1.8 APT 92Kw - nestartuje

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
xmario
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.01.2012 20:01

1.8 APT 92Kw - nestartuje

Příspěvek od xmario »

Zdravím. Zeptám se, zda se již někomu nestalo. Vůz nelze nastartovat. Po otočení klíčku se vše normálně rozsvítí. Není slyšet palivové čerpadlo. Motor točí, jiskru to hází. Šel jsem tedy po relátku palivového čerpadla číslo 372. Proměřil jsem ho pod proudem a cvaká i pouští proud dále. Když se propojí místo relátka na tvrdo, palivové čerpadlo se rozjede. Nejspíš to vypadá, že něco neříká relátku, aby sepnulo. Když jsem měl na tvrdo zapnutou pumpu, a zkoušel jsem nastartovat také nic. Motor pouze točí, ani neškytne. Možná ani nespínají vstřikovače? Napadla mě řídící jednotka, spínací skříňka nebo čidlo teploty? Může to mít vliv? Jinak auto bez problémů jezdilo. Tato závada se objevila ze dne na den. Děkuji za nápady a rady.

xmario
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.01.2012 20:01

Re: 1.8 APT 92Kw - nestartuje

Příspěvek od xmario »

xmario píše:Zdravím. Zeptám se, zda se již někomu nestalo. Vůz nelze nastartovat. Po otočení klíčku se vše normálně rozsvítí. Není slyšet palivové čerpadlo. Motor točí, jiskru to hází. Šel jsem tedy po relátku palivového čerpadla číslo 372. Proměřil jsem ho pod proudem a cvaká i pouští proud dále. Když se propojí místo relátka na tvrdo, palivové čerpadlo se rozjede. Nejspíš to vypadá, že něco neříká relátku, aby sepnulo. Když jsem měl na tvrdo zapnutou pumpu, a zkoušel jsem nastartovat také nic. Motor pouze točí, ani neškytne. Možná ani nespínají vstřikovače? Napadla mě řídící jednotka, spínací skříňka nebo čidlo teploty? Může to mít vliv? Jinak auto bez problémů jezdilo. Tato závada se objevila ze dne na den. Děkuji za nápady a rady.
Tak vyřešeno. Zkrat na spínací skříňce zablokoval řídící jednotku. Jednotka motoru vymazána, ale chyba se uložila i do panelu budíků a blokovala start.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“