Výměna spojky

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Bumik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 06.04.2011 12:19

Výměna spojky

Příspěvek od Bumik »

Zdravím, mám B5 rv. 2000, 1.8T a potřebuju vyměnit spojku. Máte někdo nějaký návod, jak na to? Prohledával jsem témata ale nepodařilo se mi o tom nic najít. Jen že je to jako "ježek v kleci" .. :D

Pokud s tím má někdo v Ostravě a okolí zkušenosti, tak si to rád nechám vyměnit od někoho kdo to už dělal : ))

bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Re: Výměna spojky

Příspěvek od bundis »

ahoj,spojku už máš sehnanou? Měníš i se setrvákem? Jakou značku?

Bumik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 06.04.2011 12:19

Re: Výměna spojky

Příspěvek od Bumik »

Nemám koupeno, ale chtěl bych tam hodit asi todle, http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... DL7U8Lpg==" onclick="window.open(this.href);return false;

beru tam zboží s 45% slevou... pokud je to ono, co potřebuju.
Nejsem mechanik, takže zas tak nevim co je potřeba, spojka neprokluzuje ale už zabírá až u vrchu a na léto chci mít auto v dobrém stavu..

Rystom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 13.06.2012 20:38
Bydliště: Morávka

Re: Výměna spojky

Příspěvek od Rystom »

čau povol si poloosy a vytahni je ven,vytáhni startér, pak odělej svod od turba k druhemu dílu, odpoj řazení a upevni si ho někam nahoru aby ti nevadilo, pak si vem zvedák přizvedni ho tak aby se ti dotykal převodovky, pak povol a vytáhni silentbloky na převodovce (i s těma držákama), povol obvod převodovky. poodpojuj konektory na převodovce jsou tam dva, pak opatrně přizvedni převodovku tak aby motor byl s převodovkou v jedné rovině a tahej ji ven je to docela těžké, dávej pozor aby se ti náhodou nepohla někde do strany pak by ti mohla spadnout. Pak bych vyměnil gufero v převodovce, nové spojkové ložisko. Na motoru nové gufero co je hned pod dvouhmotnostním setrvačníkem. Je zapotřebí vyměnit setrvačník, lamelu i přitlačak. A zapotřebí i nový olej do převodovky Nekupuj Starline. Raději připlatit a
koupit originál než potom další převodovku. A nakonec všechno poskládat.

Bumik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 06.04.2011 12:19

Re: Výměna spojky

Příspěvek od Bumik »

Díky moc, s takovým návodem to hned půjde fajně :) díky!

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“