Passat 2,8 V6,4x4,2001-jednotka hučí

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
director
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 27.11.2010 20:32

Passat 2,8 V6,4x4,2001-jednotka hučí

Příspěvek od director »

Mám na vás dve otázky - pri rozbehu na prvý rýchlostný stupeň trochu hučí prevodovka(niečo podobné ako na niektorých autách spiatočka),ostatné rýchlosti v pohode - nevadí mi to nejak extra,však sú to nejaké 4-5m a radím dvojku,ale predsa by ma to zaujímalo či nemáte z niečím podobným skúsenosť.
Ďalšiu vec by som si chcel potvrdiť - po nejakých 100km jazdy - varovný nápis - STOP-nízky tlak oleja,po opetovnom naštartovaní zase v poriadku na nejaké km - v servise mi povedali(po diagnostike,ináč diagnostika OK) že je vadný snímač tlaku oleja,kolega v práci má tiež Passat hovoril,že to môže robiť buď ten snímač,alebo zanesený sací kôš - oleja je dosť,spotreba žiadna,motor ide tichučko - aký je váš názor?

jangeltner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 22.11.2007 09:36
Bydliště: KARVWINÁ

Re: Passat 2,8 V6,4x4,2001-jednotka hučí

Příspěvek od jangeltner »

s tou prevodovkou neporadím ale určite bych se pro jistotu podíval na ten sací koš ..i kdyby bylo spatný jen to čidlo

Uživatelský avatar
čerf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 647
Registrován: 22.09.2008 19:18
Bydliště: Děčín

Re: Passat 2,8 V6,4x4,2001-jednotka hučí

Příspěvek od čerf »

spíš to budě dělat motorový olej. nejhorší je na toto longlife. mě se to stalo několikrát u minulého auta s tímto motorem a měl jsem tam plnou syntetiku. vypustil jsem ji, nalil jsem olej 10w40, tudíž polosyntetiku a od té doby mi to neudělalo ani jednou. plná syntetika je strašně řidká po zahřátí a olejové čerpadlo pak nenatlačí tak řidkej olej uplně všude se správným tlakem

Gooofy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 18.10.2009 16:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 2,8 V6,4x4,2001-jednotka hučí

Příspěvek od Gooofy »

Co se týče té kontrolky oleje - měl jsem stejný problém, nechal jsem změřit tlak oleje a na volnoběh byl "tak akorát" okolo mezní úrovně, kdy spínalo čidlo tlaku. Rozhodl jsem se pro výměnu celého olejového čerpadla, neboť mám nalítáno přes 220 kkm a dle mého názoru lépe investovat nějakých 2500 Kč za nové čerpadlo, než po nějakém čase měnit zadřený motor... Nyní bez nejmenších problémů :-)

Ještě doplnění: ta koncernová olejová čerpadla se prostě po cca. 200 kkm opotřebují, a pak prostě nedávají dostatečný tlak, zejména tehdy, pokud je olej řidší, příp. starý, resp. horký (to také řídne). To se pak klidně může stát, že někam dojedete s horkým motorem a na volnoběh vám začnou cvakat hydroštely...

cincila
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 18.05.2010 16:12

Re: Passat 2,8 V6,4x4,2001-jednotka hučí

Příspěvek od cincila »

Ohledne prevodovky-mel jsem ten samej problem...na jednicku to hucelo hrozne moc,na dvojku o neco min.....atd.nakonec jsem to vyresil vymenou prevodovky,protoze jsem nemel cas to resit.ale v budoucnu se chystam tu puvodni prevodovku opravit-dle meho nazoru to bude nejake hlavni lozisko,protoze to delalo na vsechny kvalty.....zatim nemam cas a ani naladu se do toho pustit,tak snad casem :-)

cincila
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 18.05.2010 16:12

Re: Passat 2,8 V6,4x4,2001-jednotka hučí

Příspěvek od cincila »

Takže jsem konečne rozebral tu prevodvku a zjistil jsem, že je vadne ložisko na vystupním hřídeli :-), převodovka jde rozebrat celkem dobre,ale je nutne mít origo přípravek na stažení loziska na hnacím hřídeli(bez nej by to asi bylo peklo) Takze jedno ložisko pri demontazi se musi poskodit(cca do 500kc) a to co hučí a dela bordel stoji cca 2500 kc-ceny jsou pouze orientacni,takze az to bude vedet přesne,tak dam vedet :-)

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 2,8 V6,4x4,2001-jednotka hučí

Příspěvek od _GK_ »

Jojo s prosto výměnou čidla tlaku oleje bych byl opatrný, to raději dvakrát sundat vanu než jen vyměnit čidlo a považovat to za vyřešené :-)

Uživatelský avatar
weny2.8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 26.06.2011 22:28

Re: Passat 2,8 V6,4x4,2001-jednotka hučí

Příspěvek od weny2.8 »

Čau mám 2,8 V6,4x4,2001 a taky mi hučí jednotka ale dvojka vůbec ta je tichoučká - opravdu je to tím vadným ložiskem? původně jsem si myslel že když je to 4x4 tak má např. širší ozubená kola na 1.. ??
3BG 2.8 V6 30V 4x4

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“