Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: je slozite u 1,8T sundat vanu ?
PříspěvekNapsal: 12.09.2011 14:15 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

14.11.2009

58

Železné

znamej me daval nove turbo a rikal ze to nak divne maze ze mam zacpanej saci kos mate stim nekdo skusenosti zvladnu to doma sam nebo radci servis

ICQ   Profil

Předmět příspěvku: Re: je slozite u 1,8T sundat vanu ?
PříspěvekNapsal: 12.09.2011 16:12 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.10.2008

1634

Divokej západ u Plzně

pokud se chces umazat tak to doma zvladnes odsroubujes zpetny vedeni oleje z turba, pak povolis celou vanu, vycistis nandas vsude novy tesneni vratis utahnes srouby tusim ze na 20Nm a je to

PříspěvekNapsal: 12.09.2011 19:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

10.04.2008

522

Skuteč

Tak pokud vím tak se musí sundat nápravnice,jinak u 1,8T je myslím doporučená výměna olejového čerpadla myslím buď ve 120000km nebo určo ve 180000km,nejsem si jist.Každopádně,když už bych to děla a měl bych nové turbo tak bych vyměnil i to čerpadlo,z nějakého důvodu to výrobce doporučuje. Kdyžtak se ozvi,kdysi jsem tu jedno čerpadlo dohazoval klubákovi za slušný peníz

PříspěvekNapsal: 18.09.2011 12:17 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.09.2008

19

Most, Plzeň

Flico je Vw expert, ale já myslím, že tak jednoduché to není. Protože uprostřed vany je nápravnice. Pokud motor neuvolníš ze silentbloků a nepřizvedneš, tak se nedostaneš ani na všechny šrouby vany. Natož abys jí vyndal. Já měl motor zvednutý tak o 20 cm, dostal jsem se na vyčištění olejového sítka. Ale vanu bych celou nesundal a čerpadlo bych takhle taky nevyměnil. Takže za mě - sítko doma, čerpadlo v servise.

PříspěvekNapsal: 18.09.2011 20:15 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.10.2008

1634

Divokej západ u Plzně

tak ptal se jestli tu vanu sunda doma, coz neni problem ( pokud napr neurves sroub ) kdyz uz se nekdo doma chce poustet do demontaze vany, potazmo napravnice nebo uvolnit motor ze silentbloku tak to asi nebude jantar co ma doma akorat sroubovak a gola sadu z Lidlu :roll:

jinak priznavam, ze sem zapomnel na to ze je pres vanu napravnice, sem to sitko cistil taky ale motor byl venku, tak mi to nedoslo :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 19.09.2011 19:44 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.06.2009

534

Na sundání vany musí motor ze silentbloků a přizdvihnout, sundavat celou nápravnici je jen pro blázny :-D

Ta plánovaná výměna čerpadla je podle mě blbost, autorizovanej servis v ČR spíš dělá vše proto aby se člověk hezky brzo vrátil.
Většina má stejně ucapnej sací koš, motor nenechává dochladit a s takovym zacházenim může odejít kdykoliv se mu zlíbí.

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 20.11.2011 14:17 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

27.08.2011

47

Chrudim

Sundal jsem celou nápravnici potřebuju vyčistit ten sací koš, ale zaboha mi nejde dostat vana dolů všechny šrouby jsem na ní povolil ve předu je volná ale u převodovky jak kdyby ji něco drželo. nevíte někdo jestli tam je nějakej chyták?

PříspěvekNapsal: 21.11.2011 21:49 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.10.2007

16

Plzeň

Mezi motorem a převodovkou jsou 2 otvory a v nich hluboko ještě 2 šrouby. Koukat do díry, točit motorem a až se na setrvačníku objeví výřez, pak je šroub vidět. Chce to dlouhý imbus (myslím 5mm). Je to gynekologie. Mnoho zdaru!

PříspěvekNapsal: 23.11.2011 10:08 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

15.10.2007

907

VWelké Meziříčí

nevim jak u Passatu,ale ja u Audi A4 1.8t mel motor venku a musel jsem sundat setrvak,abych sundal vanu prave kvuli tem sroubkum na strane u prevodovky.

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 05.02.2012 12:37 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.05.2010

110

Jednoduchost. Nárazník, sahara a chladič musí pryč. Potom jsem tuším byl nucen sundat i napínací kladku od klimakopresoru a také doporučuju demontovat katalizátor ať se neuláme. Povolit silentbloky, panenku pod motor. Nebát se motor pořádně našponovat. Jinak se nedostaneš přes nápravnici.

PříspěvekNapsal: 06.02.2012 18:56 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1347

kurna tady se docitam veci :D ... nevim delal sem to jenom parkrat ale nejrychlejsi je povesit motor, popustit napravnicu zadny vydelavani, pak se dostanes na sruby , povolit zepredu ten parchant hlinikovej . odvod turba , srouby dokola a na ty u setrvaku se dostanes tak ze si natocis setrvak ( je v nem na nekterym miste udelanej slic ) , tim prostrcis imbus a povolis ,akorat je to horsi kdyz se ti ta kulicka nakoncu protoci , to si pak musis dosikma seriznout malou desitku orech a po kouskach to povolovat , jde to ale blbe , tak hodne stesti :)

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 06.11.2014 21:36 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

18.05.2014

17

tak sem měl stejnej problém,auto mi přestalo mazat při zahřátí.Stačí si přizvednout auto asi o 20 cm at jsou kola ve vzduchu a dá se pod auto dostat.pak povolit oba silonbloky u motoru vzít hever a kus dřívka a za klimakopresor přizvednou motor.a jsště odmotovat od čelíčka auta silenblok.pak stačí 5 imbus a vytahat všechny šrouby a jsou tam pak ješte 2 u setrváku stačí otáčet motorem u rovodů aby se setrvák pootočil a pak je videt dovnitř na ty 2 šroubky je o taky 5 tka imbus a ješte 4 šrouby na 16 ku . .když vana trošku odpadne tak povolte sací koš at ho neurvete a ješte dekl kterej je u olejovýho čerpadla drží pouze u olejového čerpadla na 5 imbusovim šroubku :-) pak už jde vana ven a čerpadlo drží 3 stejný šroubky.a u čerpadla je napínák řetezu a ten stačí prstem přizvednout a pak čerpadlo odpadne :-) a to se dá sehnat za 1000 kč takže nic hroznýho :-) je to pracný ale doma to člověk udělá když je zdručnej :-)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]