1.6 74KW nechce za studena nastartovat.

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
sankany
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 28.03.2013 18:10

1.6 74KW nechce za studena nastartovat.

Příspěvek od sankany »

zdravím za studena mi nechce chytnout auto prosím o rady, po chvíli nastartuje ale bojím se vždy že vytluču baterku. napadli mě svíčky baterka. nebo nějaký to čidlo teploty. prosím o rady díky moc

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.6 74KW nechce za studena nastartovat.

Příspěvek od xerxes »

vyměn čidlo teploty

sankany
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 28.03.2013 18:10

Re: 1.6 74KW nechce za studena nastartovat.

Příspěvek od sankany »

kde je umístěný? to musím vypustit vodu což. čidlo mě napadlo jako první, poslední dobou se mi zdá že to i víc žere, může to dělat to čidlo taky?

Nakadah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 294
Registrován: 30.10.2008 19:07
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 74KW nechce za studena nastartovat.

Příspěvek od Nakadah »

Zepredu na prirube motoru - pozice 10. Kupuj jedine origo VW, zadny kopie od FEBI, Delphi nebo nedejboze Starline.
Vodu vypoustet nemusis, kdyz to cidlo vytahnes (a nebudes mit otevrenou expanzku) tak skoro zadna voda nevytece (na studenem motoru samozrejme a bez tlaku v systemu). Kup vc. tesniciho o-krouzku. Nak
Přílohy
etka_16_74kW_ADP.jpg

sankany
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 28.03.2013 18:10

Re: 1.6 74KW nechce za studena nastartovat.

Příspěvek od sankany »

Když se tu všude píše že jsou tam celkem dvě čidla na teplotu (pro řídící jednotku a pro budíky) nejdou přehodit konektory? abych vyzkoušel zda je tím čidlem, nebo ta baterka nechci kupovat když tak zbytečný díly bez ověření

Nakadah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 294
Registrován: 30.10.2008 19:07
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 74KW nechce za studena nastartovat.

Příspěvek od Nakadah »

No ono je to trošku jinak. Dvojité čidlo má jeden termistor pro ŘJ a druhý pro budíky (teploměr). To druhé čidlo, dvoupinové (modré barvy) je pro klimatronic - ukazuje teplotu vody na kanálu 51 (na vnitřní diagnostice klimatroniku). S ŘJ nebo budíky nemá nic společného. Podle toho čidla klimatronic řídí ventilátor a klapky (pokud je v režimu AUTO).

Já teda měnil obě pro klid duše. Dokupy 1500Kč origo díly u Audi Heller. Měl sem problémy s volnoběhem a občas za jízdy motor tak divně slabě pocuknul. Po výměně to zmizelo. Nak

sankany
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 28.03.2013 18:10

Re: 1.6 74KW nechce za studena nastartovat.

Příspěvek od sankany »

Tak čidlo vyměněno, dal jsem nějakou náhražku, ale startuje jak nový :)

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: 1.6 74KW nechce za studena nastartovat.

Příspěvek od ace_rimmer »

pokud by to někomu pomohlo, tak já jsem čidlo taky měnil (někdy spíš vyjímečně nestartoval za studena, ale jinak zůstávaly vyšší otáčky na volnoběh atd.), po výměně byl rok pokoj a za rok jsem ho měnil zase, za originál, protože nastal stejný problém, takže kupte rovnou origo, těch pár stovek navíc se rozhodně vyplatí a je po problému :wink:

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: 1.6 74KW nechce za studena nastartovat.

Příspěvek od trhac »

To tady můžete psat pořád dokola aby lidi kupovaly ty čidla jen origo že repliky sou na problémy a hleď borec nademnou už ušetřil a koupil levnou repliku.nj když chce za rok řešit stejnej problé tak proč ne

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.6 74KW nechce za studena nastartovat.

Příspěvek od xerxes »

trhac píše:To tady můžete psat pořád dokola aby lidi kupovaly ty čidla jen origo že repliky sou na problémy a hleď borec nademnou už ušetřil a koupil levnou repliku.nj když chce za rok řešit stejnej problé tak proč ne
jo na chvili mu možna fungovat bude

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: 1.6 74KW nechce za studena nastartovat.

Příspěvek od ace_rimmer »

Jinak jsem si ještě vzpomněl, že jsem měl úplně stejný problém s neorioginálním čidlem otáček klikovky, fungovalo rok, pak začlo auto zase chcípat. Vyměněno za Bosch a není co řešit.

skorica
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 08.02.2015 23:09

Re: 1.6 74KW nechce za studena nastartovat.

Příspěvek od skorica »

tento pingi motor ma aspon silu ist v pasate ? ...tento motor by som fakt neodporucal v takom aute mat taky mali a slaby motor ten kto si kupil take auto tak by sa ho mal zbavit ...spotreba je tam urcite ako pri 1.8

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: 1.6 74KW nechce za studena nastartovat.

Příspěvek od ace_rimmer »

motor je v pohodě, odpadá případná starost s turbem, je lehký na přední hliníkovou nápravu, převodovka je jiná než v jiných 1.6, hlavně 5. rychlost je kratší, takže celkem i jede. Spotřeba +- 8. Co vím tak má jen problém s praskajícími svody zespod u příruby, což je konstrukční chyba. Nevychvaluju ho, jen říkám fakta a zkušenosti. Zas tak špatně to nejede, že by se za to musel někdo stydět :wink:

Fouček
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.02.2023 07:50

Re: 1.6 74KW nechce za studena nastartovat.

Příspěvek od Fouček »

Chci se zeptat kde mam koupit čidla byl jsem u dvouch a nikde nic mám passat b5.5 1.6 75kw 2005 benzín a někdy i zahřátí nechce nastartovat jen je v rodině dlouho a pečuje se o něj a nechci měnit

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: 1.6 74KW nechce za studena nastartovat.

Příspěvek od srotty »

Všichni doporučují koupit originál. Takže buď přímo ve VW , Škodovce nebo na netu, kde prodávají origo díly.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“