Passat 2.3 V5 - Koupit nebo ne?

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Svaatas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 23.03.2012 17:22
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Passat 2.3 V5 - Koupit nebo ne?

Příspěvek od Svaatas »

Zdravím všechny. Padl mi do oka jeden pašík ale hnedle mě u něj zarazil motor. Vím co obnášejí VR6ky v golfech a přišlo mě to jako přijatelné jen jsem nějak nevěděl co je ten 5ti vál v passatu zač. Automaticky jsem hnedle oslovil strýčka Googla a zjištoval jsem nějaký info. Koukal jsem na pár temat kde to porovnávali s 1.8T a chápu že ta turbína bude mít lepší akceleraci ale docela psali že ta 2.3ka opravdu moc nejede a tak bych se chtěl zeptat co je na tom pravdy. Zajímalo by mě třeba srovnání s mk3 Golfem v GTI verzi. Jinak pokud je spotřeba u tohodle auta kolem 10 litrů tak je to přijatelné na to jsem si už zvykl jen by mě zajímalo zda je tento motor vhodný na ethanol třeba i po předělání. Dále a asi poslední věc je zda ten řetěž je vážně nesmrtelný a jestli jsou u tohodle auta nějaké vážné a časté závady. Jo a abych nezapoměl je to předokolka 110kw...

Předem všem děkuji za komentáře a názory. Mějte se pěkně a jezděte bezpečně....
...VW Golf mk3 1.8 55Kw 3dr. 1997...
Obrázek
Galerie ZDE

Uživatelský avatar
reznylada
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 28.08.2011 19:44
Bydliště: Hodonín

Re: Passat 2.3 V5 - Koupit nebo ne?

Příspěvek od reznylada »

Zdravím moje zkušenost .....nebrat 2.3v5 špatná volba měl jsem ho šest let a byl jsem jenom v servise a ceny dílů nic moc.

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 2.3 V5 - Koupit nebo ne?

Příspěvek od karlospv »

Si asi chytl nejakej spatnej kus. Ja ho mam sice jen rok ale v servise jsem stim nebyl ani jednou. Jen tam leju benzin a vodu do ostrikovacu.
110kw se davala do b5 do r.2000
125kw se davala do b5.5 od r.2001

jan4motion
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.05.2012 21:20

Re: Passat 2.3 V5 - Koupit nebo ne?

Příspěvek od jan4motion »

Jestliže se bavíme o 110 kW verzi, tak odhaduju nájezd minimálně přes 200 tis. kilometrů. Pokud s tím nejezdilo prase, může to dalších 150 vydržet v pohodě, a nebo taky ne. Pokud je hlučný řetěz po nastartování a do 2-3 minut jízdy (i v zimě) nepřestane být slyšet, takový kus brát jen se slevou a jasným odhodláním řetěz brzy měnit. Další věcí u 110 kW verze je modul zapalovacích cívek, který stojí min. 4.500,- a životnost má +/- 200 tis. Na mé 125 kw odešly dvě cívky (není v ní modul, ale jsou jednotlivě). A spotřeba u té 110 kW předokolky bude příjemná, jen o něco málo vyšší jak 1.8T. Dynamika odpovídá motoru bez turba, ale pokud je motor v dobré kondici, stačí držet otáčky za hranicí 3200 a zklamaný nebudeš. A v rozmezí 1700-2500 nabízí pohodlnou, klidnou jízdu na spotřebu. Alternativní paliva by tomuto motoru vadit neměly, stejně vždy záleží především na samotné kvalitě provedení přestavby + co do toho leješ.

Podle toho, jak se teď v posledních dnech reznylada rozepsal o V5, měl rozhodně špatný kus.Stejně špatný, jako tě může potkat u kteréhokoli motoru. Měl by se spíš rozepsat o tom, co řešil, než vypisovat jak je to debilní motor. Já mám tu svou V5 od června, najeto přes 10 tis. a jediné co jsem řešil s motorem byla hadička odvětrávání a dvě cívky. A pak s ní ještě řeším jednu sluchovou záležitost právě za 3.000 otáček - je to o válec hezčí zážitek.

Obecně bude 1.8T, se stejným nájezdem jako V5, vždy dražší právě kvůli oblíbenosti a o něco menší spotřebě.
Passat B5.5 2.3 V5 136kw 4motion Highline + Phoenix 17" + Prins VSI
ObrázekLPG

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Passat 2.3 V5 - Koupit nebo ne?

Příspěvek od bauer »

Souhlasím s jan4motion a reznylada by se měl opravdu trochu rozepsat.... Já takhle zase můžu říct, že za h***o stojí 1.8T, protože když jsem vybíral káru , tak jsem nenarazil na jediný slušný kus s 1.8T. Jenže tak to není - když se ojebe údržba, servis a celkově péče o auto, tak v tom může být jakýkoliv motor a dříve nebo později se to projeví a pak to už jen stojí peníze a nervy.
Já jezdím ve 2.3 125kW verze, spotřebu mám teď na 9.1 což mě celkem překvapilo. Předtím jsem se vozil v Mazdě 6 s motorem 2.3 a tam jsem se mohl rozkrájet a pod 11l to prostě nešlo... Rozvod je řetězem, akorát že na něj není vidět, tedy u verze 125kW, nevím jak je to u 110kW.
Jinak já jsem vůz kupoval s vadným teplotním čidlem nasávaného vzduchu pro klimu (230Kč) se spojkou zabírající na konci (sada 8500Kč) a s dírou v tlumiči v prostřední části výfuku (10500Kč) - dle mě běžný spotřební materiál. Vše ostatní šlape jak hodinky, najeto poctivých 195tkm. Interiér pěkně zachovalý, po umytí vypadá lak jako nový - vůz byl garážovaný, servisovaný, předchozí majitel právník, koupeno nové v ČR.
Za mě tedy zatím max. spokojenost!
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 2.3 V5 - Koupit nebo ne?

Příspěvek od karlospv »

Ja mam teda spotrebu se 125kw kolem 10l ale to bude tema tezkejma botama. :-)
Jinak jsem max spokojen za ten rok.

Nowo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 13.01.2013 20:32

Re: Passat 2.3 V5 - Koupit nebo ne?

Příspěvek od Nowo »

Ja mám tieš 2.3 V5 125Kw a som spokojný moc nesťažujem sa
Passat 2.3 V5 AZX

Golius
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 10.07.2012 21:56

Re: Passat 2.3 V5 - Koupit nebo ne?

Příspěvek od Golius »

Nápravy zadní není nová jen se repasovala, kotouče, desky, rozvody, chladič, váha vzduch....plus další dribnosti jako svíčky, vysok. n. kabely, mot. stahování okének....už jsem v dílech na 70...ale auto je to luxusní, jede krásně i v nízkých otáčkách a táhne a se spotřebou je to taky na 2 :) 10/100 LPG

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“