Opletena hadice u 1.8T ???

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Opletena hadice u 1.8T ???

Příspěvek od t.zbras »

Zdravim,hledal jsem a mozna i nasel unik mot. oleje. Nad olejovym filtrem je takova opletena hadice(nevi nekdo k cemu je?) a tam mozna bude zakopany pes. Nevim zda ji muzu normalne oddelat a vymenit tam tesneni ktere tam pravdepodobne bude a ktere by mi mohlo saknout. Resil to tady nekdo z vas? Predem diky

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: Opletena hadice u 1.8T ???

Příspěvek od palacinka »

Pokud vim, tak "zhruba" nad olejovym filtrem je hadice z chladice vzduchu do sani. Na strane chladice ma kovovou prirubu, je zasunuta do chladice a zajistena sponou. Na strane sani, resp. skrtici klapky je nasunuta na skrtici klapku a zajistena kovovou stahovackou. Na strane chladice vzduchu je gumove tesneni, melo by jit vymenit, ale s unikem oleje to nema nic moc spolecneho, olej se do sani dostava bud z turba, nebo z podlaku, nebo z deceleracniho ventilu atd. atd., moznosti je zde nekolik, sani je pak cele zajebane od oleje, olej se pak dostava k ventilum a pres ventily do motoru a dochazi k jeho "mizeni". Ja mam takto ztratu oleje cca 1litr/4500km, sani jsem cistil tyden zpatky, bylo tam oleje jak svina. Chtelo by to tu hadici lepe specifikovat a nebo vyfotit.
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: Opletena hadice u 1.8T ???

Příspěvek od t.zbras »

Aha,tak ja to zkusim nafotit a uvidime.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“