1.8 turbo AEB tahne a netahne.nevím si rady

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
mson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.08.2010 23:17

1.8 turbo AEB tahne a netahne.nevím si rady

Příspěvek od mson »

Ahoj.vím že se nemá zakládat nové téma ale jelikož mi nikdo neodepsal tak jsem to založil.mám passata 1.8 turbo 110kw kod motoru AEB.auto prostě jede až kolem 4000ot a to aj tak není žádná výhra.prostě od 2000ot to lehce tahne když dám třeba 3. kvalt dám plný ze 2000ot a tahne to do 2500ot pak vůbec nic a lehce cuká a pak někdy od 3500ot to zane trochu jet.vyměnil jsem váhu a stále stejné možná trochu jiné a když přeřadím tak si turbo odfoukne ale stále jakoby lehce fučí a až přidám tak to přestane.na diagnostice to napsalo včera a ještě dneska čidlo chladící kapaliny.nevím zda by to mělo tak velký vliv.jsem ze zlína tak kdyby se někomu chtělo klidně dám i korunu za ochotu ale nechce se mi to zatím vozit do servisu a vyhazovat peníze když vím jak to tam chodí.jsem automechanik ale tohle fakt sám neopravím.popřípade můžu udelat log ikdyž pořádně nevím jak .hlavně nevím které skupiny mám sledovat.dík moc za rady

Bull
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 26.06.2012 22:15
Bydliště: Jablůnka n.Bečvou

Re: 1.8 turbo AEB tahne a netahne.nevím si rady

Příspěvek od Bull »

Zkontroluj hadice a cooler mezi turbem a škrtící klapkou,jestli nejsou popraskané,nebo volné hadicové spony.Taky Blow off ventil,jestli není protržená membrána.Log neuděláš,protože AEB ještě nemělo vyvedený tlak turba do ŘJ,takže měřit se musí mechanickým manometrem.
A4 Quattro 1,8T

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“