1.8T behem jizdy skubne a na volnobeh hned chcipne

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
pavlison
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 31.07.2010 18:26

1.8T behem jizdy skubne a na volnobeh hned chcipne

Příspěvek od pavlison »

Prosim o radu, cim by to mohlo byt, nedavno se mi stalo, ze behem(plynule) jizdy mi motor skubnul a nedelo se nic dokud jsem nevyradil(nebo spis nevymacknul spojku), pak to hned chciplo. Motor sice hned po nastartovani naskocil, ale svitila kontrolka EPC(a volnobeh byl vyssi), ale po dalsim nastartovani bylo vsechno zase OK. Bohuzel se interval skubani(chcipani) zkracoval, az to doslo k tomu, ze se rozvitila i kontrolka motoru, ktera uz ted stale sviti a pokud se ted stane to, ze motor skubne(a po vymacknuti spojky i hned chcipne), tak mi to uz ale bohuzel nechce nastartovat. Motor sice toci, ale jakoby nemel benzin. Stalo se mi to uz 2x a nastesti se mi nakonec podarilo do dlouhe dobe startovani motor primet k tomu, aby nastartoval, ale to uz jsem svolaval vsechny svaty! Tak se chci zeptat jestli nekdo netusi cim by to mohlo byt?
Druhou vec, kterou mi to dela(nemyslim si, ze by ale souvisely) je, ze auto na volnobeh cele mirne vybruje a pri rozjezdu to ale pak vypada jak jizda po kolejich. Vybrace jsou hrozne silne, pokud se ale na 4. a 5. prevod. stupen budu pohybovat okolo 2000ot/min. tak je to v poho, vyssi otacky pak ale stejne pusobi stejne vybrace jako rojezd. Pry jsou silent bloky na motoru dobry a udajne to spis dela setrvak mezi motorem a prevodovkou, na co to vidite podle popisu spis vy?

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: 1.8T behem jizdy skubne a na volnobeh hned chcipne

Příspěvek od aivos »

me motor vibroval kdyz mi to jelo jen na tri valce... zkus se podivat jestli ti vsecky civky a svicky davaji jiskru...

A ten prvni problem, no pokud rikas ze jako by to nemelo benal, tak co treba cerpadlo benzinove? Zkus odpojit hadicku a uvidis jestli tam jde benzin...

Ale stejne myslim ze nekdo uz s takovym problemem to tu resil, zkus pohledat...
Obrázek

pavlison
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 31.07.2010 18:26

Re: 1.8T behem jizdy skubne a na volnobeh hned chcipne

Příspěvek od pavlison »

S tema svickama jsi nejsem jistej, ja autum prd rozumim, ale kamos co se mi na to koukal rikal, ze jsou dobry. Ale kdyby to jelo jen na tri, tak by to melo byt znat na vykonu a mne se zda, ze motor tahne dobre(teda kdyz zrovna bezi-().
Mel jsem to dnes napojeny na diagnostiku a ta mi ukazala chyby 16705,16706(cidlo otacek motoru-G28). V popisu pisou, ze by mohla byt mimo jine i vlhkost na svorkovnici(v tomhle pocasi bych tomu i veril, protoze to zacalo tak nejak co napadl snih) nebo kovove stepiny na cidle. Kde bych mel to cidlo(svorkovnici) hledat, jo a abych to upresnil, je to 1.8T/2004

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: 1.8T behem jizdy skubne a na volnobeh hned chcipne

Příspěvek od Flico »

ty vibrace muzou bejt i led namrzlej na kolech to umi pekne rozvazit kola,

jinak to cidlo meri na setrvacniku tak bude nekde i prevodovky mrknu se kde to tam je

pavlison
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 31.07.2010 18:26

Re: 1.8T behem jizdy skubne a na volnobeh hned chcipne

Příspěvek od pavlison »

Sakra, zase setrvak!-) Ty vibrace pocituju u auta uz skoro mesic, takze led to nebude, protoze mirny vibrace jsou i na volnobeh. Ale tak me napada, pokud by to opravdu byl ten setrvak nemohl to cidlo za ten mesic(cca 1000km), co s tim jezdim, nejak "vyklepat"?
K tomu cidlu bude asi dost mizernej pristup?

pavlison
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 31.07.2010 18:26

Re: 1.8T behem jizdy skubne a na volnobeh hned chcipne

Příspěvek od pavlison »

Takze to chcipani je vyreseno, byla to ta zavada, kterou nahlasila diagnostika-cidlo otacek motoru. Po vymene za novy je to OK. Ale aby nebylo vsem dnum konec, tak jsem si vzpomnel pri dnesnim rannim startu jeste na jednu vec. Auto proste pri studenem motoru nejede, nereaguje ani na pridani plynu a pokud jo, tak se spis dusi. Pokud se necha chvili bezet, tak pak je uz vse OK. Mohli by to byt svicky?

miropele
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 20.06.2010 12:45
Bydliště: Petřvald u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T behem jizdy skubne a na volnobeh hned chcipne

Příspěvek od miropele »

udela to pokazde pri studenym motoru nebo ti to udelalo jen jednou ?

pavlison
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 31.07.2010 18:26

Re: 1.8T behem jizdy skubne a na volnobeh hned chcipne

Příspěvek od pavlison »

Ne, ne, dela to pokazdy, kdyz je motor opravdu studenej,tzn. v tomhle pocasi, tak pres noc.


pavlison
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 31.07.2010 18:26

Re: 1.8T behem jizdy skubne a na volnobeh hned chcipne

Příspěvek od pavlison »

Naznak toho co to dela mne tam je, ale odpoved ne. Auto i pri tom studenym startu chytne ihned, volnobeh v tu chvili ma okolo 1100ot/min., ale beda jak by se hned pridal plyn, tak je konec, to pak vypada jako kdyz se ten motor uplne "rozhada", otacky jsou pak okolo 400 ot/min a vetsinou to pak stejne chcipne. Kdyz to ale necham po nastartovani cca 20-30 vterin, tak pak muzu v pohode odjet.

Uživatelský avatar
B5 1,8t
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 13.01.2011 14:44
Bydliště: Liberec

Re: 1.8T behem jizdy skubne a na volnobeh hned chcipne

Příspěvek od B5 1,8t »

Zdravím, měl jsem asi skoro to samé...
Nejdříve jsem tomu ani nevěnoval pozornost
pak to dělalo stále víc a cestou z Jeseníku
do Liberce (250km) celou dobu a nedej bože popojíždět v koloně.
pak už to nechtělo ani startovat a o spotřebě
ani nemluvím!
Byla to váha vzduchu, která dělala všude bordel
a stálým pokoušením o jízdu jsem odrovnal i svíčky!

pavlison
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 31.07.2010 18:26

Re: 1.8T behem jizdy skubne a na volnobeh hned chcipne

Příspěvek od pavlison »

Prosím o radu, neznáte někoho ve VČ kdo se hodně vyzná ve VW? Týká se to vybrací motoru. Motor rozvybruje celý auto, jako kdybych seděl na sbíječce. Dělá to už od nastartování. Vyměnily se dva silentbloky pod motorem a k mý velký smůle to dělá stále v celém rozsahu otáček.-( Kdyby to prý byl setrvák, tak by byly slyšet i nějaký zvuky(klepání, apod.), ale tyhle vybrace žádný zvuky neprovázej. Čím jsou otáčky vyšší, tím jsou i ty vybrace rychlejší. Nemá někdo nějakej nápad nebo nemohl by mi poradit i nějakej dobrej servis? Díky za každou radu!

pavlison
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 31.07.2010 18:26

Re: 1.8T behem jizdy skubne a na volnobeh hned chcipne

Příspěvek od pavlison »

Tak jsem se dozvěděl jestě jednu informaci ohledně těch vibrací. Prý by to nemusel být setrvák, ale nějaký kloub v převodovce. Neměl s tím už někdo nějakou zkušenost? Případně i kolik to stojí?

pavlison
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 31.07.2010 18:26

Re: 1.8T behem jizdy skubne a na volnobeh hned chcipne

Příspěvek od pavlison »

Tak bohuzel to ten setrvak byl-(, takze auticko uz konecne jezdi tak jak ma, teda vlastne skoro, ty studeny starty jsou furt stejny, ikdyz jsem vahu vzduchu vymenil za novou, tak tam stale sviti ta zluta kontrolka a motor poradne jede az po mirnem zahrati. Co "prinuti" auto nastavit vyssi volnobezny otacky pri studenym motoru? Ptam se, protoze je mam ted furt stejny, at je motor teplej nebo studenej tak se furt drzej na cca 800ot/min.?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“