kouřivost z výfuku

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
qwert
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.02.2010 10:53
Bydliště: Ústí nad Labem

kouřivost z výfuku

Příspěvek od qwert »

Ahoj,mám 1,6 benzin v automatu.Jelikož mi vůbec nelezla teplota nahoru,tak jsem dnes vyměnil termostat,mělo by být vše ok,teplota vylezla na 90 a držela.Začlo to i konečně pořádně topit,až jsem to musel vypnout :wink: Ale od té doby mi hrozně čoudí z výfuku,je to bílý kouř a je ho strašně moc.Dokonce mi i z výfuku při jízdě vyšla rána a další hromada kouře.Nemá někdo zdání,kde hledat zakopeného psa?
passat 1,6 automat

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: kouřivost z výfuku

Příspěvek od _GK_ »

Bílý kouř bývá těsnění pod hlavou. Nemohlo se stát že se to uvařilo ?

qwert
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.02.2010 10:53
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: kouřivost z výfuku

Příspěvek od qwert »

Celou noc jsem tady na foru hledal,co by to mohlo být....,taky mě napadlo to těsnění,ale když jsem jel dělat ke kámošovi ten termostat,tak to nečoudilo.Po výměně to začlo,že by jsme špatně namontovali termostat?A dostávala se tak voda do motoru....
passat 1,6 automat

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: kouřivost z výfuku

Příspěvek od cernohousmartin »

v zimě je normální že to za autem hulí bílím dýmem,mam V6 a mam za autem mlhovou clonu z těch dvou laufů.Kondenzuje se totiž voda ve výfuku.

qwert
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.02.2010 10:53
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: kouřivost z výfuku

Příspěvek od qwert »

tady to je něco jiného,už s ním jezdím 4 zimy a takhle to fakt nehulilo.taky mě napadlo,jestli to nemůže být nemrznoucí směsí.Asi jsem dělal špatný postup.....koupil jsem antifreeze MAXI D a nalil jsem tam prostě 3 litry,(jak se píše v manuálu Jak na passata) a zbytek jsem měl dolít 4 -mi litry destilky,ale dolil jsem tam zatím tak dva litry destilky.
Koukal jsem ted na tu nemrznoucí směs a výrobce na internetu uvádí,že ta směs se má smíchat z vodou před použitím....tak nevím
passat 1,6 automat

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: kouřivost z výfuku

Příspěvek od Flico »

no jestli ti ubejva voda v nadrzce a hodne dolejvas a huli to tak to muze a asi i bude tesneni pod hlavou nebo praskla hlava, koukni na vicko oleje jestli neni jakoby od vazeliny

qwert
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.02.2010 10:53
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: kouřivost z výfuku

Příspěvek od qwert »

voda mi právě vůbec neubívá,koukal jsemi na víčka od oleje i od vody a jsou v pohodě,jsem z toho jelen,ale asi to bude jedna z těch věcí,když je motor studený tak nic,pak se zahřeje a v zrcátku vidím kouřovou clonu,když šlápnu na plyn.Kolik to tak stojí?
passat 1,6 automat

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: kouřivost z výfuku

Příspěvek od Flico »

no pokud by ro bylo opravdu tesneni pod hlavou tak to stoji cca od 1000,- vejs pak srovnat a otlakovat hlavu 1500 - 4000,- plus prace, idealne vycistit motor kdyz uz je to dole a novy naplne, pak jeste zvazit kdyz uz je hlava dole jestli nepretesnit ventilovy gufera pokud uz nebudou pekny, ceny ber orientacne

qwert
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.02.2010 10:53
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: kouřivost z výfuku

Příspěvek od qwert »

ok,všem díky za názory
passat 1,6 automat

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“