Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prosba na majitele tiptroniců a 2,8
PříspěvekNapsal: 18.02.2011 20:06 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

10.04.2008

522

Skuteč

Ahoj,uvažuji o koupi B5,5 2,8 tiptronic a tak se snažím zjískat co nejvíce info. Nikdy jsem automat neměl a tak nevím jak poznat,že je špatný,kdysi jsem měl možnost svést se s B5 v automatu 4q a to mně nějak nenadchlo,ale B5,5 má 5q a navíc se nechá řadit v ručním rečimu. Zajímalo by mně:

1) Jak velká je poruchovost automat převodovky (auto má najeto 185000km)
2) Jak poznat,že pevodovka funguje jak má (nechá se něco zjistit pře VAG)
3) Když je převodovka v ručním režimu tak,když třeba zastavuji zda musím posřazovat nebo si převodovka odřadí sama pro opětovné rozjetí
4)Akceptuje převodovka mnou zařazený stupeň v ručním režimu?Třeba,když pojedu po dálnici v ručním režimu na 5q na cca 2000ot a prudce šlápnu na plyn, podřadí auto nebo ne?Líbilo by se mi kdyby ne.
5)Na co si dát pozor v této motorizaci? Měl jsem už 1,8T a nyní TDI 96kW PD,takže passata celkem znám,jde mi přímo co je nejvíc náchylné v motorizaci 2,8. Když připojíte nějaké údaje o spotřebě budu jen rád.

Díky moc.

Předmět příspěvku: Re: Prosba na majitele tiptroniců a 2,8
PříspěvekNapsal: 20.02.2011 20:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.11.2010

30

Ahoj. Já mám B5 tiptronic 5q. naj. při koupi 155.000km.
1) Poruhovost tiptroniku záleží na přístupu a taky údržbě.Téměř každý autorizovaný mechanik ti řekne,že se olej nemění a náplň je doživotní= pěkná p.... Každý servis na automaty ti řekne měnit co 60tis.km.První výměna by měla přijít po 150tis. km max.
2) převodovka by měla řadit lehce,bez výrazných kopanců jak při podřazování,tak řazení nahoru.Taky by neměla při plynulé jízdě poškubávat,např. v koloně nebo při stálé rychlosti.Zjišťování přes VAG-zatím nemám zkušenosti.
3)Když máš manuální řazení a necháš otáčky padnout příliš nízko na vyšší rychlost,převodovka si sama podřadí,nenechá tě "dusit" motor.
4)plně akceptuje tvoji zařazenou rychlost,ještě jsem ale nezkoušel např. při 2000ot. na 5q šlápnout plný-zkusím a dám vědět.
5)pozor si musíš dát na všechno,jako u koupě každého auta :) Asi nejvíc na úniky oleje,víko ventilů vede,olejová vana taky,je přece jen nízko a určitě různé pazvuky z motoru.Taky vibrace by měly být téměř nulové,pravidelný chod motoru ve všech otáčkách.Spotřeba město 11-12L,mimo 8-10L,krátké trasy 15-16L - já Passat r.v.98,2.8 tiptronic 5q 4x4.

Předmět příspěvku: Re: Prosba na majitele tiptroniců a 2,8
PříspěvekNapsal: 20.02.2011 21:33 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

10.04.2008

522

Skuteč

Ok,díky za info

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]