Jede na tri valce, problem s elektrikou

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
cestazak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 12.08.2015 22:57

Jede na tri valce, problem s elektrikou

Příspěvek od cestazak »

Dobry den vsem, na Passatu B5 1.8T mi z niceho nic odesel jeden valec, motor jede na tri. Zkouseli jsme vymenit svicky, vstriky -> bez vysledku, i pri vymene vsech dilu kolem treti valec proste nebezi. Zjistili jsme, ze problem muze byt jedine v elektrice, protoze vsechny svicky hazi jiskru krome tohoto tretiho valce. Chyba tedy muze byt v konektoru, svazku kabelu nebo nekde v ridici jednotce? Pokud jsem ten motor spravne pochopil, tak nema klasickou civku, ale elektrinu do svicek posila primo jednotka nebo neco, co je napojeno na ni? Resil nekdo neco podobneho a vyresil? :-) Diky za kazdy nazor ci radu :-) Pokud by to nekdo opravil, samozrejme mu nezustanu nic dluzen :)

Uživatelský avatar
mimragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 10.08.2014 20:43
Bydliště: Olomouc

Re: Jede na tri valce, problem s elektrikou

Příspěvek od mimragon »

cestazak píše:Dobry den vsem, na Passatu B5 1.8T mi z niceho nic odesel jeden valec, motor jede na tri. Zkouseli jsme vymenit svicky, vstriky -> bez vysledku, i pri vymene vsech dilu kolem treti valec proste nebezi. Zjistili jsme, ze problem muze byt jedine v elektrice, protoze vsechny svicky hazi jiskru krome tohoto tretiho valce. Chyba tedy muze byt v konektoru, svazku kabelu nebo nekde v ridici jednotce? Pokud jsem ten motor spravne pochopil, tak nema klasickou civku, ale elektrinu do svicek posila primo jednotka nebo neco, co je napojeno na ni? Resil nekdo neco podobneho a vyresil? :-) Diky za kazdy nazor ci radu :-) Pokud by to nekdo opravil, samozrejme mu nezustanu nic dluzen :)
Každá svíčka má svojí zapalovací cívku (tedy 4x), zkusit prohodit cívku (zda není špatná pouze cívka), dál to může být modul zapalování na airboxu. Viz foto...
Přílohy
cívky a modul.jpg
VW Golf mk4 1.9tdi 81kw @ xxkw, A6 1.8T 132kw @ xxxkw

cestazak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 12.08.2015 22:57

Re: Jede na tri valce, problem s elektrikou

Příspěvek od cestazak »

Aha, nedoslo mi, ze ty krabicky nad svickami jsou rovnou civky :) Ty jsme taky zkouseli menit a prohazovat, takze tam chyba neni. Zitra zkusim mrknout na ten modul zapalovani. Diky moc!!

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jede na tri valce, problem s elektrikou

Příspěvek od amavet »

skuste jinou rj motoru
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“