1,6 benzín/LPG problém s cukáním a olejem

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
___TUROK___
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 16.04.2008 20:58

1,6 benzín/LPG problém s cukáním a olejem

Příspěvek od ___TUROK___ »

Můj vůz je VW PASSAT r.v.1998 1,6 benzín 74kw. LPG instalováno při 148 000 km, teď má 192 000 km. A mám s ním trochu trable, zkuste mi prosím poradit, děkuji:-)
První problém je ten, že když mám nízké otáčky (dejme tomu 1500 – 2000) a chci akcelerovat (je jedno z jakého rychlostního stupně), tak mi auto nepříjemně cuká. Jakmile se to dostane do vyšších otáček, už je to dobré. Čím víc se snažím akcelerovat (tzn. větší sešlápnutí plynu), tím víc to cuká. Měl jsem podezření na filtr, tak jsem to zkusil přepnout na benzín a problém přetrvával, sice to nebylo tak hrozné, ale cukalo to také. Napadlo mě tedy, že problém by mohl být ve svíčkách, ale nevím. Druhý problém je ten, že mi to najednou začalo brát olej, ale až nezdravě. Před cca 3 dny jsem dolil na horní hranici rysky a po ujetí cca 450km za ten jeden den mi to spolklo 1L oleje a to je hnus. Byl jsem s tím tedy na emisích, nechat si změřit uhlovodíky, ale je to přesně na středu, ideální stav. Dále jsem sundal kryt motoru, jestli nenajdu někde únik oleje, ale nic jsem nenašel, vana je také OK, takže nevím, nejsem odborník. Je ale možné, že pokud jde olej do válců, dochází ke spalování, tak to zaneslo svíčky a vzniknul tím můj první problém. Ještě vám napíšu, že auto se u mě má dobře jsem opravdu klidný řidič, rozhodně mu nedávám kouř, snažím se jezdit ekonomicky. Nemáte někdo s podobným problémem zkušenosti?

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: 1,6 benzín/LPG problém s cukáním a olejem

Příspěvek od Dymák »

A koukals na ty svice? Otazka peti minut a vidis, jak na tom jsou, ne?
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Regi1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 18.01.2011 13:52
Bydliště: Most

Re: 1,6 benzín/LPG problém s cukáním a olejem

Příspěvek od Regi1 »

Mám ten samej typ s lpg a spotřeba oleje je u těchto motorů známá.

Passák23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 19.07.2012 00:39

Re: 1,6 benzín/LPG problém s cukáním a olejem

Příspěvek od Passák23 »

mám stejný problém auto mi taky cuká nevím si rady, svíce jsou ok NGK
Passat b5 TDI 81KW EGR off

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: 1,6 benzín/LPG problém s cukáním a olejem

Příspěvek od Teea »

A jaky mas odtrh na svickach ? Pokud teda nemas vicebodove. Ty se vseobecne na plyn moc nedoporucujou. I kdyz zpoustu lidem taky fungujou :)
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 benzín/LPG problém s cukáním a olejem

Příspěvek od cernohousmartin »

třeba mě origo dvoubodový na LPG fungujou,mam ale V6

___TUROK___
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 16.04.2008 20:58

Re: 1,6 benzín/LPG problém s cukáním a olejem

Příspěvek od ___TUROK___ »

Svíčky jsem vyndal a dvě byly pěkně zamaštěný od oleje, takže tam někde teče olej do válců. Zjistil jsem, že to může být přes těsnící kroužky, ale těch je tam víc, pokud to jsou ty spodní, stírací, tak je to na rozebrání celého motoru. Bylo mi doporučeno motor vyhodit a pořídit jiný. Ještě pro zajímavost, byl jsem na emisích a emise v pořádku, vyměnil jsem svíčky, cukání přestalo, ale po cca 3000km se to opět začíná projevovat (asi budu muset zmíněné svíčky čas od času vyčistit od oleje). Zatím jsem to vyřešil tak, že jsem na aukru koupil 30l oleje (CINOL) za 60kč/litr a prostě olej dolévám.

Turok

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“