Nefunkční Tiptronic

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Huky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 09.12.2009 20:54
Bydliště: Praha

Nefunkční Tiptronic

Příspěvek od Huky »

Ahoj mám takový problém když si dám řadičku do polohy tiptronic tak se nic neděje je tam furt Dčko i když zkusim dát + nebo - tak furt D.Automat jinak řadí pěkně neškube a řadí jak má všech 5 rychlostí jen ten tipronic jako kdyby tam vůbec nebyl a na VAGu to nic nepíš.Mám Passat 2.8 rv 2001

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční Tiptronic

Příspěvek od elit »

Zkoušel jsi diagnostiku? Tím bych začal.
Passat 2008 BMP

Huky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 09.12.2009 20:54
Bydliště: Praha

Re: Nefunkční Tiptronic

Příspěvek od Huky »

To jsem právě zkoušel jako první a VAG žádnou chybu nenašel

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční Tiptronic

Příspěvek od elit »

Zkus nick "lubomt" Dělá do automatů...
http://www.vw-club.cz/memberlist.php?mo ... le&u=53411" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat 2008 BMP

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: Nefunkční Tiptronic

Příspěvek od lubomt »

Huky píše:Ahoj mám takový problém když si dám řadičku do polohy tiptronic tak se nic neděje je tam furt Dčko i když zkusim dát + nebo - tak furt D.Automat jinak řadí pěkně neškube a řadí jak má všech 5 rychlostí jen ten tipronic jako kdyby tam vůbec nebyl a na VAGu to nic nepíš.Mám Passat 2.8 rv 2001
Moze byt vadna RJ, ta sama seba nevie zdiagnostikovat,nahodou zajtra mi pride jeden zakaznik presne s tymto problemom. Alebo multiswitch, to je elektronika pod chromom radiacej paky, je to taky zeleny plosak alebo potom problem s kablami, v elektrike.... RJ vyber spod koberca a otvor, ci nie je skorodovana od vody...Vo VAG-u sa da skontrolovat aspon funkcnost + a - .
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

IvoR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.11.2010 18:25

Re: Nefunkční Tiptronic

Příspěvek od IvoR »

Ahoj.Podařilo se ti vyřešit nefunkční tiptronic? Já ho normálně nepoužívám jezdím stále na D,ale teď jsem tahal vozík a všimnul jsem si,že mi taky nefunguje řazení na +-. Začal jsem to pozorovat a všimnul jsem si,že když auto vypnu a po chvilce nastartuji,tak vše je o.k ale při jízdě někdy po 5min.,někdy po 1hod. někdy vůbec, auto cukne a potom už tiptronic +- nefunguje,přitom v poloze D i 4,3,2 řadí normálně. Poradí někdo,VAG komunikovat s převodovkou nechtěl.Nevím čeho se chytit :(

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: Nefunkční Tiptronic

Příspěvek od lubomt »

IvoR píše:Ahoj.Podařilo se ti vyřešit nefunkční tiptronic? Já ho normálně nepoužívám jezdím stále na D,ale teď jsem tahal vozík a všimnul jsem si,že mi taky nefunguje řazení na +-. Začal jsem to pozorovat a všimnul jsem si,že když auto vypnu a po chvilce nastartuji,tak vše je o.k ale při jízdě někdy po 5min.,někdy po 1hod. někdy vůbec, auto cukne a potom už tiptronic +- nefunguje,přitom v poloze D i 4,3,2 řadí normálně. Poradí někdo,VAG komunikovat s převodovkou nechtěl.Nevím čeho se chytit :(
podla mna ten VAG nebol asi origo alebo to bola nejaka diagnostika .... Skus ist s tym za niekym kto ma VCDS, VAS alebo origo diagnostiku. Ak sa neda napichnut, tak budes mat pravdepodobne skorodovcany konektor na RJ Tiptronic pod nohami spolujazdca. Potom sa da riesit dalej
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

Uživatelský avatar
kopulex
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 05.10.2010 13:00

Re: Nefunkční Tiptronic

Příspěvek od kopulex »

manolovi shorela a6 v tiptronicu 2,4benzin. problem se zacal projevovat obdobne, pote se to seklo cele a uz to bylo v plamenech. podle expertizy to bylo od tiptronicu.
poprve je to vzdy hadanka.. podruhe uz jen puzzle @ 1.8T

Uživatelský avatar
Zizala
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 28.12.2011 21:05
Bydliště: skoro Olomouc

Re: Nefunkční Tiptronic

Příspěvek od Zizala »

Zdravím, dnes mi přestal tiptronic jít, z ničeho nic, tak se chci zeptat, zda jste to tu nějakým způsobem vyřešili. DÍKY MOC ZA INFO, ikdyž to používám zřídka, jsem zoufalý :-/
VW Passat B5 2.8 V6 Syncro Tiptronic r2000

Uživatelský avatar
Zizala
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 28.12.2011 21:05
Bydliště: skoro Olomouc

Re: Nefunkční Tiptronic

Příspěvek od Zizala »

Takže u mě to jsou dle DIAG čidla + - a tiptronic. Neví někdo jak je vyměnit?
VW Passat B5 2.8 V6 Syncro Tiptronic r2000

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“