Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: b5 1,8i "98 neťahá ako by mala
PříspěvekNapsal: 23.05.2012 22:38 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.03.2012

10

zdravím som tu nový na fóre do teraz som mal bavoráka a teraz som kúpil B5-ku 1.8 20V 92KW . S autom som spokojný ale k veci . motor zrejme neťahá akoby mal . najazdi som s ním už asi 1500km spotreba podľa peňaženky 8.6 L . problém sa prejavi hneď ako chce človek s autom vypáliť v pred . pri obiehani kamiónu som skoro sejmul v protismere osobák . čakal som že auto bude zrýchľovať ale ono len mierne naberalo na rýchlosti . mal som predtým 524td 85KW a to auto ťahalo lepšie ako toto . naviše neska som sa stretol s kamarátom čo ma TDI s podobným výkonom. jeho auto skratka ešte predtým ako zabralo turbo išlo lepšie ako moje . som nečakal že to bude taký rozdiel on bol na stovke za pár sekund oproti môjmu slimakovi . hlavne by som povedal že na motore bola robena generálna oprava asi rok dozadu pekne všetko nanovo bývaly majiteľ - mám to overené je to tak . potom viem že spojku bude treba meniť lebo zabera dosť vysoko ale ževraj neprešmykuje vravel kamoš. a ešte bol menený pletenec asi dva mesiace dozadu za úplne nový . rozmýšľal som či to neni katalizátorom ale kamarát vraví že by mi neičo svietilo na palubovke tušim lamdasonda. môže to byť napríklad vzduchovím filtrom ? ževrja ten nemenil bývaly majiteľ . poraďte ak môžte diki moc s autom sa v pohode dá jazdiť ale predsalen čaká sa od neho viac lebo skúšal som 1,8t a ten rozdiel bol niekoľkokrát vyšší iný podobný model v okoli som ešte nezohnal .

EDIT: zvlášť otáčky nad 3000 autu sa vtedy absolutne nechce .

Předmět příspěvku: Re: b5 1,8i "98 neťahá ako by mala
PříspěvekNapsal: 29.05.2012 17:19 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.03.2012

10

tak čavte . neska som bol na diagnostiku . vyhodilo tieto dve chyby . najprv ich bolo sedem tuie sme zresetovali ale tieto dve tam vždy ostanú skúšali sme aj za chodu motora aj na polohe 2 kľučiku.
Obrázek

neviem mechanik hovoril že to môže byť zlý hallov snimač alebo nejaké podtlakové hadičky . a na nete som s a čosi dočítal že to môže byť preskočený motorový remeň . auto vôbec nemá výkon neska už žiadný na trojke idem 50km/h a pridám a po 5 sekundách stále 50 km/h :| poraďte ak viete prosím . alebo koľko stojí taký hallov snímač ? dať to robiť mechanikovi ? hovoril že to môže byť aj odpojený konektor.
robil celú diagnostiku všetko ostatné v pohode až na ľavé zadné dvere centrálu ale to je stará chyba nezresetovaná ..

PříspěvekNapsal: 29.05.2012 17:40 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

23.09.2008

817

Kostomlaty p\Mil (Teplice)

pokud ti motor neběžel tak ten Hallův snímač bude načtenej vždycky, to bys je mohl měnit do nekonečna...

Zaměřil bych se na kontrolu nastavení rozvodů a snímače na klice/vačce a jejich kabeláž... podle tý chyby to vypadá, že ŘJ neví kde motor je

http://www.sdhkostomlaty.webnode.cz

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 29.05.2012 17:58 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.03.2012

10

aha no skúšali sme aj s vypnutým aj zapnutým vždy tam ta chyba bola . na motore bola ževraj robena GO pred nniekoľkými mesiacmi mi vravel bývali majiteľ . tka neviem možno vtedy sa zle poskladal .

PříspěvekNapsal: 01.06.2012 15:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.03.2012

10

tka auto je v poriadku že auto takto ťahať má tvrdí mechanik že všetko presnorili a všetko rkásne na úrovni ževraj som zvyknutý na turbo tak som čakal aj od tohto auta toľko náhkleho výkonu tkaže som rád že motoru nič neni .

PříspěvekNapsal: 02.06.2012 19:01 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.08.2008

684

Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

No já ti nevím jestli to máš v pořádku. Já mám ten stejný motor a auto mi teda táhne pěkně, hlavně třeba na tu trojku. Rozhodně nečekám několik vteřin aby mi to zrychlilo jak píšeš ty. A hlavně je to benzín, takže pokud chceš aby ti to zrychlovalo, tak to musíš víc dostat do otáček, není to diesel kterej táhne už od spodu. A u 4000 otáček začíná to pravý peklo :twisted: :twisted: :twisted:

PříspěvekNapsal: 02.06.2012 21:09 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.03.2012

10

vieščo zrejme trebalo len vymazať tie chyby v riadiacej jednotke lebo teraz auto reaguje pohotovejšie neviem či tam aj niečo vymenil mechanik ale už to je v pohode :)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]