jaký motor - benzínový pro dlouhé trasy??

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
bikerbob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 05.02.2012 11:42

jaký motor - benzínový pro dlouhé trasy??

Příspěvek od bikerbob »

Zdravím všechny. Trochu jsem se díval na pár vláken tady, ale přesto vznesu dotaz a prosím o radu. Mám Passata 1,9TDi 81KW, ale chci vozidlo vyměnit za benzín, který hned nechám předělat na LPG. Zvažuji mezi 1,8T, nebo 2,3 anebo 2,8. Jde o to, že chci vyměnit auto. kvůli uspoře na dojíždění.Jedná se převážně o cesty mimo město a to na trase Ostarava - hradec Králové a zpět. Jde o to, že za týden najedu kolem 600Km a pak o víkendu něco po městě. Chci něco, co nebude mít velkou spotřebu, ale také aby to při sešlápnití plynového pedálu se rozjelo. Sám mám chip v tom stávajícím passatu. Mělo by se jednat o starší kousek, neco kolem roku 1999. Prosím o radu, co se týče spotřeby paliva, spolehlivosti motoru a pokud někdo má LPG, tak kolik to papne na to LPGčko a co doporučujete za systém. Slyšel jsem, že nebrat montážní sadu z Polska. Ještě jsem se chtěl vědět, jestli ten motor 2,8 není moc těžký na přední nápravu, páč vím, co to dělás předkem ten moji stávající 1,9TDi 81 KW(1999)..
popřípadě, jestli je velký rozdíl mezi tím modelem co mám a novějším modelem teda myšleno v motorizaci,spolehlivosti...

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: jaký motor - benzínový pro dlouhé trasy??

Příspěvek od johnns »

Mám v LPG to co mám v popisu. Systém polský stag300, najeto 60tis, bez závady. Není to Turbo. Spotřeba prumer za 5 let 11,5l plynu/100km. Město 70%. Nešetřim, jezdim tak akorát svižně. Okresky 110km, dálnice 150km většinou nenaloženo, jen řidič a pár drobností. Udělal jsem si propočet a se všemi dodatečnými náklady okolo plynu jsem na tom finančně stejně jako diesel. Možná okolo toho míň skáču co se oprav týká. pokud máš ale tu tvojí starou dobrou rachtačku ok, přijde mi zbytečný to měnit. Pokud přece jenom, šel bych do turba.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“