cukání 1.6 74kw

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

sankany
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 28.03.2013 18:10

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od sankany »

nekažte mi radost :)) . co je to VIF??? jestli se to vrátí tak se obávám že to bude cívka, svíčky jsou prý dobrý, ještě jsem dostal tip na teplotní čidlo ale teplota mi ukazuje dobře, leda že by do jednotky posílalo špatné udaje, bohužel ted nemám možnost na VAG :((

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od ace_rimmer »

kdyby to začlo zase tak špatnmé teplotní čidlo můžeš zase odpojit a vyzkoušet jestli bez něj to nebude dělat. Z VAGu nemáš pořád žádné informace? Co třeba čidlo otáček klikovky? To dělá paseku při zahřátém motoru když je načaté. Nejlíp uděláš, když si teď necháš vymazat paměť závad a jakmile se ti zase to škubání projeví tak co nejdří sežeň někoho kdo ti to napojí na VAG a vyčte ti z té paměti jaké jsou tam chyby. Jinak takhle spekulovat nemá cenu, až pokud nic neřekne VAG (může se ti ta chyba v paměti zdát i jako banalita, ale i přesto to může mít za příčinu to škubání)

sankany
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 28.03.2013 18:10

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od sankany »

tak jsem najel cca 80 km a zacina to zase pomalu ale jiste delat. v patek to jde do auto elektra tak snad si poradi a bude to jen nejaky cidlo. snad ne na te klikovce to je asi pakarna ho vymenit ne?

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od ace_rimmer »

pohodička za 10 minut nemáš co dělat 8)

Klakson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.11.2009 20:58
Bydliště: Trutnov

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od Klakson »

no řeším to samé, měnil jsem svíčky, vzduchový filtr, ale dělá to pořád, mimochodem původní svíčky byly v pořádku. Vím že mám prasklou hadici sání mezi klapkou a ventilovým víkem, ale tu jsem dobře zalepil takovou gumovou páskou, no přesto jí zkusím vyměnit, no a pak už snad jenom ty čidla jak zde píšete, málem jsem neprošel ani na emisích. Ještě to zkusím nechat napíchnout, doufám že to něco ukáže.

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od ace_rimmer »

chlapi, VAG je základ, bez toho nemá cenu řešit vůbec nic, neřeště všelijaké netěsnosti a já nevim co dokud jste to neměli ani na vyčtení závad z paměti, já jsem měl kdysi motor děravý jak řešeto a přesto fungoval normálně. VAG už má dnes skoro každý, napiště někomu ve vašem okolí, vyčtení závad je otázka dvou minut a někdy vám to opravdu okmžitě vyřeší problém. Já jsem přes týden v Praze a o víkendu na Moravě v Hranicích, pokud jste poblíž tak vám to napojím a zjistíme jestli se něco dozvíme. Zadarmo.

Klakson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.11.2009 20:58
Bydliště: Trutnov

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od Klakson »

tak jsem to nechal napíchnout a nic, ještě mě napadlo jestli nebude potřeba vyměnit palivový filtr, taky jsem na airboxu našel vývod na hadičku která tam chybí.

sankany
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 28.03.2013 18:10

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od sankany »

já včera vyčistil klapku tak uvidím co to bude dělat za 100 km až se znova nastaví, protože jsem odpojoval baterku při tom

David333
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 19.04.2011 19:29

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od David333 »

Ahoj chlapi,mě to cuká jen někdy a vypadá že to dělá jen po zahřátí,stačí ale přidat plyn a chytne se to,ale padají volnoběžné otáčky někdy spadnou pod 600 někdy to úplně chcípne nebo zůstanou na 1400-1600,vag psal 00537 mám vyměněný snímač teploty vody,koupil jsem i lambda sondu stejně to padá,musím ještě na vag co to teď bude psát ,na třetím svodu mám malou trhlinku,ale mám strach to zavařit že to popraská vedle.Mějte se

Klakson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.11.2009 20:58
Bydliště: Trutnov

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od Klakson »

no já budu měnit lambdu a doufat že to přestane.

David333
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 19.04.2011 19:29

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od David333 »

Doufám,že ti to přestalo cukat,mě bohužel ne a na vagu to píše pořád to samé,už to psalo i váhu vzduchu 00520,po výměně váhy jí to píše taky.Měj te se

sankany
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 28.03.2013 18:10

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od sankany »

já to vyřešil tím že jsem motor utopil, udělal jsem tedy komplet generálku a je po cukání :D

fb_pavel77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 26.04.2021 23:07

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od fb_pavel77 »

Čus borci cukání motor jak kdi kdys auto stojí přes noc tak ráno válí párkrát zatocim a cukání je na svět kolikrát mneto začne ve100 a musím podrazovat Aš na 2 někdy úplně chcípne jednou vystřel z vifuku náma řada hlavně kdis prutce zatocim tak to začne dík za radu

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“