Passat 2.3 V5

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Moooog
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 01.09.2013 21:23

Re: Passat 2.3 V5

Příspěvek od Moooog »

Jak pise Karlospv, jen bych vynechal tu lambdu (ta tesne po startu nic neovlivnuje) a vzal to odzadu :-)

Nowo, u studeneho smaz chyby v RJ motoru, nastartuj a po chvili stahni seznam chyb a postni ho sem, koukneme na to.

Nejcastejsi byva problem ve styrelych podtlakovych hadickach - nefunguje pak podtlakove ovladani a prisava se falesny vzduch za vahou vzduchu. Nejnamahajsi je hacka od motoru smerem k Tcku pro posilovac brzd a pak jedna tenka, ktera jde od vzduchovych ventilu na pravem boku motoru smerem k vyveve (vedle nadobky k servorizeni). Original hadicky byvaji s textilnim opletem, ktery zhorsuje vizualni nalezeni zavady. Jinak hadicky odchazi cca po 10 letech, idealni je vymenit je komplet, zalezitost 250Kc a pro zkuseneho max. pulhodina prace. Jsou tam tusim 3 druhy - tenke plastove, pak 3,5mm a 7,5mm. Bezne se prodavaji 4mm a 8mm, bez problemu vyhovuji, tou 4 lze nahradit i ty tenke plastove.
Pri netesnych podtl. hadickach se motor chova, jako kdyz jede na 4 valce, nedrzi volnobeh,po ohrati se to vetsinou srovna, ale celkove je vykon mensi. V pameti zavad se vetsinou objevuji zavady typu: Vynechavani zapalovani u 4. ci 5. valce, spatny tok sekundarniho vzduchu, mechanicka zavada posilovace brzd.

Dalsi kandidat je vaha vzduchu - tu staci na test odpojit a nastartovat bez ni - pokud se motor bude chovat lepe, je chyba v ni. Prvni pomoc je vymontovat ji a prostriknou cisticem brzd, vetsinou je ale K.O.

Civky, svicky - pokud RJ nehlasi cislo, postupne vymontovat a porovnat stav svicek a barvu.

Nowo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 13.01.2013 20:32

Re: Passat 2.3 V5

Příspěvek od Nowo »

Ahojte Ludia chcem sa spýtat mám passat 2.3 V5 automat 2003 a za studena nechce naštartovat potom chytí drží otáčky na 1100 potom klesnu a po zohriatí a zaradení D lietaju otáčky ako sa im zachce potom vyskočí Kontrolka EPC a už auto skape a nejde naštartovař už fakt neviem čo mám stým robyt prosím o nejakú radu dakujem
Passat 2.3 V5 AZX

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karlospv »

Co pise vag? Me neco podobnyho delala praskla vzduchova hadicka ale bez diagnostiky nema cenu zkouset.

Nowo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 13.01.2013 20:32

Re: Passat 2.3 V5

Příspěvek od Nowo »

Ludia ahojte som po výmene sviečok a mám chybu auto začalo trhať na mieste na diagnostike vypísalo chybu 17748 neviete ktosi čosi bližšie čo zhruba by to mohlo byť či len tie snímače alebo niečo viac do teraz žiadna chyba až na toto trhanie Passat 2.3 V5 125Kw Automat 200 000km prosím o radu
Passat 2.3 V5 AZX

Nowo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 13.01.2013 20:32

Re: Passat 2.3 V5

Příspěvek od Nowo »

Ludia pomožte mi potrebujem súrne Škrtiacu klapku na moj Passat 2.3 V5 nemožem sa hýbat stará už odyšla
Passat 2.3 V5 AZX

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karlospv »

Nekde jsem tady videl rozprodavat passata stimto motorem. Pohledej.

Nowo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 13.01.2013 20:32

Re: Passat 2.3 V5

Příspěvek od Nowo »

To už som písal motor už je fuč
Passat 2.3 V5 AZX

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 2.3 V5

Příspěvek od tom.ik »

Ahoj mám tady komplet auto na díly s tímhle motorem servisovane :wink:
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

Nowo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 13.01.2013 20:32

Re: Passat 2.3 V5

Příspěvek od Nowo »

Ahojte ludia potrebujem súrne poradit som po výmene rozvodou-origo s automaxu po vymene sviečok NGK-Platinum a škrtiacej klapky auto šlo krásne a dnes ked som naštartoval tak skapalo chybu nevyhodilo ale vyzerá to tak ako keby to šlo na válce s motorom škube a ide od motora hnusný kovový zvuk prosím o radu alebo aj na meil JakubNovosad88@gmail.com vopred dakuejm
Passat 2.3 V5 AZX

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“