Je lepší motor 1.6 AHL nebo 1.8 ADR z hlediska spotřeby, spolehlivosti a trvanlivosti?

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět

Co je lepší motor?

Jedna šestka.
5
45%
Jedna osmička.
5
45%
Oba vyjdou nastejno.
0
Žádná hlasování
Přece té dé ííí!!!
1
9%
 
Celkem hlasů: 11

lamalamalama
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.02.2013 16:51

Je lepší motor 1.6 AHL nebo 1.8 ADR z hlediska spotřeby, spolehlivosti a trvanlivosti?

Příspěvek od lamalamalama »

Dobrý den,

máme ve firmě čtyři passaty kombi, dva 1.6 a dva 1.8, obojí v LPG. Potřebujeme se dvou zbavit, takže by mě zajímalo, které si nechat. Ty 1.8 mají asi o litr až litr a půl vyšší spotřebu, ale na spotřebě nám hodně záleží, takže bychom si radši nechali ty 1.6. Ale zajímalo by mě, jak jsou na tom ty motory z hlediska spolehlivosti a trvanlivosti, aby se pak úspora na spotřebě nevrátila násobně v dražším servisu

Taky mě překvapuje převodovka, zdá se mi, že točí strašně moc otáček, na pětku při 130 je to 3900 otáček - tak by mě zajímalo, jestli do těchhle aut neexistuje nějaká jiná, s delšími převody, nebo s šestkou.

Předem díky za rady

Ladislav Málek

jise
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 23.06.2011 09:52

Re: Je lepší motor 1.6 AHL nebo 1.8 ADR z hlediska spotřeby, spolehlivosti a trvanlivosti?

Příspěvek od jise »

Jakou máte spotřebu na 1.6AHL a na jakých trasách.
Já mám taky kombi 1.6 AHL a jsem rád, když jsem pod 9l, ale jezdím většinou jen krátké zatáčkovité/kopcovité trasy do 15km nebo jen město do 5km - jezdím na benzín, většinou 3 dospělí + trochu nákladu.
Převodovka mi na 5 točí kolem 3000 při 90-100km/h.

Uživatelský avatar
bohumil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 09.01.2010 16:37
Bydliště: Srdce Vysočiny
Kontaktovat uživatele:

Re: Je lepší motor 1.6 AHL nebo 1.8 ADR z hlediska spotřeby, spolehlivosti a trvanlivosti?

Příspěvek od bohumil »

Pokud se podíváš na toto fórum, tak se tam nejčastěji řeší problémy s turbem 1,8. O 1,6 je tam velmi málo. Takže co se týče spolehlivosti jednoznačně je lepší. Spotřeba se řídí stylem jízdy. Já jsem s tímto motorem jezdil přes dva roky. Průměrná spotřeba 7,2. Na státní silnici spotřeba 6,9, na dálnici při 120 7,6 a když jsem se něchtěl motat v pravém pruhu, tak v levém při 140 8,4. Motor není přeplňovaný, takže rozjezdy jsou pomalejší. Pokud se rozjede, jede v pohodě. Takže já radím nechat si 1,6
Passat Variant Kombi B6 2006 2,0 TDi Highline 125kW BMR
Passat Variant Kombi B5,5 2003 1,6 ALZ

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Je lepší motor 1.6 AHL nebo 1.8 ADR z hlediska spotřeby, spolehlivosti a trvanlivosti?

Příspěvek od ace_rimmer »

U 1.6 praskají výfukové svody kvůli konstrukční vadě, výměna za nové cca 5000, použité cca 500. 1.6 je lehká na hliníkovou nápravu, což je velká výhoda z hlediska výdrže a poruchovosti, je to nejjednodušší motor v passatu, pokud se o něj staráš běžnou údržbou a chováš se k němu slušně tak najede hodně, můj má tachometrových 220 tisíc, skutečných bude přes 300, ale kdybych tvrdil, že má 120 tisíc tak to nikdo nepozná. Spojka nedostává tak zabrat jako u motorů s větším kroutícím momentem. Velkou nevýhodou je převodovka, není to auto na dálnice, spíš na okrsky. Na dálnici bude mít 1.8 spotřebu stejnou akorát má větší pružnost. Pokud jezdíte výhradně dálnice tak 1.8, jinak bych nechal 1.6.

vladenkaaondra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 23.09.2012 00:20
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Je lepší motor 1.6 AHL nebo 1.8 ADR z hlediska spotřeby, spolehlivosti a trvanlivosti?

Příspěvek od vladenkaaondra »

jako vlastnik 1.6tky se priklanim k vyse uvedenememu. 1.6 na nas provoz naprosto staci.
VW Passat Variant 1.6 r.v. 2000 (B5)
kapela romantici

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“