1.8T 110kw AWT

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

1.8T 110kw AWT

Příspěvek od vasikpasik »

Zdravím,

objevila se mi chyba příliš chudá směs + odvětrávání nádrže (odvětrávání palivové soustavy). Máte s tím někdo zkušenosti? Jak je systém odvětrávání řešen na tomto motoru? Kolik by tak stála oprava, popř. čím by to mohlo být? V servise mi řekli že by to mohla být kabeláž + jakési čidla a že to tam je kvůli S4. To je tuším značení, aby člověk mohl jet např. v Neměcku do těch větších měst.

Dík za každou odpověd, než to šoupnu do servisu a zaplatím ranec! :)

PS: Auto jezdí jinak bez chyby, spořeba, tah, starty, vše v pořádku... jen cca po 200km vysvitne kontrolka motoru a zas třeba po 160km zhasne, ale štve to, když tam něco svítí mezi tím modrým oranžově :drinks:
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: 1.8T 110kw AWT

Příspěvek od palacinka »

Bylo by vhodne z toho nacist zavady, hodit to na vag. Kdyz to haze chudou smes, tak to ve vetsine pripadu je vadna vaha vzduchu, u tohoto motoru "normalni" zavada.
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: 1.8T 110kw AWT

Příspěvek od vasikpasik »

vyměnili mi lambdu, prej byla špatná + ještě cosi říkali o kabeláži že vyměnili... tak se uvidí... kontrolka se rozsvicovala pravidelně cca po 160km a pak za třeba dalších 200 zhasla a tak to šlo pořád do kola... tenhle týden určitě najedu tak 300km minimálně, tak pak napíšu, zda to "odborníci" pořádně opravili konečně...

Jestli někdo víte o kvalitním servisu blízko Valašského Meziříčí nebo Uherského Hradiště, klidně mi napiště do zpráv. Já to dával opravovat do DEPOCAR s.r.o. v Kunovicích u Uherského Hradiště a už jsem tam nechal nemalé peníze, tak snad už to teď po té lambdě bude OK... :|

jinak dík moc za rady... po přečtení tohohle fóra člověk ušetří tolik peněz si myslím, jelikož v některém NEservise jsou schopní vyměnit všechno z motoru, než příjdou na konkrétní příčinu...
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: 1.8T 110kw AWT

Příspěvek od palacinka »

Kabeláži? Jestli mysleli u lambdy, tak kabel je součástí lambdy, napevno, tam nemaj samostatně co měnit, to se mění komplet. Ale to takto těžko soudit. Já mám dobrou zkušenost s K-SERVICE v Ostrožské Nové Vsi, dělá tam můj kamarád, jako jediný široko daleko byl schopný identifikovat závadu na mém Mondeu vadný kombinovaný elektro-pneumatický EGR ventil (všichni ostatní, i autorizovaný servis, tvrdili, že jsou vadné vstřiky, turbo, ...), na Passatu mi správně bez mrknutí identifikoval taky pár závad, jsou to jedni z posledních opravářů aut, žádní měniči dílů podle diagnostiky.
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: 1.8T 110kw AWT

Příspěvek od vasikpasik »

no u mě po výměně lambdy zatím dobré... kontrolka se ještě nerozsvítila najeto na novou lambdu cca 130km... jinak díky za info, kdyby bylo nejhůř, zajedu určitě jinam do servisu než jezdím :)
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: 1.8T 110kw AWT

Příspěvek od vasikpasik »

tak dnes najeto 240km, při 140km se kontolka rozsvítila znova (jak už někdo psal, asi se srovnaly hodnoty váhy a lambdy nebo jak to bylo), takže lambdou to nebylo... dá se provést nějaká reklamace v servisu? chlápek mi do očí tvrdil, že to je už opravené a že mám záruku na opravu... už vyměnili vstřik, všechny svíčky, lambdu...

mám jim říct, ať vymění váhu? nebo já už nevim... dneska jsou servisy fakt jen na výměnu všeho možného jen né vyřešit (opravit) závadu...

ještě jsem se chtěl zeptat jestli tam neni třeba nějaký ventil zpětných par nebo nějaké aktivní uhlí, které by mohlo být zasrané, když to háže chybu jak příliš chudá směs, tak odvetrávání paliv. soustavy...
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: 1.8T 110kw AWT

Příspěvek od palacinka »

váha vzduchu, je to stále dokola :-)
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: 1.8T 110kw AWT

Příspěvek od vasikpasik »

Jen potrvrzuju, pro ty co se s touto chybou taky setkají... než dáte auto do servisu, v levé části motoru je filterbox a v něm váha... pokud ve filterboxu bude voda, vysušit. Pak rozdělat váhu- vydělat ten senzor. Drží na dvou šroubech. Jelikož mají spešl hlavičku, použijte třeba svěrák k tomu aby ste je odmontovali :) Pokud už na pohled bude vidět, že je ten plíšek třeba jen malinko zkorodovaný, vyměnte váhu a máte po problému. Já ji sehnal od Meggiho BOSCHáckou (repas) za cca 2400,- i s dopravou. Čest
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: 1.8T 110kw AWT

Příspěvek od palacinka »

já minulý rok kupoval v elitu BOSCH, výměnný způsob za 1600,- s DPH
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

Uživatelský avatar
alfik666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 09.08.2012 20:40

Re: 1.8T 110kw AWT

Příspěvek od alfik666 »

Vahu hodit na osciloskop a ma jasno. Problem je ten ze osciloskopom sa malokto zaobera. Tu mame jeden znackovy servis a ked som im povedal ze chcem zmerat vahu vzduchu osciloskopom,tak mi povedali ze je to prezitok doby. Ze na to im teraz staci diagnostika. Tak som im povadal,co ked na vahe nameraju nizke hodnoty,ako to riesia? A oni ze ked dava malo,je jasne ze je spatna a treba ju vymenit.
Tak som sa ich opytal ci v pripade ze to nebude vahou nemusim platit opravu. Ze predsa vaha moze davat malo,kvoli malej davke paliva,slabemu tlaku turba,prisavaniu vzduchu.
Na to som dostal odpoved,bud sa vymeni a zaplati,alebo sa do toho nebudu pustat. Tak som im ironicky podakoval a rozlucil sa.
Passat 1.8T APU
Alfa 156 2.4 JTD

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: 1.8T 110kw AWT

Příspěvek od palacinka »

Tak to je servis na takove velke nic :-) Jsou zavady, u kterych pri urcitych chybovych kodech je presne dane, co zpusobuje dany problem, stejne jako tady, lambda dava prilis chudou smes, zpusobuje to vadna vaha, ty komponenty jsou spolu propojene a ovlivnuji svoji funkcnost, atd. atd.
Naposledy upravil(a) palacinka dne 04.04.2013 10:22, celkem upraveno 1 x.
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: 1.8T 110kw AWT

Příspěvek od vasikpasik »

palacinka píše:já minulý rok kupoval v elitu BOSCH, výměnný způsob za 1600,- s DPH
jo mě to ve výsledku vyšlo nějakých 1800,- páč jsem taky vracel starou a bylo mi posláno pár stovek zpět :)
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Uživatelský avatar
Neon9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 27.08.2011 11:18

Re: 1.8T 110kw AWT

Příspěvek od Neon9 »

Zdarec, na stejném motoru stejný problém, akorát s rozdílem že je tam vyměněná váha vzduchu, obě lambda sondy, nádobka s aktivním uhlím. Proběhla kontrola podtlakových hadic, kontrola sekundárního vzduchu, netěsnost výfukového potrubí. Přes zimu prakticky co se ochladilo se chyba vůbec neobjevila, kontrolka se nerozsvítila. Zhruba před měsícem co se oteplilo, se mi při akceleraci na vyšší rychlostní stupeň znova kontrolka rozsvítila. VAG napsal klasiku chybu 17536 - 1. řada válec příliš chudá směs. Jinak auto se chová normálně, spotřeba normál. Jen při studeném startu občas auto na poprvé nenastartuje, tendenci má, ale nechytne. Na podruhé však už bez problému.

Napadá vás něco?
VW Golf IV Variant 1.9 "Ten Dým Ingoruj" PD 96kw, KAT OFF, EGR zaslepen.. r.v. 2002, ponížen 50/40mm. Prodáno

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: 1.8T 110kw AWT

Příspěvek od vasikpasik »

Nejdřív napiš, kolik máš najeto... Jinak zkontroloval bych ještě tu váhu vzduchu... vyndat a podívat se, zda neni zoxidovanej ten plíšek co je vevnitř. Přes zimu se ti mohla vysrážet voda v té plastové nádobce kde je vzduchovej filtr a možná mohla zase chytnout rez, záleží kdy si ji měnil. Jinak mě napadá katalyzátor ještě, odvětrávání kliky a nebo ještě ventil zpětných par-> zkusit provést kontrolu akčních členů. Jestli ti to blbě startuje, mohl by to být i vstřik. A ještě jedna jednoduchá věc je ta, že mrkneš na škrtící klapku, může být za*raná.
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Uživatelský avatar
alfik666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 09.08.2012 20:40

Re: 1.8T 110kw AWT

Příspěvek od alfik666 »

Tlak paliva si meral?
Passat 1.8T APU
Alfa 156 2.4 JTD

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“