motor 1.6 74kw kod motoru AhL

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Hans.mda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 16.12.2010 23:42

motor 1.6 74kw kod motoru AhL

Příspěvek od Hans.mda »

ahoj potreboval bych radu,po vymene gufer ventilu,hydrostelu to zacalo kourit da se rict vic obcas to zahulí jak blazen pak se to na chvíli uklidní.hlava byla zabrousena umyta.vse vycisteno tak jak se ma cekal jsem aspon zlepsení dekuji za radu

Uživatelský avatar
lulajo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 27.04.2010 11:45
Bydliště: Karlovarský krsj
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 1.6 74kw kod motoru AhL

Příspěvek od lulajo »

Ahoj,kokám že na toto téma sice nikdo nereagoval,ale mám ten samí problé.Motor 1,6i kod AHL ,byl problém že motor mi občas šel na tři a vždy po výměně svíček jel v pohodě.Jednoho dne v motoru bouchlo a šel pak už jen na tři válce.Důvodem byl podpálený výfukový ventil na druhém válci.Udělal jsem tedy celou hlavu (vyfrézovaný sedla,zabroušený ventily,vyměněný gufera) vše důkladně umyté,odmaštěné.Od doby co jsem vždy několikrát vrátil hlavu zpět,motor hulý jako šlak.Komprese vyrovnaný čtyřikrát 16barů,což hodnotím na motor 1,6 výborný.Momentálně je hlava demontovaná,opět nové gufera,navíc vodítka nové a srovnaná a zkouška opět zpět.Jen stále mám otázku proč vždy po zpětné montáži (což bylo asi sedmkrát) motor vždy hulil šedomodře ???Bude někdo tak hodný a jestli s tímto problémem má nějakou zkušenost a napsal by ?Předem děkuji za všechny reakce

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: motor 1.6 74kw kod motoru AhL

Příspěvek od Graun »

Mno když to hulí tak to bere asi olej, ne? Když už si to měl dole tolikrát, tak si měl udělat i kruhy. Ty stírací už propouští, stačí jeden z nich.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
lulajo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 27.04.2010 11:45
Bydliště: Karlovarský krsj
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 1.6 74kw kod motoru AhL

Příspěvek od lulajo »

Tak to mi je úplně jasný,že to bude brát olej.Jen nechápu souvislost,že až po sundání hlavy.Do té doby motor nehulil a jezdil od výměny do výměny bez problémů.Sudnal jsem hlavu,namontoval zpět a tím začal problém hulení.Těsnění jsem dával od Victora a teď dvě montáže i originál.Kroužky mě napadli taky,ale neznám souvislo,že až po demontáži hlavy?

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: motor 1.6 74kw kod motoru AhL

Příspěvek od Graun »

Tomu se říká limitovaná životnost. Hold je něco nebem a zemí :-)

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
lulajo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 27.04.2010 11:45
Bydliště: Karlovarský krsj
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 1.6 74kw kod motoru AhL

Příspěvek od lulajo »

Jsou asi hold věci,který logický vysvětlení nemá a člověk se s nima nesmí tak zabívat :laugh:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“