píše:No je pravda že oktavky jsou výkonnější.
Já bych řekl že akcelarace by i možná ušla ale když jedu a náhle přidám plyn tak nic. A kolem 3tis ot. mi přijde že je to hlučnější.
Spojka mi zabírá až nahoře, ale neklouže. Tak jestli by to nebylo i tou spojkou??? nebo turbína
tiez sa mi zda ze nad 3tis. ot. je to uz hlucne,... (moze to byt olejom?)
Spojka tiez zabera az hore, ale nesmyka ani nesmrdi...ono je to asi normalne ze to zabera hore.
A ta akceleracia, no raz sa mi zda ze to auto ide celkom fasa, a potom zasa niekedy ze uz to nieje to co to bolo :)
Ale aj tak by som mozno od 150k. auta cakal viac, ale je to zasa o dost tazsia kasna ako Octavia preto je octavka rychlejsia.

Jedno co ma zaujima,..: Ako jazdite z vasim 1.8T? Skor na vyzsich otackach alebo nie? Napr. ked idem po dedine - meste 50-60km/h tak tam mam 4-5prevodovy stupen co je cca 1.500-2.000ot. Malo by sa jazdit radsej vo vyzsich otackach na 3prevod. stupni co je 2.300- az viac.?
Len potom ked idem na vyzsich tak ten motor zacina hucat...
Tak neviem co je pre motor lepsie...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“