1.8 20v 92kw klepaní po startu

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
cesnek67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 31.07.2012 17:16
Bydliště: susice

1.8 20v 92kw klepaní po startu

Příspěvek od cesnek67 »

Ahoj, když svého pašíka nastartuji (bez plynu, jen podržím 2 sekundy klicek) tak chytne a divne klepe takovy 4 - 5 sekund, dale me udivuje, ze kdyz dam za vyfukovou koncovku ruku, tak je mokra,.. normalne cejtim jak mi ty kapicky pristavaj na ruce. Dále mi prijde že mam moc velkou spotrebu zatím sem natankoval celkem za 2200 a rucicka je ted pod ctvrtkou a to sem najel asi 450km, nejsou ty kapicky nespalene palivo? na emisích mi rekli, že ji nemohli natocit, a ze za maly priplatek mi ji napise nejak pres jiný vůz. Jinak na jízdní vlastnosti si nestezuji, momentalne s ním jezdí matka do práce, kazdej den asi 30 km tam a 30 zpatky, tak nevim jak s tou spotrebou , matka jezdi vzdy tak na trojku nebo 4rku moc neradi, ale taky to moc nezene, po beznejch cestach jezdi tak tech 80 kmh, a okamzita spotreba se ukazuje stale pres 12l. nekdy i 15l jen treba kdyz jede zkopce, tak vyradi a ukazuje to treba 3l ale jak rikam vetsinou to ukazuje tech 12l a víc, pritom plyn jenom tak lechtá...
říkám si jestli nemůže byt spatna lambda sonda.. nebo katalizátor.. poprípade nevim, co ma za vliv to klepaní (mozna je to tím 20v)
díky za odpovedi

cesnek67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 31.07.2012 17:16
Bydliště: susice

Re: 1.8 20v 92kw klepaní po startu

Příspěvek od cesnek67 »

jo a i jinak pri behu je od hlavy slyset takovy lehky řachtaní, ale je to slyset jen kdyz otevrete kapotu, jinak ne moc.. ale to je asi tim 20v ..jo, a z vejfuku to moc nekouri, zadna barva.. proste nekourí vubec..

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: 1.8 20v 92kw klepaní po startu

Příspěvek od Cestovatel »

Nuže, to klepání po startu je normální. To cvakají ventily, než se nastaví jejich vůle (nevím, jakým způsobem to funguje, ale jsou to jakési "hydroštely"). Nevím, co si představuješ pod pojmem "moc velká spotřeba," ale u mě měl tento motor dlouhodobou spotřebu benzínu 9,3 litrů (podle tankování). Navíc pokud teď v létě jezdíš s klimou, může to být klidně přes deset (záleží, kudy se jezdí). Ale jet osmdesátkou na trojku, málokdy na čtyřku... to se musí řidičce vysvětlit, že je to zbytečné. A vodní pára (při studeném výfuku kapky vody) z výfuku je taky normální jev. A jestli je něco s lambdou, to by Ti měl ukázat VAG. Jo a jinak to rachtání slyšitelné při otevřené kapotě bude asi řetěz, kterým jsou vzájemně spojené vačkové hřídele (a to je, pokud se nepletu, taky normální).

cesnek67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 31.07.2012 17:16
Bydliště: susice

Re: 1.8 20v 92kw klepaní po startu

Příspěvek od cesnek67 »

tak jste me uklidnil ;) dekuji, ale jeste s tím razením, me kamarád říkal (opravdu se vyzná, děla vsem známím auta, opravy ruzne mozne vsechno. a ríkal mi že tento dvacetiventil, ze se ma vytacet, ze mu skodi male otacky nebo co..
tak teda ted nevim.. napiste mi v kolika rychlostech tak radite, dekuji

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: 1.8 20v 92kw klepaní po startu

Příspěvek od Cestovatel »

Když je motor studený, řadím další rychlost v 2000-2500 otáčkách. Při zahřátém obyčejně max 3000 ot. (když nemám potřebu rychlejšího zvýšení rychlosti). A třeba při předjíždění podle potřeby (obvykle koukám, abych to stihl, tak na tachometr nečumím, ale 100-110 km/h to na trojku dá bez problémů). Nevím, jestli motor trpí v malých otáčkách, ale je jasný, že není dobře při 1500 ot. sešlápnout plyn na podlahu a chtít, aby se to rozjelo. Jinak po rovince 70 km/h se dá jemně šolichat i na pětku. Co jsem já slyšel, mají víceventilové motory tu vlastnost, že lepších parametrů (výkon, moment) dosahují ve vyšších otáčkách. A sám zastávám názor, že motor potřebuje čas od času vyhnat pavouky. A taky to dělám. Ani nevím, jestli tam mám nějaký omezovač otáček, protože párkrát jsem ho na jedničku vytočil na 7000 ot. :twisted:

cesnek67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 31.07.2012 17:16
Bydliště: susice

Re: 1.8 20v 92kw klepaní po startu

Příspěvek od cesnek67 »

hele, dole ctu ze mas lpg, tak jak je to s lpg? nam prodejce toho vozu nabidl univerzalí plyn, ktery se napojuje na ridici jednotku, ale absolutne nevim... s timto plynem.. sice uz sem si predelal na plyn felicii, s tim polskym plynem jak se daval do stodvacitek, a slapalo to.. ale tady fakt nevim. a ten plyn nam chce dat tak za 4l a je 3 roky starej

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: 1.8 20v 92kw klepaní po startu

Příspěvek od Cestovatel »

Jo, mám plyn, sekvenční. Jízdní vlastnosti stejné jako na benzín. Ale asi bych nezkoušel nějaké pokusy. Jestli jsem to dobře pochopil - plyn za 4000,-? Tak od toho raději ruce pryč.

cesnek67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 31.07.2012 17:16
Bydliště: susice

Re: 1.8 20v 92kw klepaní po startu

Příspěvek od cesnek67 »

Špatně jsem to napsal, plyn nám nabídl samotny prodejce, za 4000, jen pro to ze nam ho da k autu, jedna se o nějaky univerzalini, do toho fiatu, ve kterem je, ho montovali v profi servise ve strakonicich, pry to stalo 35k, s praci i materialem, on by nam ten material dal takhle levne, jen se musi sehnat nejaky monter, je potreba to napojit na ridici jednotku, jinak by to melo jit.. me by spíse zajmalo, jak uvest do technicaku, ze je to na LPG kdyz by to delal nejaky znamy.. ktery na to nema firmu s icem a tak.. jestli to jde nekde necat zevidovat aby to tam zapsali, a abych nedaval za montaz 20k

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: 1.8 20v 92kw klepaní po startu

Příspěvek od Cestovatel »

Hm. Tak v těchto legislativních záležitostech by poradili právě Strakoničáci (pokud se jedná o tyto: http://www.lpg-autogascentrum.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; ). Pokud je systém vymontován z jiného auta, i tak k němu musí být nějaká dokumentace, s níž by se to mělo dát zapsat k jinému auto (když se nad tím logicky zamyslím...).

cesnek67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 31.07.2012 17:16
Bydliště: susice

Re: 1.8 20v 92kw klepaní po startu

Příspěvek od cesnek67 »

Dekuji za typ, asi to tak bude

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“