1.8T AEB - Navíjecí zvuk při padání otáček

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Bazim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 01.04.2012 17:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

1.8T AEB - Navíjecí zvuk při padání otáček

Příspěvek od Bazim »

Zdravím mám poměrně vážný a dlouhodobý problém s navíjecím zvukem při padání otáček. Zvuk se projevuje s teplotou motoru. Když ráno nastartuji a trochu maličko vytáčím otáčky a jak padají, tak je to OK. Ujedu 300 - 500 metrů a zvuk už se začíná objevovat. Po najetí 5 - 10 km je zvuk už opravdu hodně slyšet i v kabině.

Video ukázky :


Nejdříve dle rad, informací atp. to vypadalo na vykloktaný řetízek na vačkách a nebo starého hydraulického napínáku, který napíná ten řetízek. Proběhla tedy výměna napínáku i řetízku. I po téhle výměně problém zůstává. Dále to vypadalo na malý tlak olejového čerpadla, že by to netlačilo napínák tolik a ten nenapíná řetízek tak jak má. Nechal jsem vyměnit olejové čerpadlo, olej, olejový filtr, vyčistit vanu. Vana byla čistá, zpětný ventil do hlavy, který je na držáku olejového filtru byl taky naprosto čistý. Ani po téhle výměně problém neustál.

Takže já už nevím čím by to mohlo být napadá vás něco? Kdyby byl ucpaný nějaký kanálek, tak by to bylo stejné i za studena né? Opravdu se to nejvíce projevuje s teplotou motoru jak jsem již psal výše. Po +-500m už to začíná a po několika km už je to tak silné jako na videích.
Obrázek

Uživatelský avatar
mimragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 10.08.2014 20:43
Bydliště: Olomouc

Re: 1.8T AEB - Navíjecí zvuk při padání otáček

Příspěvek od mimragon »

Katalyzátor nebo regulace turba. Víc mě nenapadá.
VW Golf mk4 1.9tdi 81kw @ xxkw, A6 1.8T 132kw @ xxxkw

Uživatelský avatar
Tomikcek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1622
Registrován: 14.08.2010 13:05
Bydliště: Hovězí - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T AEB - Navíjecí zvuk při padání otáček

Příspěvek od Tomikcek »

NA předchozí audi A4 b5 1.8T Q AEB mi dělal podobný zvuk napínák vaček . Na tom videu to není moc slyšet ale už mlel z posledního

VW Passat CC 2009 2.0TDi 125kW + Audi S4 b5 avant 2.7BiTurbo s K04 - V̶W̶ P̶a̶s̶s̶a̶t̶ 3̶B̶G̶ 9̶6̶k̶W̶ 6̶q̶ -̶ A̶u̶d̶i̶ A̶4̶ b̶7̶ 2̶.̶0̶T̶F̶S̶I̶ Q̶ -̶ A̶4̶ b̶5̶ 1̶.̶8̶T̶ Q̶

Uživatelský avatar
Bazim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 01.04.2012 17:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T AEB - Navíjecí zvuk při padání otáček

Příspěvek od Bazim »

On tam je napínák řetízku a ještě napínák vaček?
Obrázek

Uživatelský avatar
Bazim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 01.04.2012 17:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T AEB - Navíjecí zvuk při padání otáček

Příspěvek od Bazim »

mimragon píše:Katalyzátor nebo regulace turba. Víc mě nenapadá.
Teď jsi přesně řekl co první servisák. Ten taky má podezření na kat nebo na turbo. Co je více pravděpodobné? K čemu více sedí to, že stačí chvilkové zahřátí a už to dělá? A kat by to mohl dělat z jakého důvodu? Co se v něm děje, že to dělá takovýto zvuk?
Obrázek

Uživatelský avatar
mimragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 10.08.2014 20:43
Bydliště: Olomouc

Re: 1.8T AEB - Navíjecí zvuk při padání otáček

Příspěvek od mimragon »

Bazim píše:
mimragon píše:Katalyzátor nebo regulace turba. Víc mě nenapadá.
Teď jsi přesně řekl co první servisák. Ten taky má podezření na kat nebo na turbo. Co je více pravděpodobné? K čemu více sedí to, že stačí chvilkové zahřátí a už to dělá? A kat by to mohl dělat z jakého důvodu? Co se v něm děje, že to dělá takovýto zvuk?
Podle plechového zvuku kat.. Vysypaný. Říkal jsem hned poprvé co si tu psal, že to bude kat. Ta regulace, tak nezvoní.
VW Golf mk4 1.9tdi 81kw @ xxkw, A6 1.8T 132kw @ xxxkw

Uživatelský avatar
Bazim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 01.04.2012 17:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T AEB - Navíjecí zvuk při padání otáček

Příspěvek od Bazim »

mimragon píše: Podle plechového zvuku kat.. Vysypaný. Říkal jsem hned poprvé co si tu psal, že to bude kat. Ta regulace, tak nezvoní.
Známý mi říkal, že když se vysype kat, tak ucpe výfuk a poznal bych to ale na výkonu. A já s výkonem auta nemám problém. A třeba to by mělo vliv i na emise né? A ty jsem taky prošel před rokem ( taky to dělalo ten zvuk ).
Obrázek

Uživatelský avatar
mimragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 10.08.2014 20:43
Bydliště: Olomouc

Re: 1.8T AEB - Navíjecí zvuk při padání otáček

Příspěvek od mimragon »

Bazim píše:
mimragon píše: Podle plechového zvuku kat.. Vysypaný. Říkal jsem hned poprvé co si tu psal, že to bude kat. Ta regulace, tak nezvoní.
Známý mi říkal, že když se vysype kat, tak ucpe výfuk a poznal bych to ale na výkonu. A já s výkonem auta nemám problém. A třeba to by mělo vliv i na emise né? A ty jsem taky prošel před rokem ( taky to dělalo ten zvuk ).
Sundej ho a uvidíš, jak na turbo, tak na kat..
VW Golf mk4 1.9tdi 81kw @ xxkw, A6 1.8T 132kw @ xxxkw

Uživatelský avatar
Bazim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 01.04.2012 17:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T AEB - Navíjecí zvuk při padání otáček

Příspěvek od Bazim »

Sundat kat a mrktnou se na něj jo? A je to hned nějak poznat a turbo KO je taky nějak poznat nebo ta regulace teda?
Obrázek

Uživatelský avatar
Bazim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 01.04.2012 17:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T AEB - Navíjecí zvuk při padání otáček

Příspěvek od Bazim »

V případě vysypaného katu co doporučujete? Jen ho vymlátit a nebo i navařit trubku do něj?
Obrázek

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: 1.8T AEB - Navíjecí zvuk při padání otáček

Příspěvek od Johnyhu »

Zaklepej s výfukem když bude v katu rachtat železo tak je to kat a vymlácení bych zvážil podle toho za jak dlouho máš technickou, teď jse emise měřej hodně poctivě.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Uživatelský avatar
Bazim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 01.04.2012 17:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T AEB - Navíjecí zvuk při padání otáček

Příspěvek od Bazim »

Ok další poznatky. Byl jsem v servise teda na kontrolu toho katalyzátoru. Vzal tu kameru přes lambda sondu a koukal a prý ( já nevím jak to má vypadat atp.. ale bylo to čisté a vypadalo to nepoškozené ta mřížka ) je úplně čistá šťouchal do ní tou kamerou a ani se nehnula nevypadala ani spálená. Tak jsem mu řekl, že by to mohlo být, jak mi někdo radil ta regulace turba. Koukal teda někam jakoby před turbo a řekl ať nastartuju. Tak jsem nastartoval pak mi říkal ať přidávám plyn tak jsem přidával a říkal, že se tam nic nehýbe a že by minimálně po nastartování mělo něco za něco zatáhnout jakoby pro mě je to španělská vesnice a řekl mi, že přesně neví na jakým principu to funguje, že mám zkusit zjistit na jakým principu funguje ta regulace turba jestli podtlak nebo tlak.
Obrázek

Robert 323
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.02.2015 18:00

Re: 1.8T AEB - Navíjecí zvuk při padání otáček

Příspěvek od Robert 323 »

1.8t nemá variabilitU a je ovládané tlakom.Ak chce vedieť či funguje treba poriadne vytočiť motor alebo na tlaková regulátor. Pri tlaku 0.4b má byť otvorený 4mm.Je to nízko také turbo.

Uživatelský avatar
Bazim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 01.04.2012 17:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T AEB - Navíjecí zvuk při padání otáček

Příspěvek od Bazim »

Jo už jsem se dozvěděl, že by se to mělo hýbnout až od 4000 ot/min, tak to nebude ono, protože mě to ten zvuk dělá i v o dost nižších otáčkách. Příští týdne po svátkách půjdu do jednho servisdu kde by měli zjistit tou blbostí jak mají doktoři přímo odkud ten zvuk jde, protože teď jsem úplně ztracen an ikdo neví co s tím.
Obrázek

Uživatelský avatar
mimragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 10.08.2014 20:43
Bydliště: Olomouc

Re: 1.8T AEB - Navíjecí zvuk při padání otáček

Příspěvek od mimragon »

Bazim píše:Jo už jsem se dozvěděl, že by se to mělo hýbnout až od 4000 ot/min, tak to nebude ono, protože mě to ten zvuk dělá i v o dost nižších otáčkách. Příští týdne po svátkách půjdu do jednho servisdu kde by měli zjistit tou blbostí jak mají doktoři přímo odkud ten zvuk jde, protože teď jsem úplně ztracen an ikdo neví co s tím.
Na co se tedy přišlo?
VW Golf mk4 1.9tdi 81kw @ xxkw, A6 1.8T 132kw @ xxxkw

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“