Motor 2.8 v6 bez tlaků

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
DeWWoRcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.01.2016 15:41

Motor 2.8 v6 bez tlaků

Příspěvek od DeWWoRcz »

Ahoj, mám passata s motorem 2.8 v6 142kw kod: APR, 380 000 km. Mechanik mi měřil tlaky na prvních dvou válcích a tlaky byly kolem 8. Auto normálně jezdí, motor jede klidně, startuje v pohodě, olej nijak extra nemizí, spotřeba kolem 10l/100km.
Ale teď mě čekají rozvody a řeším jestli rozvody udělat a jezdit normálně dál s tímto motorem nebo jej vyměnit za jiný a na tom je teprve udělat. Hlavně se mi příčí kupovat jiný motor z důvodu, že nevím co koupím. Většina lidí je má venku a tvrdí, že normálně jel. Jak takový motor proklepnout?
Co by obnášela oprava mého stávajícího? A má to cenu? V případě, že by spodek motoru byl dobrý, jaká by byla cena opravy hlav? Co by se muselo nejspíše udělat? ( jen cena ventilů se mi zdá likvidační )
Auto bylo firemní a pak to měl jeden majitel, asi nehorázný degen. Teď já, jelikož jsem si tak nějak na 4x4 zvykl nechce se mi to prodávat a na autě toho mám už spoustu udělaného. Navíc na to nemám povahu abych někoho ojebal, když vím, že je motor na sklonku života.
Tímto klidně i tento motor poptávám.

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 2.8 v6 bez tlaků

Příspěvek od amavet »

kompresni tlak u tohoto motoru by mel byt 9-14 baru . sice je pod normu , ale nic extra hrozneho na ty km . Ovsem malou udrzbu uz si zaslouzil asi . neni treba kupovat nove ventily . Shodit palice , srovnat , vymenit gufera , zabrousit vetntily ( obcas se stane ze uz neni co zabrusovat ) , zabrousit sedla . nove tesneni vyk , vyfuku , sani , vacek , napinaku , pod palice , nove srouby hlavy . atd . nebude to levne no . rovnou poradne zkontrolovat plasty na napinakach , jestli nejsou ojete . kdyz koupis jiny motor , nikdy nebude na tom tak , jak kdyz se udela mala go
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“