Jaký olej do motoru passat 2,8i 30v, variant 4 motion, tiptronic

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
svatep
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 06.08.2009 11:46
Bydliště: Praha

Jaký olej do motoru passat 2,8i 30v, variant 4 motion, tiptronic

Příspěvek od svatep »

Zdravím, jak jsem již psal, kámoš koupil tento vůz. Ještě se sem nezaregistroval, ale má to v plánu. Chce vyměnit motorový olej, dle uživatelské příručky a tabulky v kufru a kódu zjištěno, že se jedná o QG1 prodloužený interval, longlife a specifikace v příručce u vozidla specifikace VW 503 00. asi tedy SAE 5W30??? http://www.hazmioil.cz/pdf/normy_vw_%20 ... _oleje.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Co za olej do vozidla nalít? Je asi škoda, za ty prachy to tam lít a měnit po 10 000km, podstatné je to, že nechce dodržovat longlife, ale měnit olej po 10 000km a nebo po roce. Čili za jaký olej, specifikaci lze zaměnit, pokud lze vůbec zaměnit? Jinak auto by mělo dle VW, kde jsme to zjišťovali po poslední servisní prohlídce v Německu v listopadu loni najeto 185000 km, v servisu bylo každé dva roky od prodeje v roce 2003. Dnes najeto nějakých 192000km. DÍky za radu a pomoc. Informace předám. svatep
Naposledy upravil(a) svatep dne 15.06.2015 20:14, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pomoc při koupi auta

Příspěvek od xerxes »

škoda rad bych kuknul na dalši V6 :wink:

Uživatelský avatar
svatep
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 06.08.2009 11:46
Bydliště: Praha

Re: Pomoc při koupi auta

Příspěvek od svatep »

Kámoš se sem zaregistrujte a určitě sem hodí nějaké fotografie a bude sbírat rady. Předtím měl samé nafty. Jede si proto v patek. Tak počítám, že někdy po neděli udělá registraci. Kdyby byl kupříkladu někdo z okolí Prahy s kým by mohli dát sraz a kdo má s tímto motorem zkušenosti a by se na to auto podíval a dal pár rad. Pročetli jsme toho tady hodně. Tož zatím pro info. Šel do toho.

Uživatelský avatar
Jacques.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 813
Registrován: 31.03.2011 17:57
Bydliště: Děčín okolí...

Příspěvek od Jacques. »

Dodržet normu a můžeš tam dát cokoliv. Já například dávám Total Quartz 5w40. Je levný a kvalitní. Long life je kravina. Také to mám jako výbavu. V přístrojovce se to dá i odkodvat. Respektive nastavit různé možnosti, kdy bude pc hlásit výměnu oleje.pevny interval, variabilní dle krátkých tras, prodloužený (Long life) apod.

~Tapatalk ~
Passat B8 Alltrack 2.0 Tsi 162kw
Ex ►Passat B5 1.9 TDi 81kw AVG+4motion
Ex ►Audi A6 Avant 3.0 TDi
Ex ►Passat B5,5 Variant, 2.8 V6,4motion+LPG
Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN

Uživatelský avatar
svatep
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 06.08.2009 11:46
Bydliště: Praha

Re: Jaký olej do motoru passat 2,8i 30v, variant 4 motion, tiptronic

Příspěvek od svatep »

Děkuji Za radu. Ještě pro jistotu, díval jsem se na netu na ten tebou doporučeny 5w40 olej a má normu VW 502.00/505.00, zatím co kámoš má v knize k autu a dle nálepek s výměnou oleje normu VW 503 00.
Proto se radši zeptám bude problém přejít s VW 503 na VW 502.00/505.00 ?? Nenašli jsme na netu oleje Vw 503 00 5w40. Díky za případné upřesnění. Info předám kámošovi. Už ho tlačím k registraci. Měl před tím 1,9 TDI 81 kw a stejně jako Já neřešil žádné závady. Jen jezdil a měnil olej a tankoval naftu.
Po koupi 2,8 už řeší mizení vody z okruhu. Naštěstí to vzal dovozce na sebe a své náklady. Údajně únik přes radiátor topení a dá nové.
Tak jsem zvědav s čím kámoš přijde a zda to bude ta práva příčina úniku.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jaký olej do motoru passat 2,8i 30v, variant 4 motion, tiptronic

Příspěvek od xerxes »

spíš bych se držel normy
každopádně dej 10W 40 ale dodrž normu,mám dojem že shell helix má tu normu
5w 40 je podle mě na naše teplotni podminky zbytečný olej

Uživatelský avatar
Jacques.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 813
Registrován: 31.03.2011 17:57
Bydliště: Děčín okolí...

Re: Jaký olej do motoru passat 2,8i 30v, variant 4 motion, tiptronic

Příspěvek od Jacques. »

Předepsaná norma je VW 501 01.
Total quartz ať 5w40 nebo 10w40 jí splňuje.
http://www.reximaoil.cz/cs/motorove-ole ... litru.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.reximaoil.cz/cs/total/407-to ... litru.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Měl jsem v autě už oba,rozdíl jsem nezaznamenal. Ale asi se vrátím k 10w40. Přesně jak píše kolega. 5w40 je jak voda.
Passat B8 Alltrack 2.0 Tsi 162kw
Ex ►Passat B5 1.9 TDi 81kw AVG+4motion
Ex ►Audi A6 Avant 3.0 TDi
Ex ►Passat B5,5 Variant, 2.8 V6,4motion+LPG
Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN

Uživatelský avatar
svatep
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 06.08.2009 11:46
Bydliště: Praha

Re: Jaký olej do motoru passat 2,8i 30v, variant 4 motion, tiptronic

Příspěvek od svatep »

Chlapi, díky za upřesnění. Informace jsem předal a kámoš děkuje. Jinak, vypadá to, že únik vody odhalen a vyřešen. Bylo to přes radiátor topení. Prasklina kousek za místem kde je připojena hadice. Radiátor dán nový a najeto 300 km a únik zatím žádný.
Slíbil mi, že se do konce měsíce zaregistruje a přidá i fotky. Má to auto Hezký a zachovali.
Díky za rady. Svatep

Uživatelský avatar
svatep
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 06.08.2009 11:46
Bydliště: Praha

Re: Jaký olej do motoru passat 2,8i 30v, variant 4 motion, tiptronic

Příspěvek od svatep »

Včera se kámoš chystal, že si vymění olej. Zaparkoval před barákem a po 10 minutách se vrátil k autu a auto nabourané. Někdo mu nacouval do předního blatníku a promáčkl ho, blinkr v blatníku visí na drátků. Samozřejmě hajzlík zmizel a kontakt nezanechá. Kámoš nasranej po cca 14 dnech co tu voňavou káru má je zbořena. Tož tak. Lidi jsou ku*vy.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jaký olej do motoru passat 2,8i 30v, variant 4 motion, tiptronic

Příspěvek od xerxes »

To jsou hajzli :roll:

Uživatelský avatar
svatep
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 06.08.2009 11:46
Bydliště: Praha

Re: Jaký olej do motoru passat 2,8i 30v, variant 4 motion, tiptronic

Příspěvek od svatep »

Blatník bude kupovat na vrakáči jiný, nemá cenu to opravovat, oprava vyjde dráž a bude to vidět. Jinak řeší další problém a už je vytočený jak nikdy a začíná litovat, že starého pašíka prodal, měl varianta 81 kw a 7 let jen jezdil a měnil brzdy atd, prostě běžné věci a teď sice jezdí a když už se vyřešila ta voda, že nemizí tak problém s kontrolkou a jízdní asistenty. Problém se popsal v sekci elektro, tak kdyby jste se tam na ten problém koukli a případně měl někdo nějaký nápad, kámoš bude určitě rád za každou radu.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jaký olej do motoru passat 2,8i 30v, variant 4 motion, tiptronic

Příspěvek od xerxes »

chybama se človek uči kuknu do e sekce

Uživatelský avatar
svatep
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 06.08.2009 11:46
Bydliště: Praha

Re: Jaký olej do motoru passat 2,8i 30v, variant 4 motion, tiptronic

Příspěvek od svatep »

Díky lidem zde s fóra se podařilo vyřešit. Děkujeme všem. Byla to absolutní kravina. Prohozené vypínače. Auto bylo na třech diagnostikách a podle jejich rad,by do toho kámoš nasypal prachy platil by zbytečně, kdo ví za co. Takže zase změnil názor na auto a je Opět spokojen, vše funguje jak má. Dnes dáno na montáž LPG v Praze do firmy Coubal. Takže se uvidí co bude a zda už bude jen jezdit a bez problémů. Po té přislíbil, že auto nafotí a uděláme registraci na fóru. Zatím Cao a díky za pomoc.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jaký olej do motoru passat 2,8i 30v, variant 4 motion, tiptronic

Příspěvek od xerxes »

Hlavně at pak z lpg slouží :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“