passat 1.8T AWT bohata smes

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

vit.siroky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 19.01.2011 19:38

passat 1.8T AWT bohata smes

Příspěvek od vit.siroky »

Zdravím, zlobí mě passat 1.8T AWT, rozsvěcí se kontrolka motoru a vag říká
řada válců 1, adaptace směsi, systém příliš bohatý
co bych měl prověřit, na co se mrknout ? Nic dalšího nehlásí.
Passat 2.0 FSI

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: passat 1.8T AWT bohata smes

Příspěvek od aivos »

vstriky, vaha vzduchu, cidlo teploty?
Obrázek

vit.siroky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 19.01.2011 19:38

Re: passat 1.8T AWT bohata smes

Příspěvek od vit.siroky »

Děkuju za nápady

Čidlo bude snad v pohodě, teplotu měří jak budík, tak diagnostika správně, vstřiky podle bloku měřených hodnot jsou taky ok, váhu neumím kontrolovat jinak než výměnou za jinou, dá se nějak inteligentně ověřit její činnost ? Jak ?
Passat 2.0 FSI

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: passat 1.8T AWT bohata smes

Příspěvek od vasikpasik »

mám ten samej motor a měním vstřik... VAG hlásí opačný problém (příliš chudá směs) v servise kde se pašíkama zabívaj mi řekli že to bude vstřikem tak se uvidí :) Dnes jsem to tam zavezl...
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: passat 1.8T AWT bohata smes

Příspěvek od vasikpasik »

takže vstřik vyměněn v pátek a dnes se kontrolka motoru rozsvítila zas, takže vstřikem to není... hmmm budu bádat dál, jelikož auto s touto chybou jezdí tak jako bez ní... žádná zvýšená spořeba nebo že by netáhlo, cukalo, hůř startovalo apod...
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: passat 1.8T AWT bohata smes

Příspěvek od palacinka »

pokud hlasi chudou smes, tak je vadna vaha vzduchu, u AWT "normal" zavada, pokud servis tvrdil ze je vadny vstrik, tak jsou to sumaci a vubec tomu nerozumi, bohuzel takovych jako servisu je tady spousta
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Re: passat 1.8T AWT bohata smes

Příspěvek od bundis »

Váha nebo bych možná zkusil lambdu. Kolik to má najeto? Životnost lambdy je cca 160000km, záleží na provozu a kvalitě paliva. Doporučená výměna je už po 100000km, vydrží i 200000,ale už špatně reguluje, máš tam kontrolku na emise? Takový ten žlutý kohout?

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: passat 1.8T AWT bohata smes

Příspěvek od palacinka »

vadná váha, u tohoto motoru je to četná závada, po napojeni na vag to bude hlasit:
chyba 17536 - rada valcu 1, system prilis chudy
po vymene vahy to bude OK

lambda 1 hlasi, ze do motoru jde prilis chuda smes paliva, ale to je chybny udaj z vahy vzduchu a samozrejme ji nesedi skutecna namerena hodnota s udajem z vahy vzduchu

vymenou lambdy to nevyresis, jen ti to po jeji vymene mozna pojede cca 100km bez chyby, dokud si RJ nesrovna hodnoty z nove lambdy a pak to bude zase dokola

a na vic se to tady uz mnohokrat resilo, stale stejna zavada, stale stejny zpusob vyreseni tohoto problemu
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: passat 1.8T AWT bohata smes

Příspěvek od vasikpasik »

čest,

tak jsem vyměnil lambdu, VAG hlásil systém příliš chudý a cosi s odvětráváním nádrže... normálně se to tak kolem 160km rozsvítí, tak uvidím... jestli se to zas rozsvítí, jedu jim to zavézt na reklamaci, jelikož mi tvrdili, že to bude 100% lambda... mám najeto 135tis... hlavně že nejdřív chtěli měnit vstřik... zbytečně vyhozené prachy

to aby jim člověk všechno snad říkal sám... aby se podívali na váhu, na aktivní uhlí, na ventil zpětných par apod... achjo
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: passat 1.8T AWT bohata smes

Příspěvek od vasikpasik »

bundis píše:Váha nebo bych možná zkusil lambdu. Kolik to má najeto? Životnost lambdy je cca 160000km, záleží na provozu a kvalitě paliva. Doporučená výměna je už po 100000km, vydrží i 200000,ale už špatně reguluje, máš tam kontrolku na emise? Takový ten žlutý kohout?

takovou tu kontrolku motoru oranžovou (emise)?...
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Re: passat 1.8T AWT bohata smes

Příspěvek od bundis »

jj, tu jsem myslel. Typoval jsem to taky na lambdu,ale kdyby jsi napsal,že to má kolem 130000km tak bych jí býval byl asi vyloučil,výrobce doporučuje výměnu po cca 100000km,ale životnost podle katalogu je kolem 160000km a běžně vydrří i 180000km,já měním po cca 120000km,protože to má lepší zpětnou vazbu a vrátí se mi to na výkonu a spotřebě.

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: passat 1.8T AWT bohata smes

Příspěvek od vasikpasik »

spotřebu vyšší jsem nějak nezaregistroval, ani ztrátu výkonu... možná to bylo fakt jen nepatrně, tak že to ani nejde poznat... jinak najeto cca 105km s novou lambdou a kontrolka se ještě nerozsvítila, tak snad už to bude v cajku...
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: passat 1.8T AWT bohata smes

Příspěvek od vasikpasik »

Čest chlapi,

kontrolka zase po ujetí 140km vysvitla... takže lambda nepomohla(ale aspoň je po 135tis. vyměněna...)

Jinak po hledání na netu jsem se dočetl zajímavou informaci: Jestliže je v nádobce s aktivním uhlím vázáno příliš mnoho paliva, obohacuje se směs vlivem přimíchávání paliva (obsaženého v nádobce s aktivním uhlím) do nasávaného vzduchu. V opačném případě je směs chudší. Registruje-li lambda-sonda před katalyzátorem tuto změnu, je to důkazem toho, že odvětrávání palivové nádrže je funkční.

Čili pro mě se závadami příliš chudá směs + odvětrávání palivové nádrže to asi znamená, že u mě odvětrávání funguje tak jak má čili ten ventil by měl být ok a nádobka s uhlím taky. Takže podle vašich rad, vyměním váhu. Jak už někdo psal, chvíli to po výměně lambdy pojede bez chyby, ale pak si váha srovná údaje (samozřejmě chybné) a budu mít zas po prdeli.

Pak napíšu jak bude váha vyměněná, zda už se to konečně vyřeší a lidi co se jim tohle taky stane nemusí utrácet zbytečně peníze za novej vstřík, svíčky, lambdu, ale koupí rovnou novou váhu! :baseball:
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: passat 1.8T AWT bohata smes

Příspěvek od palacinka »

dokonce by to s tou novou vahou melo jet lepe
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: passat 1.8T AWT bohata smes

Příspěvek od Dymák »

[quote="vasikpasik"


Čili pro mě se závadami příliš chudá směs + odvětrávání palivové nádrže to asi znamená, že u mě odvětrávání funguje tak jak má čili ten ventil by měl být ok a nádobka s uhlím taky. Takže podle vašich rad, vyměním váhu. Jak už někdo psal, chvíli to po výměně lambdy pojede bez chyby, ale pak si váha srovná údaje (samozřejmě chybné) a budu mít zas po prdeli.

[/quote]

no to si nejsem jistej - pokud VAG píše, že to chyba, tak to chyba bude....

Ten ventil odfuku výparů z nádrže funguje tak, že je furt zavřenej (bez proudu) a teprv ve vyšších otáčkách do něj jde proud, otevře se a jelikož je na podlakový hadici, tak si motor sám vcucne obsah nádržky s aktivním uhlím...
Ale nějaký extra obohacení směsi to není - je to jen ekologická záležitost, aby ty výpary nešly do luftu, ale proletěj komínem..

Já jezdil i s odpojeným (zavřeným) ventilem a rozdíl nenastal...

ale projeď tu potlakovou s ventilem hadici, jestli si nepřisává vzduch
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“