kloub v řadící páce

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

kloub v řadící páce

Příspěvek od vasikpasik »

Zdar a silu,
posledni dobou mi nekdy hapruje razeni tim, ze ze dvojky na trojku me to jakoby trochu kopne do sajtrpaky nebo to tam jakoby lupne. Dela to vic spis kdyz radim v nizsich otackach. To same pri podrazeni na dvojku to jde nekdy trochu ztuha. A podrazeni ze 2ky na 1 musim nekdy skoro az zastavit jako na stare stodvacitce co mam jeste v garazi. Predtim to nedelalo. Tak sem se dival jak je na radici pace ten kryt (vyhrnul jsem to nahoru) a je tam videt takovej jakoby z bilyho plastu kloub. Muzu ho vystrikat wedeckem? :-D Jinak mam v planu zkontrolovat olej v prevodovce popr. ho vymenit. Spojka je tusim jeste origo a auto ma ted najeto necelych 160 000km. Nezaznamenal jsem, ze by spojka nekdy proklouzla. Jinak prevodovka na miste bez spojky s vyplym motorem radi vsechny rychlosti s mirnym odporem.

Diky za info a rady :drinks:
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: kloub v řadící páce

Příspěvek od mastibruch »

WeDéčkem určitě né ale dal bych tam nějakou vazelinu nebo něco podobného protože ta ti nesteče pryč. Zkus a uvidíš, podle mě to tím ale nebude protože ten plastový kloub sám o sobě v podstatě žádný odpor mít nebude a pokud by měl tak se to určitě nebude lišit se zařazeným stupněm. Tudíž bych hledal problém někde uvnitř převodovky nebo spojky.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: kloub v řadící páce

Příspěvek od Dymák »

kloubem to určitě nebude, ale zkusil bych kouknout (popř. doseřídit) na spojení táhel a kulisy, kde se nastavuje poloha neutrálu šaltpáky...
Ale pravděpodovně bude problém ve skříni :|
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: kloub v řadící páce

Příspěvek od vasikpasik »

Dymák píše:kloubem to určitě nebude, ale zkusil bych kouknout (popř. doseřídit) na spojení táhel a kulisy, kde se nastavuje poloha neutrálu šaltpáky...
Ale pravděpodovně bude problém ve skříni :|
-táhla mi včera kontrolovali jak jsem byl vyměnit olej v převodovce a jdou zlehka, jinak šajtrpáku mám pěkně ve středu na neutrál

-problém ve skříni? jakože v převodovce? nebo co myslíš tou skříní :)
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: kloub v řadící páce

Příspěvek od mastibruch »

No a pomohlo něco?

No skříň myslí tím převodovku samozřejmě.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: kloub v řadící páce

Příspěvek od vasikpasik »

výměna oleje nepomohla právě... teď jsem to byl projet a asi to bude tou spojkou... když sešlápnu spojku a snažim se tam hodit kvalt co nejrychleji, tak to z 1 na 2 zařadí s menším problémem než když řadím pomalu (asi spojka nestíhá nějak rozpojovat nebo nevim)to samé řazení z 2 na 3... tam prostě někdy cítím taky jako by spojka zabrala jen na chvíli... od trojky nahoru už to je v pohodě... tak nevím, asi zkusím udělat komplet spojku a pak se uvidí...

jinak když stojím a řadím na místě (motor běží), tak všechny kvalty jdou přes spojku úplně krásně... po rozjetí to pak prostě hapruje viz. nahoře...

kéž bych byl mechanik :D
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kloub v řadící páce

Příspěvek od xerxes »

jaky máš pedal spojky jde od vrchu lehce?

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: kloub v řadící páce

Příspěvek od vasikpasik »

od vrchu jde sešlápnout trošku víc ztuha než předtím se mi zdá
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Kezman27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 22.05.2013 15:53

Re: kloub v řadící páce

Příspěvek od Kezman27 »

řeším stejnej problém, pomohla výměna spojky?? Taky sem o tom přemyšlel a servisak mi řekl že spojka jede pěkně. Tak nevím co stím budu rád když dáš nějakou radu jak si to vyřešil.

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: kloub v řadící páce

Příspěvek od vasikpasik »

Dneska mam auto u servisáka aby se mrknul na tu spojku- chtěl jsem to od něj jen rozhodit a podle toho co tomu bude pak přes meggiho vemu buď komplet spojku i s dvouhmotou nebo jen spojku. Do večera bych měl snad vědět co s tím je... popř. do zítřka. Pak dám vědět až to dořeším.
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: kloub v řadící páce

Příspěvek od vasikpasik »

Tak sem zas dopadl :-D Servisak mi vymenil spojku bez setrvaku prej nejakou NK pres 6000,-. Spojka jde ted sice zlehka, ale zda se mi, ze problem stale pretrvava. Tak nevim, jestli jsem nemel vzit rovnou celou sadu radeji i se setrvakem dvouhmotou co mi meggi nabizel za 10700 ,-. Jestli se ten problem bude zhorsovat, tak nevim :-) Jinak mi to vicemene dela jen kdyz je venku kosa a v nizsich otackach. Kdyz radim trojku ve vyssich tak pohoda. Ale jeste uvidim, zatim jsem najel po oprave asi jen 7 km...
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: kloub v řadící páce

Příspěvek od mastibruch »

To bude spíše problém přímo v převodovce. Tohle to dělá ve fabii od rodiču mojí mladé. Pomalu nejde řadit dvojka ani 4ka. A spojkou to není protořže ta jde pěkně a neprokluzuje. Učil se totiž na tom její nevlastní fotřík a ten s tou řadfičkou šaltroval hlava nehlava. Ještě by jsi mohl zkusit vyměnit to co měnil radchen. Zde asi v polovině stránky http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... &start=240" onclick="window.open(this.href);return false;
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: kloub v řadící páce

Příspěvek od vasikpasik »

Tahla od kulisy jsou podle me v cajku. To by se treba sajtra nevracela do puvodni polohy apod. Spis to vidim ze kolabuje dvouhmota ze ty pruzny prvky co jsou v ni uz neni co to byvalo. Jinak jak to bylo rozhozeny tak tam od nemcouru bylo vsechno jeste originalni od Luku. A jelikoz ma auto nalitano ted 158tis. tak uz ta origo dvouhmota taky ztraci svoje vlastnosti asi. Jezdim kazdej den vicemene. Uvidim co to bude delat casem a hlavne az bude teplejc.
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“