Rada od profíků :)

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Radovanekk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 17.02.2015 12:29

Rada od profíků :)

Příspěvek od Radovanekk »

Zdravim:)
Obracim se na vás s jednoduchou otázkou, přesto pro mě už dlouho nevyřešitelnou :D Nemůžu se rozhodnout jestli benzín nebo naftu.. jsem student a moje ježdění je několikrát týdně do práce což je tam i zpět 24km, jednou maximálně dvakrát týdně do školy, což dělá tam a zpět něco kolem padesátky:) plus samozřejmě nějaké to každodenní brblání, zařizování, nebo projížďky s kamarády.. navíc auta mám jako koníček a chci se mu věnovat, tím pádem určitě chápete, že nechci sáhnout vedle :)
Váhám, jestli koupit B5,5 96kw nebo 1.8t.. každé z aut má své pro a proti..
Proto se ptám na vaše rady a názory :) Budu moc vděčný za každou Vaši odpověď, Díky! :)

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Rada od profíků :)

Příspěvek od trhac »

Taky záleží kolik máš našetřenejch peněz.nejen na auto ale hlavně na opravy.jinak si to tady trošku pročti

Uživatelský avatar
Tomikcek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1622
Registrován: 14.08.2010 13:05
Bydliště: Hovězí - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada od profíků :)

Příspěvek od Tomikcek »

Přesně tak,záleží na rozpočtu . Já měl obě varianty a víc mi seděl 1.8T ale zase ta spotřeba té PD 96 taky není špatná jelikož jsem ještě tolik nevydělával tak provoz té 1.8T byl o něco horší,měl jsem quattro takže spotřebu jsem měl kolem 10l . Nicméně o těhle dvou motorech je tu toho napsáno víc než dost tak se kdyžtak zkus mrknou a pohledat
VW Passat CC 2009 2.0TDi 125kW + Audi S4 b5 avant 2.7BiTurbo s K04 - V̶W̶ P̶a̶s̶s̶a̶t̶ 3̶B̶G̶ 9̶6̶k̶W̶ 6̶q̶ -̶ A̶u̶d̶i̶ A̶4̶ b̶7̶ 2̶.̶0̶T̶F̶S̶I̶ Q̶ -̶ A̶4̶ b̶5̶ 1̶.̶8̶T̶ Q̶

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: Rada od profíků :)

Příspěvek od fredh »

pokud bych byl student s prací, tak se vybodnu na passata a koupím si třeba golfa. O moc jednodušší auto a levnější na údržbu a provoz. Ušetřený prachy bych procestoval, nebo investoval do budoucnosti ( naučení se němčiny, lepší škola - následně lepší práce, třeba i v zahraničí, víc peněz a jednodušší život ) To je jen takový vylití srdíčka člověka, kterej závidí studentský léta, který jsou dávno v prd*li :good:
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Rada od profíků :)

Příspěvek od trhac »

Sory ale já su rád že mám studentský léta za sebou.Ale ten golf je asi rozumnější auto pro studenta.Někdy i pro pracujícího :D

Caddy CNG
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 18.08.2013 11:33
Bydliště: Šternberk

Re: Rada od profíků :)

Příspěvek od Caddy CNG »

Student a passat nevím... asi dle financí. Za mě bych volil, jak už zde zaznělo, Golfa. Teď jsem tchánovi sehnal hezkýho v kombíku, 2006, sice 1,4 ale mu to stačí za 97.tis. udělal jsem jen oleje a auto je supr... ta jednoduchost je k nezaplaceni! passat je sice passat, ale už servis stojí víc no...

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada od profíků :)

Příspěvek od Kwapo »

Já během studentských let uživil taky Passata ... 1.9 TDI 96 Kw a ještě stihnul najet 30 tis. za rok.
Ale je taky pravda, že jsem u toho pracoval, bydlel u rodičů (náklady 0) a auto nemusel platit.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Rada od profíků :)

Příspěvek od xerxes »

Kwapo píše:Já během studentských let uživil taky Passata ... 1.9 TDI 96 Kw a ještě stihnul najet 30 tis. za rok.
Ale je taky pravda, že jsem u toho pracoval, bydlel u rodičů (náklady 0) a auto nemusel platit.
to se malo komu stáva naklady 0 :lol:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“