Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Passat 1.8 T, extra turbo?
PříspěvekNapsal: 03.02.2015 10:32 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

07.07.2013

4

Ahoj všem, mám Passata B5 1.8T, r.v. 1997 a přemýšlel jsem, zda by se dalo koupit nějaké jiné turbo místo toho co tam je v základní verzi, aby navýšilo výkon alespoň o 30kw... ale zase do toho nechci dávat víc jak 8-10 tisíc. Nevíte kde něco takového sehnat? Popř. nějaký turbo kit? Četl jsem, že je hodně známý např. frankenturbo, ale nemám představu kolik to může stát... Díky

Předmět příspěvku: Re: Passat 1.8 T, extra turbo?
PříspěvekNapsal: 03.02.2015 13:58 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

23.04.2010

16

Ostrava

Např toto je neco extra :) http://www.highperformanceparts.cz/turb ... 20ps.11826

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 04.02.2015 15:16 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

10.07.2014

16

Budeš nejspíš potřebovat i chip k novému turbu, pak větší intercooler, upravit sání a asi i palivovou pumpu(nejlíp Walbro). Do té ceny se určitě nevejdeš!

PříspěvekNapsal: 08.02.2015 18:51 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.08.2012

346

Na 30kw nepotrebuje taketo blbosti. Staci mu dobry chip...

PříspěvekNapsal: 15.02.2015 19:48 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

09.02.2015

12

staci auto nacipovat a uz mas 200k ...turbo tlaci pri 0.6b seriovo ..no mne presne takto tlaci a poviem vam ze ide to lepsie ako pri 150k z toho dovodu lebo mam upraveny vyfuk z 55mm na 60mm koncovka 100vka taky ma aj supra skyline evo ci subaru...kamarat mi ponukal original zo skyline gtr r33 1200k verzia za 250eu ..noo bol len 80mm a samozrejme ze ziaden rozdiel medzi replikou ...ale origo je origo ..upravene sanie nove NGK sviecky a pretesneny precisteny motor ...takze ide mi to dost dobre ...niekde okolo 8s mam 100km/h co je to super ...no pri cipnuti by to bolo 200k a 300nm pri 1b ..ale mam sracka ktory mi to vie upravit na 210k a 320nm pri1.3b max ! stym ze este + moje upravy auta tak niejako cez 220k a 340nm by som mal konecny stav co si myslim ze to je postacujuci dost taky ma octavia rs3 najnovsia ..turbo mam repasovane a je to kkkk turbo tento rok si idem auto konecne cele prestavat ..mozno bude aj GO motora kde dam vsetko na vybrus vymenim urcite veci ako tesnenia gufery a tak a dam aj na vybrus vacky na ostre vacky vecsi IC sport brzdy tlmice pruziny a z estetickych veci to uz bude viac turbo ak mi klakne pri 1.3b tak dam zo 180k verzie co je o nieco vecsie aj silnejsie ...takze ked chces si upravit motor daj na moje rady za tie peniaze budes mat cez 200k chip vyfuk sanie sport sviecky vecsi ic a netreba ti menit za silnejsie cerpadlo ...ked ti upravia cez rj tak to ti bude v pohode stacit lebo ti to kludne zvladne do 250k maximalne ..nad uz potrebujes silnejsie cerpadlo podla mna

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]