1.8T - i po výměně startéru netočí

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
romiik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.04.2013 20:35

1.8T - i po výměně startéru netočí

Příspěvek od romiik »

Zdravím všechny příznivce VW, poprosil bych pokud možno o radu.

Mám Passata B5 1.8T, r.v. 99 a vyskytla se mi následující závada.

Příjdu k autu, nastartuju, odjedu pár kilometrů, vypnu motor. Za pár minut chci jet zpět, ale nechce točit, jen krátce a už ani ťuk, říkal jsem si asi vybitá baterka, i když mě bylo divné, že přežila celou zimu a klekla takhle už za vyšších teplot, neřešil jsem to.

Auto jsme roztlačili, tak jsem za jízdy povypínal ventilátory a všechno co jen šlo, v domnění aby se co nejvíce dobila baterka. Přijedu zpět, zkouším otočit klíčkem ve spínačce a startér se ani nehne. Následující den jsem na posílení baterie na baterku napojil startovací booster, ale ani ťuk, startér neotočí! Takže je jasné, že baterkou to být nemůže.

Následující den jsem tedy vymontoval startér, zkusil jej napojit na baterku, ale neroztočil se, pouze se jen vysunul, klaplo v něm, ale netočil se.

Sehnal jsem si tedy náhradní startér z 1.8i turbo (z vrakáče za 800,- kč), nechal jsem si jej hned na místě otestovat a točil se krásně.

Přijel jsem zpět, namontoval a zapojil startér zpět na auto místo původního a zkusil otočit klíčkem, bohužel, opět startérem neotočí ani necvaká, pouze jednou cvaknou relé u pojistkové skříně.

Zkoušel jsem i proměřit ten žlutý kabel od startéru až po spínačku. Po celém vedení stejná hodnota 25V.

Přišlo mi divné, že ten kabel vede ze startéru rovnou na spínačku. P.S. teď si uvědomuju, že to občas při startování dělalo "efekt méně nabitější baterie", ale vždy točil a natočil.

Můžete mi prosím poradit? :cry: Budu vděčný za každou užitečnou radu, díky. Roman

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: 1.8T - i po výměně startéru netočí

Příspěvek od bauer »

No, za prve je divnych tech 25V cos nameril.... Chce to ale změřit jak se startér chova při otočení klickem. Vlezt pod to, merak na ten kontakt co vysouva Pastorek a zkusít startnout - bacha na ruky atd...
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Uživatelský avatar
alfik666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 09.08.2012 20:40

Re: 1.8T - i po výměně startéru netočí

Příspěvek od alfik666 »

Spinacka KO?
Passat 1.8T APU
Alfa 156 2.4 JTD

romiik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.04.2013 20:35

Re: 1.8T - i po výměně startéru netočí

Příspěvek od romiik »

Ten starter je meřený při otočení klíčkem ve spínačce.

romiik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.04.2013 20:35

Re: 1.8T - i po výměně startéru netočí

Příspěvek od romiik »

Špatné relé? Nevíte které to je přesně?

romiik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.04.2013 20:35

Re: 1.8T - i po výměně startéru netočí

Příspěvek od romiik »

Najednou po výměně toho startéru i kolísaji otáčky, z 900 tak na 600 a pak zase zpět.

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: 1.8T - i po výměně startéru netočí

Příspěvek od Hudy »

Roztlačili auto????Aby jsi neměl přeskočený rozvoďák

romiik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.04.2013 20:35

Re: 1.8T - i po výměně startéru netočí

Příspěvek od romiik »

Tak to je trošku nesmysl...

romiik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.04.2013 20:35

Re: 1.8T - i po výměně startéru netočí

Příspěvek od romiik »

Jelikoz jsem si nevedel rady, dal jsem to jednomu fachmanovi na autoelektriku a za 2 hodinky me volal, ze to ma hotove, stalo me to 400,- kc, bohuzel me nerekl co to bylo. :drinks:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“