Unik chladici kapaliny (foto s popisem) rv. 2001 1.8t

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
khaika
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 20.07.2013 13:05

Unik chladici kapaliny (foto s popisem) rv. 2001 1.8t

Příspěvek od khaika »

Zdar lidi. Podotýkám se poslední dobou s unikem vody. Cca před dvěmi měsíci jsem byl si s autem zablbnout a po prudši jízdě něco začalo smrdět a začal jít kouř od motoru (foto 1 – označeno modře). Chtěl jsem se podívat , jestli je dost vody v expansce a jakmile jsme ji povolili, vyteklo zespodu za levým kolem voda. Tak jsem koupil litr a dolil jsem ji.
Poté jsem najezdil cca 5000km a minulý týden, když jsem dojel domů se mi rozsvítila kontrola chladící soustavy. Tak jsem koupil litr destilky a dolil jsem tak 0,75l. Poté jsem najezdil asi 80km a následně auto stálo týden na místě. Včera jsem ujel tak 20km a když jsem dojel domů, tak opět svítí chladicí soustava a dolil jsem další litr.
Dnes jsem šel kouknout, odkud to teče. Vše jsem nafotil, a chtěl bych vás požádat, jestli by jste mi mohli povědět, co to teče. Bojím se i prasklé hlavy. Na víčku expansky mám totiž oranžovou emulzi.
Stavalo se mi také, že mi svitily chyby přiliš chudá i přiliš bohata směs. Bohatou směs jsem vyřešil tim, že jsem nasadil zpět origo airbox místo „sport“ filtru. Ted se mi objeví pouze přiliš chudá směs.

Na fotu č. 1 je červeně zaznačeno, odkud voda teče. Teče za tím „alobalem“ zespodu, když jsem tam šahal, jsou tam zespod nějaké kanálky. Teče dál po tom plechu, který má kraj označen červenou barvou.
Obrázek

Na fotu č.2 je zaznačeno červeně, kudy to stýká dolů. (U toho šroubku je to mokrý, protože ten plech má doléhat až k tomu šroubku.
Obrázek

Na fotu č.3 jde už vidět jen kaluž.
Obrázek

Foto č. 4 a 5 je ukázaná barva kapaliny.
Obrázek
Obrázek

Za veškeré odpovědi děkuji.
KK

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Unik chladici kapaliny (foto s popisem) rv. 2001 1.8t

Příspěvek od amavet »

lepsi by bylo to videt . tesneni pod palici by se prijevilo i jinak nez jen ze by se ti tlakovala voda . chce to poradne omrknout , uddeklovat atd . jinak voda v nadobce nevypada moc pekne . co se tyce chude smesi , mrkni na hadici na bloku motoru , na odvetravani kliky , kolinko plastove . casto praska a je na to napojeny podtlakovy system . je pod sanim , nejlepsi pristup k ni , je shodit sani domu
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“