citlivost ESP

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

citlivost ESP

Příspěvek od bundis »

Ahoj,mám superba 2,8AMX, r.v. 2002 tiptronic, stává se mi,že auto mi na mokru třeba při ostřejším průjedu kruhákem začne jet rovně,prostě přední kola ztratí přilnavost a auto jede rovně, ESP vůbec nezareaguje, VAG nic nepíše. Auto mám jen dva měsíce a tak ho ještě moc neznám. Jen,když to srovnám s mým předchozím passatem B5,5 96kW TDI PD tak se mi toto nestávalo,ESP,vždy pracovalo super, nikdy jsem se na kruháku neutrhl,vždy mi ESP ubral výkon. Co může můj problém způsobovat? Nechá se nějak nastavit citlivost ESP?Díky

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: citlivost ESP

Příspěvek od pino.t »

Hodilo by se to více do sekce podvozek a kola, ne?
A zkoušel si za jízdy číst hodnoty příčného zrychlení, natočení volantu a tak?
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Re: citlivost ESP

Příspěvek od bundis »

To jsem nezkoušel

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: citlivost ESP

Příspěvek od sss601 »

v jakem stavu mas pneumatiky? Kdyz jsem v zime koupil lasku tak mi obcas probliklo esp kdyz jsem jel do zatacky mrknul jsem na pneu a 1,6mm dal jsem nove a od te doby nic.Jinak velka nevyhoda supa je ze neni 4motion a ten motor ma proste silu a vse musi prenest pouze predni kola proto je mozne ze ti bude v zimnich mesicich dost pracovat esp protoze jeho soucasti je asr
Edit: tak si to ctu znova a ty mas problem ze ti esp nesepnulo tady bych doporucil poradnou diagnostiku a pak me napadlo jak jsi se snazil vyrovnat ten smyk?

bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Re: citlivost ESP

Příspěvek od bundis »

Smyk jsem vyrovnal tím,že jsem zatáhnul ručku, jinak je mi jasný,že když budu mít sjetý pneu tak auto půjde do smyku ochotněji,ale ESP je tam od toho,aby když se auto vychýlí z požadovaného směru tak,aby zasáhlo,ale mně prostě nezasáhne. VAG nic nepíše, kontrolka nesvítí. Když tomu naložím na suchu a točím se na místě tak kontrolka trošku blikne,ale to je zanedbatelný,na mokru ani prd. Když jedu třeba po mokrejch kostkách a prudce odbočím o 90° tak auto jede prostě rovně třeba 2s a ESP nic, takže ho musím dorovnat sám. V passatu mi to chodilo parádně a navíc to bylo doprovázeno takovým jako chroupáním, podobně jako,když pracuje ABS. Myslím si,že by to chtělo jen nakalibrovat,ale nevím kde bych se třeba podíval na klidové hodnoty ESP nebo na hodnoty během jízdy.

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: citlivost ESP

Příspěvek od sss601 »

normalne o tomhle jsem jeste neslysel vetsinou lide nadavaji ze je moc citlive ty mas presny opak kdyby jsi mel cestu do prahy dal bych ti kontakt ale prahu mas daleko a tam u vas nikoho neznam kdo by ti pomohl mozna bych zajel do skodovky zda nebudou vedet nejake info

bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Re: citlivost ESP

Příspěvek od bundis »

Se škodovkou jsem komunikoval,když jsem to na ně vybalil a ptal jsem se zda jsou schopni mi to ESP nějak nakalibrovat tak na mně koukali jak kdybych spadl z měsíce. KAždopádně už jsem tu našel vlákno kde se to trošku řešilo,ale tam mají problém,že ESP je mrtvý a svítí kontrolka,mně nic nesvítí,VAG nic nepíše.Kdybych věděl kde a jaké hodnoty mají být? Kde zkontroluji hodnoty příčného a podélného čidla. Čidlo úhlu řízení je ok,to jsem VAGEM měřil a počítá v pohodě.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14723
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: citlivost ESP

Příspěvek od tornado1 »

hodnoty zkontroluješ v ABS - ale pouze do 20kmh, pak se diagnostika kvůli bezpečnosti odpojí..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: citlivost ESP

Příspěvek od pino.t »

My to zkoušeli na Golfu V a tam to myslím šlo až do 40km/h
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Re: citlivost ESP

Příspěvek od bundis »

A v jakém poli ty hodnoty najdu. Jaké hodnoty tam mají být.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“