Kde dat namontovat LPG??

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Kde dat namontovat LPG??

Příspěvek od kipo »

Zdravím páni. Po 3 rokoch čo mám passíka 1.8T, som sa rozhodol ist do LPG, najskor som o plyne ani neuvažol, prišlo mi to zbytočné, kedže som ročne najazdil 7-8 tis. km, ale teraz už najazdím 15 000 km, cena benzínu sa u nás pohybuje už na 1,50 eur/liter a viac, čo je dosť, plyn je za 0,70 eur/liter, čiže za polovicu, takže nieje čo riešiť. Auto máme na českých SPZ, takže montáž bude v čr, konkrétne ostrava, viete mi niekdo poradiť solídnu firmu, s ktorou už máte skúsenosti, samozrejme dobré ?? A aký systém je najlepší ?? Dik za každú radu.
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

jan4motion
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.05.2012 21:20

Re: Kde dat namontovat LPG??

Příspěvek od jan4motion »

Sice to není přímo v ostravě, ale doporučil bych ti LPG Fryšták. Mají téměř dvacetiletou historii a dobré reference (dělali jakousi přestavbu s http://www.auto.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - Porshe Cayenne, mimo jiné, pak nějaké testovací rally lancery...). Před dvěma měsíci jsem koupil paštiku V5 4motion a hodně dlouho jsem vybíral především systém, který bude odpovídat nárokům a požadavkům. Jsem spíš klidnější řidič, ale těch 125kW se občas blbě krotí :-) a s tím souvisí to, že aspoň podle toho co jsem si načetl, tak každý polský systém funguje pod tlakem 0,2-0,5 baru, v případě zátěže (prudké zrychlení) tyto systémy cuknou než zjistí, že je potřeba větší tlak vstřiku plynu a než se přizpůsobí. V horším případě přepnou zpět na benzín. U 1.8T ti asi bude záležet na plynulé jízdě a pokud se potáhneš za kamionem a najdeš první krátkou rovinku, tak je i ta 1/2 sekundy až sekunda "polských nepříjemností" sakra dlouhá doba a kazí to celkově dojem z jízdy. Ve fryštáku dávají systém Prins s japonskýma komponentama, řídící jednotka nevím z kama je, ale určitě se to dá zjistit. Mně stála přestavba na V5 36 tis s DPH, což je cca o 6-7 tisíc než právě ty polské (STAG-300, ....). Při tvojem nájezdu to máš ale dřív jak za rok a půl zpět. Pokud jsi plátce DPH, cenový rozdíl se příjemně zmenšuje. Ten Prins funguje konstatně mezi 2,5-3 barama, takže nemá problém v celém spektru otáček reagovat bez rozdílu od benzínu. 125kW není moc, ale už to o čemsi svědčí. Co se mi v tom fryštáku taky líbilo je to, že jim můžu kdykoli zavolat (technikovi) a ikdyž je to v sedm večer, jeho nadšení pro plyn je zřejmé a ochotně odpoví na cokoli okolo LPG. Navíc je montáž udělaná fakt hezky, kabeláž stáhlá do svazků, vše srovnané, žádné bastlení. Spotřeba se nezvýšila o víc jak 0,5 litru, jestli vůbec...ztrátu výkonu sem nepoznal, možná to vykompenzovalo to, že LPG má vyšší oktanové číslo jak natural 95, možná to, že jsem na benzín nenajel tolik, abych to mohl poznat.

Do polského systému bych u auta novějšího jak felda nešel ani za nic. K LPG jsem měl dřív averzi, kritizovali jej lidi, kteří měli jedinou zkušenost když viděli auto s nálepkou LPG. Já teď čepuju za 16.50 s DPH a neřeším jestli jedu za 10 nebo 11 litrů na palubním PC, protože reálný cenový rozdíl je pro mně 0.5 litru :-)
Passat B5.5 2.3 V5 136kw 4motion Highline + Phoenix 17" + Prins VSI
ObrázekLPG

Uživatelský avatar
kuba4you
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2671
Registrován: 20.03.2009 15:48
Bydliště: Ostrava - Krásné Pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde dat namontovat LPG??

Příspěvek od kuba4you »

http://www.hlpropan.cz" onclick="window.open(this.href);return false; přímo v ostravě

jan4motion
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.05.2012 21:20

Re: Kde dat namontovat LPG??

Příspěvek od jan4motion »

hlpropan -> Lovtec -> poláci... :blush: a co jsem se tak díval na jeho profil, má svoje auto rád...
Passat B5.5 2.3 V5 136kw 4motion Highline + Phoenix 17" + Prins VSI
ObrázekLPG

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: Kde dat namontovat LPG??

Příspěvek od kipo »

jan4motion, dik za doporučenie, vidím že máš s nimi dobrú skúsenosť, to som rád :D Pozriem si ich stránku a napíšem tam. Kuba4you, máš s hlpropan nejaké skúsenosti, alebo si len našiel na nete firmu v ostrave ?? Ak máš skúsenosti, napíš aké, lebo ja som si našiel viac firiem v okoli, alé potrebujem vedieť aké sú snimi skúsenosti, ale aj tak dík. Tak ak ešte o niečom serioznom viete, napíšte. Polský systém nechcem, známemu to robili priamo v polsku, za 700 eur, a hrúza, keď otvoril kapotu, káblovačka porozhadzovaná , všetko všade trčalo, a čo je najhoršie, stále bolo citit plyn, keď to bol reklamovať, pochodili nejakým meračom na plyn, povedali že nikde nič neuniká,ale stále to tam je citit.
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: Kde dat namontovat LPG??

Příspěvek od kipo »

jan4motion, máš tam namontované aj to primazovanie ventilov ?? Pozerám na ich stránku,a ponukajú to tam na 4 valce za 4900 kč, tak by ma zaujímalo či to máš, či ti to doporučili, alebo je to zbytočné ??
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

jan4motion
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.05.2012 21:20

Re: Kde dat namontovat LPG??

Příspěvek od jan4motion »

nechci je přechválit, neplatí mně za reklamu...:-D a určitě nejsou jediní šikovní na moravě. Nicméně jsou ochotní a profesionální, o to při takovém zásahu do moturu jde na prvním místě. Sám jsem z toho měl trochu obavy, právě z toho, že jsem jel v mazdě známého a plyn vevnitř cítit byl...měl ale ještě starý systém (ani tak nešlo o to, že polský, jako spíš o to že má jednobodový systém, který sehnal po známosti za pár korun). V tom fryštáku dávají záruku 2 roky nebo 100 tis km. Systém mám asi měsíc, najeto okolo 2 tisíc a su spokojený.
Passat B5.5 2.3 V5 136kw 4motion Highline + Phoenix 17" + Prins VSI
ObrázekLPG

jan4motion
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.05.2012 21:20

Re: Kde dat namontovat LPG??

Příspěvek od jan4motion »

k tomu valve-care: jednatelka té firmy, která má (asi tu novější) octavii 1.6 na LPG a jezdí údajně často po dálnici (průměr 160 za hodinu) to tam nejdřív neměla. Ale při takovýchto ostřejších jízdách byla údajně trochu zvýšená hlučnost motoru. Tak si to tam dala a prý je to ok. Já jsem montážníkovi řekl, že dálnice jezdím tak 110-120 a doporučil mně hlavně pravidelně měnit olej a bude to stačit. Každopádně se to dá kdykoli dodatečně dodělat, kdybys zvýšenou hlučnost zaznamenal.
Passat B5.5 2.3 V5 136kw 4motion Highline + Phoenix 17" + Prins VSI
ObrázekLPG

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: Kde dat namontovat LPG??

Příspěvek od kipo »

Takže mne to bude asi tiež zbytočné, jazdím večšinou orava- ostrava, skoro celá cesta cez dediny a mestá, menší usek dialnica,ale tam max 120-130 km/h, niekedy tomu naložím aj na 200 km/h, ale to len fakt na chvílku, ale ako hovoríš, keby bol problém, dá sa to dodatočne namontovať. Menil si aj sviečky ?? Niekde píšu že je potreba ich menit za nejaké špeci pre lpg, inde zas že netreba. Akurát ma serie to, že budem musieť vozit rezervu v kufri, ale čo už, každá výhoda prináša aj nevýhodu, kúpim úzku dojazdovku :D
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

jan4motion
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.05.2012 21:20

Re: Kde dat namontovat LPG??

Příspěvek od jan4motion »

co si ještě vzpomínám, tak ve spojitosti valve care mluvil i o kvalitě motoru - u fordů, renaultů a podobných jsou údajně ventily po několika desítkách tisíc kilometrů hoodně křehké, takže na ty je valve-care poměrně nezbytný, navíc pokud nebereš kvalitní plyn tak je téměř nutný. No a u koncernových lepších motorů (což ta 1.6 asi není žádná sláva co se týče výdrže) údajně valve-care není potřeba, že jsou to dobře postavené motory z kvalitních materiálů a LPG pro ně při dodržení základních věcí (olej, filtr, prohlídky) není problém.
Passat B5.5 2.3 V5 136kw 4motion Highline + Phoenix 17" + Prins VSI
ObrázekLPG

jan4motion
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.05.2012 21:20

Re: Kde dat namontovat LPG??

Příspěvek od jan4motion »

svíčky mám původní, s přestavbou jsem nic v motoru neměnil. Údajně se pak při výměně (zasírají se po nekvalitním - nečistém plynu) ani neoplatí kupovat drahé sady za 300 Kč jedna svíčka...obyčejné Boshky za pár korun a hotovo. Co se týče mojí paštiky - chtěl jsem plnění vedle víčka benzinové nádrže, ale mám to tam z plastu. A jelikož při čerpání ti zřízenec nasadí pistol na koncovku plnění a na ní to drží (musí to udržet několik kilo...), tak se to do plastu prý nedává. Ani Rakušáci to údajně nemají rádi a když takové auto odchytí, odstaví ho jako nezpůsobilé. Takže to mám zespodu zadního nárazníku - vedle pravé koncovky výfuku, vodorovně s cestou - nic není vidět. V kufru mám toroida, válcovou bombu sem z praktických důvodů nechtěl. Dostal sem od nich zdarma takový sprej na opravu defektů, takže rezervu nevozím. Když sem u nich byl naposled nabrat plyn, říkal mně montážník, že mají teď akci - buďto toroid nebo indikátor stavu paliva zdarma ke každé montáži.
Passat B5.5 2.3 V5 136kw 4motion Highline + Phoenix 17" + Prins VSI
ObrázekLPG

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: Kde dat namontovat LPG??

Příspěvek od Marshall007 »

neviem co maju podaktory proti polskemu systemu. Ja mam uz asi 1,5roka system D.T.Gas, najazdil som na tom cca 50000km a uplna pohoda, ani jeden problem ani len problemik,...takze ja proti polskemu systemu nemam nic, a to mam vyskusane. Nijeje to skusenost ako maju podaktory ze "jedna babka povedala".

jan4motion
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.05.2012 21:20

Re: Kde dat namontovat LPG??

Příspěvek od jan4motion »

Osobně nemám nic proti polským systémům. Sám jsem měl nejdřív vybraný STAG-300, případně Elpigaz. Dřív než jsem se potkal s jakýmkoli montážníkem, který by mohl mít tendence prosazovat si to "své" sem si ale načetl vlastnosti a parametry. Potom teprv všechny polské systémy z výběru vypadly především kvůli stežejní vlastnosti - právě tlak vstřiku...zkušenosti mně taky vyšel poměr spokojených a nespokojených cca 65:35...Pokud někomu funguje polák pod kapotou na jedničku a vždy na 100%, tak mu gratuluju. Já sem ale neměl odvahu zkoušet na vlastním autě, jestli se přidám k první nebo druhé skupině.
Passat B5.5 2.3 V5 136kw 4motion Highline + Phoenix 17" + Prins VSI
ObrázekLPG

coolenzo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 03.01.2012 20:28

Re: Kde dat namontovat LPG??

Příspěvek od coolenzo »

ahojte.
Taky vážně uvažuju o přestavbě na LPG (1.8T AEB) a když to tak čtu , tak jsem koukl na značky , které v daném podniku montují a jsou to následující: Landirenzo* BRC* A.E.B.* Autronic* Elpigaz* Lovato* Lovtec* ESGI .. Mohl bych znát váš názor , do které značky se můžu pustit bez obav z polského šmejdu? :)

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Kde dat namontovat LPG??

Příspěvek od johnns »

Mám polský Stag-300 už přes 4 roky, najeto 60.000km a bez jediné chyby. Asi je to individuální:))

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“