prosba o pomoc na 50km pol litra oleja na 1.8T

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
valki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 29.12.2010 12:25

prosba o pomoc na 50km pol litra oleja na 1.8T

Příspěvek od valki »

Zdravim, mam taky problem, mam passat combi 1.8T r.v 2000 a 1.2.2011 som dolieval olej a daval som to na max. , ked som ho kukal 19.2.2011 mal som tam nieco nad polkou a to som presiel cez 500 km. ale zaujimave je natom to ze 20.2.2011 som presiel 50 km a zasvietila mi kontrolka oleja. tak som to skontroloval a ani uz na riske mi nebolo vidiet ze mam olej... dolial som 3dcl oleja a je to na minime na riske. pod autom neni ziadny flak, vo vyfuku tiez neni olej, motor nemam odteceny, a sanie do turba je ciste... som uz bezradny.... vobec neviem kde mohol byt tak velky unik na 50 km, a to som isiel kludnou jazdou...

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: prosba o pomoc na 50km pol litra oleja na 1.8T

Příspěvek od živočich »

nejpravděpodobněji turbem ,buď do výfuku nebo do trubek k interkoleru. :(
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: prosba o pomoc na 50km pol litra oleja na 1.8T

Příspěvek od Flico »

bud ti nekde pekne tece, napr. vana nebo spatne utazenej olejovej filtr, nebo spis zere olej pres turbo nebo pres ventily, kouri ti to ? a je z vejfuku cejtit spalenej olej?

edit: kolega byl rychlejsi

valki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 29.12.2010 12:25

Re: prosba o pomoc na 50km pol litra oleja na 1.8T

Příspěvek od valki »

som kukal sanie do turba a tam nieje ziadny olej a vo vyfuku tiez nieje olej, nedymmi mi to... pod autom nemam ziadne flaky, na kryte od motora neni ziadny olej.... a motor mam umyvany a tam neni tiez vidiet ze by bol niekde odteceny...

mateska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 171
Registrován: 02.03.2009 17:11
Bydliště: Habry

Re: prosba o pomoc na 50km pol litra oleja na 1.8T

Příspěvek od mateska »

výkon máš normální, nebo jako když jede na 3 válce? někde ten olej být musí, když z toho nic neteče, tak ho musí spalovat, jiná možnost není...

valki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 29.12.2010 12:25

Re: prosba o pomoc na 50km pol litra oleja na 1.8T

Příspěvek od valki »

praveze ze vykon je vynikajuci... pekne ide na vsetky valce, a vobec neviem uz kde by som hladal chybu....

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: prosba o pomoc na 50km pol litra oleja na 1.8T

Příspěvek od živočich »

sání do turba bude čistý(potrubý mezi vzduchovým filtrem a turbem),ale ty se koukni do sacího potrubý motoru(to je od turba přes interkoler až k samotnýmu motoru) a jelikož je pod chladičem ještě trubka,která to právě přivádí do interkoleru.Ta ona trubka je nejníž položené místo sacího potrubý a olej v ní zůstane,tak zkontroluj právě tam.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“