cukání 1.6 74kw

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

sankany
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 28.03.2013 18:10

cukání 1.6 74kw

Příspěvek od sankany »

Zdravím kluci, prosím vás, mám takový problém, když jedu a mám otáčky mezi 1800 a 2000 otáček tak mi motor cuká a jak se dostanu přes 2000 tak auto jede normálně, a taky jsem si všiml že na vonoběch otáčky trochu lítají ale jen nepatrně ale občas jako by výfuk plyvne, co stím nějaký rady?? diagnostika je bez závad

Uživatelský avatar
tomcalibra
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od tomcalibra »

Co rika VAG? Tipuju vahu vzduchu nebo svicky...

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od karlospv »

Me neco podobnyho delala vaha vzduchu ale trochu cistice na kotouce a bylo po problemu. Taky muze byt praskla nejaka vzduchova hadice ktera si nasava vic nez je treba.

sankany
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 28.03.2013 18:10

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od sankany »

Nechám jí vyčistit a snad to přestane, díky za rady :)

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od ace_rimmer »

VAG jsi nezkoušel? vyčištěním nic nepokazíš, ale nejdřív ji zkus odpojit a projet to jestli to bude cukat v těch otáčkách. Bez váhy to bude trochu lenivější, to je normální, ale mělo by to jet plynule.

sankany
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 28.03.2013 18:10

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od sankany »

VAG jsem nezkoušel, jen mi to kamarád napíchnul na nějakou diagnostiku co má ale to bude asi jenom na chyby atd, asi nic exstra. to bych taky mohl vyzkoušet jí odpojit, pokud teda myslíš elektricky konektor. a když jí vyndám celou není tam pak nějaký těsnění nebo něco co se při demontáži a montáži mění??? nejsem automechanik tak se v tom nevyznám.

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od ace_rimmer »

jo stačí odpojit konektor a vyzkoušet jízdu bez toho. Když ji budeš vyndávat tak nemusíš nic měnit při zpětné montáži, je to celkem jednoduchá věc, jen to nasadíš zpátky, dotáhneš a funguješ dál.

sankany
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 28.03.2013 18:10

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od sankany »

Tak jsem dneska elektricky odpojil váhu vzduchu, cukalo to pořád, pak jsem odpojil lanmda sondu a cukalo to také, tak mě napadá snad jenom to klapka a nebo pak svíčky. nebo možná nějaká hadice, a co třeba vzduchoví filtr ?

Uživatelský avatar
Fer.net
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 24.09.2011 10:00
Bydliště: Čel.A.

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od Fer.net »

Jak moc ti to cuká? mě se auto zadusí jak pr*se, nejede a občas detonuje z výfuku. Co jsem zjistil tak u mě je to buď cívka nebo zacpaný vstřiky.....

sankany
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 28.03.2013 18:10

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od sankany »

mě to cuká jenom když je to hodně ohřátý, a ještě to má takový nepravidelný chod že když na volnoběh sešlápnu plyn a pustím tak když kelsne na volnoběh se tak okolo 900 otáček jako přidusí otáčky klesnou tak na 850 a pak se vyšplhají na tolik kolik maj. a občas na volnoběch jako by výfuk plynvnul

sankany
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 28.03.2013 18:10

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od sankany »

Tak jsem měl dneska pašíka v servisu a zjistily mi že mám dvě praskliny na výfukových svodech hned u motoru, a prej by to mohlo řešit problém. nevíte někdo kolik tak stojí popřípadě uvítám nějakou nabídku. Vařit to prý nemám cenu, že to praskne hned vedle, nebo s tím máte někdo nějaké zkušenosti??

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od ace_rimmer »

Prasklýma svodama to nebude. Nové cca 5000, zavaření tak 500, ale u zavařených ti to praskne znova. Já jsem je nechal zavařit a trochu praskly asi za rok, tak s nima jezdím a neřeším to vůbec. Auto neškube, nemá to ani vliv na spotřebu. Určitě budou prasklé u třetího svodu zepředu že? Podle mě je to konstrukční vada a to místo je tam moc namáhané. Na začátku roku jsem řešil škubání a bylo to nakonec špatnou cívkou, resp. napojením kabelu na cívku, protože ten trn na který se kabel nacvakne byl celý zkorodovaný a neměl kontakt, když jsem ho odpojoval tak se lehce ulomil a zůstal v kabelu, takže nová cívka i s kabely. Od té doby klid. VAG ti na to teď neříká nic? Řekni někomu ať ti vyčte paměť závad a napiš to sem. Vytáhni svíčky a zkontroluj jak vypadají, jestli třeba jedna z nich není jinak vypálená než ostatní. Taky je dobré odpojit kabely ke svíčkám od cívky a podívat se jak vypadají spoje, ale to je pakárna, protože cívka je tam schovaná pod klapkou a hodně blbě se k ní leze když nechceš vyndávat klapku. Odkud jsi? Určitě budeš mít v okolí někoho kdo to zkusí a řekne svůj názor když s tím bude mít už nějaké zkušenosti...

sankany
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 28.03.2013 18:10

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od sankany »

Tak jsem dneska možná vyřešil problém s cukáním za tepla v nízkých otáčkách, odpojil jsem baterku cca na 10 minut a ono přestalo cukat, najel jsem teda cca 20 km a ani cuknutí. Asi se restartovala jednotka si myslím. Uvidíme do budoucna :)

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od ace_rimmer »

nechci ti kazit radost, ale po pár km se ti to vrátí zpět... :|

Uživatelský avatar
Fer.net
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 24.09.2011 10:00
Bydliště: Čel.A.

Re: cukání 1.6 74kw

Příspěvek od Fer.net »

Hmmm by bylo dost divný kdyby to byla baterka.... Můžes zkusit VIF, já to teďka protahoval, trošku se to zlepšilo, ale můj problém to stejně nevyřešilo :-(

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“