1.8t spojka

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
vencacik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 09.05.2010 17:59

1.8t spojka

Příspěvek od vencacik »

Za jízdy jsem vyřadil a chtěl jsem zařadit nižší rychlostní stupeň. Z ničeho nic jsem nemohl nacpat kvalt. A spojkový pedál klade znatělně menší odpor. Při vypnutém motoru se dá normálně řadit. Necítil jsem smrad ani nebyl slyšet rachot. V čem může být problém?

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: 1.8t spojka

Příspěvek od Flico »

vencacik píše:Za jízdy jsem vyřadil a chtěl jsem zařadit nižší rychlostní stupeň. Z ničeho nic jsem nemohl nacpat kvalt. A spojkový pedál klade znatělně menší odpor. Při vypnutém motoru se dá normálně řadit. Necítil jsem smrad ani nebyl slyšet rachot. V čem může být problém?
málo brzdovky? spojka je hydraulicka
nebo treba padnul pritlacak, a nebo neco se samotnou hydraulikou, zavzdusnena atd

Uživatelský avatar
vencacik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 09.05.2010 17:59

Re: 1.8t spojka

Příspěvek od vencacik »

Jakým způsobem se dostanu ke spojkovému válečku za pedálem?

Uživatelský avatar
Mario02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 17.06.2008 18:25
Bydliště: Třinec

Re: 1.8t spojka

Příspěvek od Mario02 »

Oddělaš ten spodní kus palubky co je pod volantem je to na 4 torxech a hned ho tam uvidis....

Uživatelský avatar
vencacik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 09.05.2010 17:59

Re: 1.8t spojka

Příspěvek od vencacik »

Jo k tomu jsem došel. Ale ze strany od motoru? Koukám ze spoda z hora... Jak můžu zkontrolovat hydrauliku, když jediný viditělný komponent je váleček na převodovce? :D

Uživatelský avatar
Mario02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 17.06.2008 18:25
Bydliště: Třinec

Re: 1.8t spojka

Příspěvek od Mario02 »

No od motoru to je hned vedle brzdového válce, uvidiš že jde hadice z nádobky brzdové kapaliny k válečku a hned trošku níž a více u válce je výstup který vede ke spojce je tam dost mizerný přístup. Před dvěma dny jsem měnil ten hlavní váleček co je pod pedálem a je to nezkutečně chujová robota protože je všude šileně malý přístup mam ruce podřene jak bych někoho mlátil do zubů....

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: 1.8t spojka

Příspěvek od aivos »

me to tedka dela taky, ztraci se mi brzdovka na trmenu ale v nadobce si ji hlidam... dneska jak sem jel tak se to stavalo ze se propadl, ale jak sem ho zatlacil nahoru tak to zas chvili jelo, a ted asi po hodine to zase jede normalne...

co stim? nevite? :(
Obrázek

Uživatelský avatar
vencacik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 09.05.2010 17:59

Re: 1.8t spojka

Příspěvek od vencacik »

Taky ztrácí brzdovku na zadním třmenu a hladinu si hlídám. Pedál my ovšem nezůstal v poloze dole. Akorát klade menší odpor. Možná to pomůže odvzdušnit. Ještě jsem se k tomu nedostal. :D Dneska jdu měnit spodní ramena a prachovku na vnitřní poloose. Až něco zjistím dám vědět.

Uživatelský avatar
Mario02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 17.06.2008 18:25
Bydliště: Třinec

Re: 1.8t spojka

Příspěvek od Mario02 »

Mě se stávalo že když jsem déle stal na spojce tak mi pedál klesal až nebylo možné řadit, při delším couvání docela šílený problém. Jako první jsem vyměnil pomocný válec který je na spojce samozřejmě to nakonec byl hlavní pod pedálem. Hned jak jsem sundal ten plast pod volantem tak mi to bylo jasné protože manžeta byla mokrá. Ten na spojce vyměnit je moucha ten pod pedálem je jak už jsem psal nezkutečně chujová robota.

Uživatelský avatar
vencacik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 09.05.2010 17:59

Re: 1.8t spojka

Příspěvek od vencacik »

Nakonec jsem se dnes spojku pokusil odvzdušnit. Ovšem odvzdušňovák je snad z plastu tudíž padlo za vlast (nakonec jsem se na to pro dnešek vysral). Při zvednutném předku jsem parádně zakvaltoval i se sešlápnoutou spojkou jse my točilo kolo. Když auto stálo na zemi tak jsem opět kvalt dát nemohl (samozřejmě vše s nastartovaným motorem). Pořeším odvzdušňovák a uvidíme. :D

Uživatelský avatar
vencacik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 09.05.2010 17:59

Re: 1.8t spojka

Příspěvek od vencacik »

Dá se někde sehnat samostatný odvzdušňovák na spojkový váleček? Nemůžu hon ikde sehnat.

Uživatelský avatar
vencacik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 09.05.2010 17:59

Re: 1.8t spojka

Příspěvek od vencacik »

Vyřešeno: Odešla lamela a přítlačák. Opravná sada sachs 3500Kč, práce 1000Kč.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“