1.8T r.v.2001-02..sím o radu, co očekávat u motoru po 200tis./km?

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
MaXiOva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.06.2013 14:58

1.8T r.v.2001-02..sím o radu, co očekávat u motoru po 200tis./km?

Příspěvek od MaXiOva »

Měl bych zájem o koupi Passata B5.5...většinou mají najet kolem 200tis. km. Co můžu čekat od motoru 1.8T? Prosím o radu.Děkuji všem za odpověď.

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: 1.8T r.v.2001-02..sím o radu, co očekávat u motoru po 200tis./km?

Příspěvek od vasikpasik »

pokud se o to předchozí majitel staral, měnil pravidelně olej, dochlazoval turbo po agresivní jízdě, v zimě zbytečně nevytáčel motor dokud nebyl zahřátej, tak bych se toho motoru vůbec nebál... slyšel jsem, že ten motor nemá problém nalítat půl mega a je to jeden z nejpovedenějších motorů... já mám na něm najeto přes 140tis. poctivých a motor šlape jako hodinky, je tichý, víceméně je tam vše origo ještě i včetně turba... :good:

jinak při výběru se ani moc nedívej na tachometr, ale na to v jakým stavu je auto celkově, poslechni si motor, nesmí tam nic rachotit, cvakat apod...
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: 1.8T r.v.2001-02..sím o radu, co očekávat u motoru po 200tis./km?

Příspěvek od bauer »

Nějak jak píše Vašík. Záleží kdo to měl před tebou...
Loni když jsme brali Paštiku tu co máme, tak původně jsem šel po 1.8T. První jsem se jel podívat na Oct I s 1.8T a tu když jsem viděl na vlastní oči, tak jsem se málem rozbrečel - byla po zásahu nějakého tuzera, díry v sedačkách, kastle rezavá jak řešeto atd... Radši jsem to nechtěl ani vidět nastartované.
Pak jsem se byl podívat na 1.8T v Paštice 02. Nešla nastartovat, prý vybitá baterie, přijdte druhý den. Druhý start O.K. Po chvíli začal kapat olej z klima kompresoru, pak jsem si všiml komplet zrezlého kufru resp.místa, kde má být rezerva - bylo vidět skrz na cestu a pak jsem zjistil, že to nemá už půl roku STK a ME.
No a u třetího nešla klima vůbec, turbo nezabíralo, jakoby tam vůbec nebylo (úplně vyšlehané), lak úplně vyžraný.....
Paštiku jsem měl kdysi a chtěl jsem ji zase, tak jsem se ohlídnul nakonec po jiné motorizaci a tam to klaplo hned.
Myslím, že se bude dát sehnat i rozumný kousek, ale myslím, že budeš muset o něco málo přitlačit a hlavně mít pevné nervy a trpělivost při hledání - to já jsem po třech 1.8T už neměl.
Jinak pokud to bude auto, které měl opravdu nějaký pečlivý majitel a staral se o něj, tak ani těch 200 není problém. Opravdu to bude kus od kusu....
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Uživatelský avatar
Bazim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 01.04.2012 17:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T r.v.2001-02..sím o radu, co očekávat u motoru po 200tis./km?

Příspěvek od Bazim »

Jak tu už přede mnou řekli jde o to chytit opravdu kousek který dostal zaslouženě postaráno. Já například nic jiného než 1.8T nechtěl, ale nejdříve jsem to chtěl v Golfu, protože jsem chtěl něco menšího, ale v jednom autoservisu jsem uviděl právě Passata a když jsem do něj sedl, tak jsem si řekl, že je to jiný luxus. V tu chvíli jsem už nechtěl Golfa, ale Passata se stejným motorem.

Projezdil jsem přes 30 opakuji slovy třicet autobazarů, ale vždy bylo něco špatně rez, turbo atp.. Pak jsem uviděl v jednom autobazaru Passata právě se zmiňovaným motorem, který vypadal hodně dobře. Bylo to od mého bydliště přes 150km, ale nakonec jsem se na něj přeci jen jel podívat. Ale zase tam něco bylo.

Procestoval jsem kvůli tomu opravdu XXXX km než otec náhodou objevil jednoho soukromníka rakušáka, který tohoto Passata právě prodával. Nebudu popisovat koupí auto však koho to zajímá jen tím chci říct, že před koupí jsem si o tomhle motoru (jelikož jsem nechtěl nic jiného) slyšel dost kladné věci a určitě ho zařazuji mezi legendární motory, takže opravdu KM nehrají oproti tomu jak o auto bylo postaráno velkou roli.
Obrázek

MaXiOva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.06.2013 14:58

Re: 1.8T r.v.2001-02..sím o radu, co očekávat u motoru po 200tis./km?

Příspěvek od MaXiOva »

díky za odpovědi...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“