Cvakání v motoru 1.6i AHL

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Cvakání v motoru 1.6i AHL

Příspěvek od ace_rimmer »

Ahoj, včera mi začalo cvakat v motoru, je to podobný zvuk jako jsem měl na staré fiestě, která cvrlikala snad od výroby, trošku podobné jako když jsou prasklé svody, takové cvakání závislé na otáčkách. Netuším co by to mohlo být. Jakmile jsem po 15 minutách nastartoval tak už to nedělalo a dnes taky ne. Je fakt, že včera jsem jel trošku svižněji, protože jsem spěchal, jinak jezdím piánko, netočím to, ale běžně jezdím dálnici takže stabilně je ten motor permanentně v zátahu kolem 4000, takže nijaká pecka to pro něj být nemohla. Jde mi o to, jestli to neřešit nebo jestli to může být předzvěst něčeho co mě v blízké době čeká (např vrakáč a druhé auto :laugh: ). Nenapadá vás něco? Vím že se to takhle blbě posuzuje, ale nenapadlo mě to nahrát na mobil...

___TUROK___
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 16.04.2008 20:58

Re: Cvakání v motoru 1.6i AHL

Příspěvek od ___TUROK___ »

ace_rimmer píše:Ahoj, včera mi začalo cvakat v motoru, je to podobný zvuk jako jsem měl na staré fiestě, která cvrlikala snad od výroby, trošku podobné jako když jsou prasklé svody, takové cvakání závislé na otáčkách. Netuším co by to mohlo být. Jakmile jsem po 15 minutách nastartoval tak už to nedělalo a dnes taky ne. Je fakt, že včera jsem jel trošku svižněji, protože jsem spěchal, jinak jezdím piánko, netočím to, ale běžně jezdím dálnici takže stabilně je ten motor permanentně v zátahu kolem 4000, takže nijaká pecka to pro něj být nemohla. Jde mi o to, jestli to neřešit nebo jestli to může být předzvěst něčeho co mě v blízké době čeká (např vrakáč a druhé auto :laugh: ). Nenapadá vás něco? Vím že se to takhle blbě posuzuje, ale nenapadlo mě to nahrát na mobil...
Jisté cvakání jsem v minulosti také registroval, bylo to nedostatkem oleje, po dolití cvakání skončilo. Dohužel jsem od té doby zjistil, že mi to začlo žrát olej a tak teď dolévám prakticky při každém tankování...

Turok

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“